1. Zwierciadlo.pl
  2. >
  3. Styl Życia
  4. >
  5. Znaki zodiaku – kto zdradza, a kto pozostaje wierny?

Znaki zodiaku – kto zdradza, a kto pozostaje wierny?

Jakie znaki zodiaku są najwierniejsze? (Fot. iStock)
Jakie znaki zodiaku są najwierniejsze? (Fot. iStock)
Kto w zodiaku stawia na wierność i stabilność, a kto ulega pokusom skoków w bok i potajemnym romansom? Kto zdradza dla zabawy, a kto w poszukiwaniu wciąż nowej miłości? Poniżej ranking znaków zodiaku – od najwierniejszych po najbardziej zdradliwe.

Znaki zodiaku od najwierniejszych po najbardziej zdradliwe

Rak

Przyciąga ludzi dzięki lojalności, zaangażowaniu i współodczuwaniu. Rak znany jest z talentów relacyjnych – potrafi być zarówno oddanym partnerem, najbardziej kochającym rodzicem, jak i godnym zaufania pracownikiem. Jego najbardziej cenionym atutem jest naturalna opiekuńczość podyktowana głęboką wrażliwością. Jego wierność wynika z uczuciowego podejścia do ludzi. Z takimi cechami charakteru oraz predyspozycjami trudno mu zdradzić. Wielkie serce skutecznie go przed tym chroni. Rakowi z pewnością można zaufać.

Byk

Praktyczny ze swej natury znak ziemski o jakości stałej pożąda w życiu przede wszystkim stabilności. Romanse, skoki w bok i zamieszanie emocjonalne z nimi związane w ogóle Byka nie kręcą, a co więcej – przerażają, bo zabierają wewnętrzne poczucie bezpieczeństwa. Byk nie tylko jest wierny tym, których kocha, ale też sobie. Trudno mu zrezygnować ze swoich poglądów; na świat patrzy ze ściśle określonej przez siebie perspektywy, z której za skarby nie zrezygnuje. Nie zdradza też dlatego, że ważne są dla niego bliskość i autentyczność.

Skorpion

Najbardziej w życiu boi się zdrady, więc sam nie zdradza. Jest namiętny i emocjonalny. Skłonny, żeby się zakochiwać, bo należy do znaków żywiołu wody, ale jakości stałej – dlatego, jeśli ugodzi go strzała Amora, a wybranka jego serca okaże się równie kochająca, Skorpion będzie wierny aż po grób. Wierzy w miłość potężniejszą niż wszystko inne na świecie i jest to romantyczna, choć skrzętnie przez niego skrywana wizja. Życiową siłę Skorpion czerpie z pasji. Jego intensywność i zamiłowanie, żeby angażować się zawsze na maksa, czynią go wiernym długodystansowcem w związkach.

Koziorożec

Jest jak skała, więc trudno mu opuścić miejsca, które zna, i odejść od ludzi, których kocha. Najcenniejsze jest dla niego przede wszystkim to, co trwa długo. Sentymentalnie podchodzi do przeszłości, z łatwością się ukorzenia, natomiast trudno mu zaakceptować zmiany. Najlepiej się czuje, gdy jego życie przebiega zgodnie z harmonogramem i jego pryncypialnymi zasadami. Szczyci się tym, że jego związek trwa niezmiennie od dekad, a na liście wartości, które wyznaje – obok pracy – jest rodzina, której jest odpowiedzialnym opiekunem.

Panna

Z natury metodyczna i logiczna, ma wykalkulowane podejście do tego, jak żyje. Życiowego partnera wybiera tak, żeby pasował do jej wygórowanych oczekiwań, więc później nie ma powodów, żeby go zdradzić. Zresztą jest za delikatna i nerwowa, żeby fundować sobie emocjonalną karuzelę, która towarzyszy romansowaniu. Panna lubi stawać się coraz lepszą wersją siebie, ma wysoką motywację do samodoskonalenia, a zdrada w jej mniemaniu jest drogą na skróty. Raczej wybierze terapię par lub po prostu rozstanie, niż będzie radzić sobie z kryzysem, zdradzając.

Ryby

Są uważane za najbardziej empatyczny znak zodiaku, a to utrudnia zdradzanie. Ryby szybko przywiązują się do obiektu swoich westchnień, a nawet mogą z nim żyć w emocjonalnej fuzji. Zakochane Ryby tracą rozeznanie, gdzie kończą się one, a zaczyna ten, kogo kochają. W swoim DNA mają romantyzm, co z jednej strony powoduje, że chcą żyć jak w bajce – długo i szczęśliwie, ale z drugiej – mogą podążyć za wizją nowej miłości, która pokaże się na horyzoncie. Są na to podatne, bo żyjąc w świecie swoich iluzji, często się rozczarowują i od nowa szukają miłosnego spełnienia.

Lew

Kiedy wchodzi do pomieszczenia, wnosi blask. Uwaga innych koncentruje się na Lwie, bo emanuje pewnością siebie, atrakcyjnością i seksapilem. Uwielbia randkować, kochać i być kochanym. Prowadzi go namiętność, nie tylko ta miłosna, ale ogólnie – życiowa. Jest królem autoekspresji i dramatu, dlatego – owszem – romanse go pociągają i może ulec pokusie. Jednak nie zdarza się to tak często, jakby mogło się wydawać, ponieważ Lew, chociaż należy do żywiołu ognia, ma jakość stałą. Jeśli znajdzie kogoś, dla kogo stanie się pępkiem świata, ale jednocześnie ten ktoś będzie miał równie jak on silną i barwną osobowość, nie będzie miał powodów do szukania miłości gdzieś indziej.

Wodnik

Zakochuje się bardziej w idei miłości niż w konkretnym człowieku. Wodnik kieruje się umysłem, a nie sercem, a umysł szybko zmienia zdanie. Dlatego Wodnikowi może się odwidzieć. Nie jest zwolennikiem bliskich, długotrwałych związków, chyba że będzie to przyjacielski układ wzbogacony wspólnymi zainteresowaniami. Jeśli Wodnikowi się znudzi (a tak może się zdarzyć), nie będzie długo romansował w tajemnicy, tylko po prostu odejdzie bez dramatyzowania i zbędnych tłumaczeń. To znak, który się nie przywiązuje, więc przychodzi mu to z łatwością.

Strzelec

Przez życie prowadzą go spontaniczne impulsy, za którymi podąża w poszukiwaniu przygód, również miłosnych. Nadrzędną wartością Strzelca jest wolność, a za nią zabawa. Nie sprzyja to wierności w związkach. Strzelec ulega przesadzie i często idzie na całość, nie bacząc na skutki swoich działań. Konsekwentnie wciela w swoje życie zawołanie „chwytaj chwilę” – potrafi wysycić ją do dna. Nie powstrzyma się, żeby nie skorzystać z okazji do przeżycia ekscytacji. Jest idealnym kandydatem do wakacyjnego romansu, który po powrocie miło się wspomina, bo był bez zobowiązań.

Baran

Jako znak kardynalny i pierwszy w zodiaku nie oszczędza swojej ognistej energii, której ma pod dostatkiem. Pędzi, a jeśli po drodze spotka kogoś, kto popędzi z nim i mu się spodoba, wiele się nie zastanawia – wchodzi w relację. Jednak kiedy coś nie pójdzie po jego myśli lub zagrożone zostanie jego prawo do samostanowienia, pędzi dalej sam lub z kimś innym. Relacje nie są dla niego priorytetem, bo jest bardzo indywidualistyczny. Działa powodowany instynktem, więc zdrady się mu przydarzają. Ognisty temperament nie pomaga mu być wiernym.

Waga

Największa flirciara zodiaku – uwodzi, a raczej pozwala się uwodzić z wdziękiem i klasą. Ma gen społeczny, dobrze czuje się wśród ludzi – na bankietach, w drogich restauracjach czy innych modnych miejscach – gdzie lśni i zachwyca. Waga – podopieczna Wenus – jest nieustannie zaabsorbowana miłością. Nie potrafi być sama, ale nie ma też na tyle samozaparcia, żeby pracować nad związkiem, zagłębiać się w psychologiczne meandry kryzysów. Woli poszukać sobie nowej osoby, która ją uszczęśliwi. Jest atrakcyjna, ma więc powodzenie i świetnie sobie z tym radzi.

Bliźnięta

Nie w ich naturze i stylu wiernie tkwić u boku jednego partnera. Bliźnięta to najbardziej nielojalny znak zodiaku, co z jednej strony wynika z ich zamiłowania do różnorodności i pragnienia nowych doświadczeń, a z drugiej – z ich powierzchowności i alergii na angażowanie się w związki. Bliźnięta są mistrzami mijania się z prawdą, zmieniania frontu, ale również przeróżnych zakulisowych działań. Tak naprawdę nie wiadomo, czego możemy się po nich spodziewać. Uwielbiają flirtować i się bawić – i zdarza im się robić to w niedojrzały sposób.

Zapisy na sesje astrologiczne: sesjeastrologia.com
Astrologiczne aktualności na IG: @sesjeastrologia

Share on Facebook Send on Messenger Share by email
Autopromocja
Autopromocja

ZAMÓW

WYDANIE DRUKOWANE E-WYDANIE
  • Polecane
  • Popularne
  • Najnowsze