1. Zwierciadlo.pl
  2. >
  3. Styl Życia

Bajkowo na Tamce – chcemy więcej takich witryn, nie tylko w Warszawie

Witryna Fenek Studio w Warszawie na Tamce przyciąga wzrok nie tylko najmłodszych przechodniów. (Fot. Tatiana i Karol) 
Witryna Fenek Studio w Warszawie na Tamce przyciąga wzrok nie tylko najmłodszych przechodniów. (Fot. Tatiana i Karol) 
Stara warszawska legenda głosi, że w podziemiach Zamku Ostrogskich na Tamce mieszka zaklęta w złotą kaczkę księżniczka. Poszukiwania jej mogą okazać się nadaremne, zamiast tego proponujemy zatem wyprawę na Tamkę w odwiedziny do innej bajkowej rodziny.

W witrynie znanej pracowni ceramicznej Fenek Studio przy Tamce 45 B zamieszkała para filcowych myszek. Siedzą w fotelikach przy maciupeńkim stoliku, pijąc herbatkę z minifiliżanek, ceramicznych a jakże! W ich pokoiku, w norze pod korzeniem, jest też posłane łóżeczko, święcą się lampy i świąteczne lampeczki. Na podłodze leżą dywaniki, a na komódce stoją przetwory. Świąteczna uczta trwa w najlepsze. Można tu stać godzinami z nosem przyklejonym do szyby, wspominając przygody Kubusia Puchatka albo Misia Uszatka.

(Fot. Tatiana i Karol)  (Fot. Tatiana i Karol) 

Taki piękny świat jak z bajki wyczarowały właścicielki Fenka z myślą o najmłodszych, dlatego też baśniową scenerię umieściły na poziomie wzroku dziecka. Myszki „na miarę” stworzyła Basia Baranowska, znana na Instagramie jako @uszate.bb. Scenografię dopełniają żywe rośliny i to od nich zależy, jak długo będzie można podglądać życie myszek.

Bajkowa witryna Fenka na Tamce spotkała się z wielkim entuzjazmem nie tylko dzieci. Dorośli również przykucają z zachwytem, przenosząc się jak za dotknięciem czarodziejskiej różdżki w świat dzieciństwa. Agata Klimkowska z Fenek Studio ma nadzieję, że myszkom będzie w tym miejscu dobrze i kolejna odsłona domku pojawi się na wiosnę.

(Fot. Tatiana i Karol)  (Fot. Tatiana i Karol) 

My tymczasem apelujemy do innych marek i sklepów: twórzcie takie piękne inspirujące witryny! Tworzą niepowtarzalny klimat miasta i przyciągają wzrok przechodniów. To często lepsza reklama i zachęta, aby wejść do środka niż niejeden baner i szyld.

Share on Facebook Send on Messenger Share by email
Autopromocja
Autopromocja

ZAMÓW

WYDANIE DRUKOWANE E-WYDANIE
  • Polecane
  • Popularne
  • Najnowsze