1. Zwierciadlo.pl
  2. >
  3. Styl Życia

Dzika przyroda w obiektywie. Oto zwycięzcy konkursu The Nature Conservancy Photo Contest 2023

Wyróżnienie w kategorii „ssaki” (Fot. © Bing Lin/TNC Photo Contest 2023)
Wyróżnienie w kategorii „ssaki” (Fot. © Bing Lin/TNC Photo Contest 2023)
Zobacz galerię 27 Zdjęć
Konkurs The Nature Conservancy Photo Contest powstał po to, by pokazując piękno przyrody motywować ludzi o troskę o planetę. Znamy jego tegorocznych laureatów. W naszej galerii zdjęć znajdziecie zwycięskie fotografie z sześciu kategorii: ssaki, oceany, ludzie i natura, rośliny i grzyby, gady i płazy oraz życie podwodne.

Konkurs The Nature Conservancy Photo Contest 2023 jest organizowany przez The Nature Conservancy – organizację działającą na całym świecie na rzecz dbania o przyrodę. Jego założenie jest równie proste, co szlachetnie. Ma on bowiem, poprzez pokazywanie i promowanie piękna dzikiej natury, motywować ludzi do troski o planetę.

Tegoroczna edycja została podzielona na 12 kategorii: oceany, ludzie i natura, rośliny i grzyby, woda słodka, ląd, ssaki, klimat, zdjęcia lotnicze, owady i pajęczaki, życie podwodne, ptaki oraz gady i płazy. Laureatów wybierało jury, w którego składzie znaleźli się profesjonalni fotografowie, między innymi Javier Aznar, Morgan Heim oraz Frans Lanting. Jury wyłoniło zwycięzców nagrody głównej oraz Celebrity Judge Choice (którą przyznał Cole Sprouse), a także pierwszego, drugiego i trzeciego miejsca oraz wyróżnień w każdej kategorii. Jak podaje organizacja The Nature Conservancy, w tym roku do konkursu zgłoszono rekordową liczbę zdjęć – 189 tys. zgłoszeń od ponad 80 tys. fotografów. W konkursie przyznano nagrody pieniężne o wartości ponad 25 tys. dolarów, w tym zestaw sprzętu fotograficznego o wartości 5 tys. dolarów dla zwycięzcy nagrody głównej.

Laureatem tegorocznej nagrody głównej został węgierski fotograf Tibor Litauszki za podwodne zdjęcie traszki alpejskiej żerującej na świeżo złożonych żabich jajach. Fotografia została doświetlona lampą LED i uchwycona aparatem w wodoszczelnej obudowie ze zdalnym wyzwalaczem. Jego autor powiedział, że jego zdaniem zdjęcie przedstawia „cykliczność i wrażliwość natury”. Zwycięzcą Celebrity Judge Choice został z kolei Hermis Haridas za zdjęcie polującego o wschodzie słońca dudka. W poszczególnych kategoriach zostały wyróżnione również fotografie Polaków: Agnieszki Wieczorek i Grzegorza Długosza. W naszej galerii zdjęć publikujemy zwycięskie fotografie z sześciu kategorii konkursu The Nature Conservancy Photo Contest 2023: ssaki, oceany, ludzie i natura, rośliny i grzyby, gady i płazy oraz życie podwodne.

Share on Facebook Send on Messenger Share by email
Autopromocja
Autopromocja

ZAMÓW

WYDANIE DRUKOWANE E-WYDANIE
  • Polecane
  • Popularne
  • Najnowsze