1. Zwierciadlo.pl
  2. >
  3. Styl Życia
  4. >
  5. Zodiak a strefa komfortu – jak znaki zodiaku radzą sobie ze zmianami?

Zodiak a strefa komfortu – jak znaki zodiaku radzą sobie ze zmianami?

(Fot. Getty Images)
(Fot. Getty Images)
Baran, Ryby i Strzelec zmiany traktują jak wyzwolenie, a nie jak ograniczenie. Za to Byk, Koziorożec i Rak zrobią wiele, żeby pozostać przy znanych i starych miejscach, ludziach oraz rozwiązaniach.

Baran: Sprężyna zmian

Zmianę wita z niepohamowanym entuzjazmem. Dynamiczny Baran, podopieczny wojowniczego Marsa, rozkwita, jeśli doświadcza ciągle czegoś nowego. Ma wrodzony talent do przecierania nieznanych szlaków i podboju niezbadanych terytoriów. Zmiana jest dla Barana jak powiew orzeźwiającego świeżego powietrza, a nuda jest zawsze śmiertelna. Każdy nowy początek jest dla niego szansą na zaprezentowanie swojego pionierskiego ducha. Nowe wprowadza z zaraźliwym zapałem, który inspiruje otaczających go ludzi. Dzięki Baranowi mniej boją się zmiany, bo to on jest na czele peletonu. Zmiana kręci go jednak tylko wtedy, kiedy on jest mechanizmem wprawiającym ją w ruch.

Byk: Lubię wracać tam, gdzie byłem już

Byk zmian nienawidzi. To znak zodiaku o mocno ugruntowanej energii. Jest najbardziej zakorzeniony w rzeczywistości ze wszystkich znaków zodiaku i ważne są dla niego – podobnie jak dla jego opiekunki Wenus – materia i wygoda. Spokój ducha zapewniają mu codzienne rytuały. Chce, żeby przedmioty były zawsze odkładane w to samo miejsce, i nie przeszkadza mu, że kolejny raz wybiera ten sam pensjonat nad morzem. Nie oznacza to, że Byk niczego nie zmienia – wszelkie nowości wprowadza stopniowo, by mógł czuć kontrolę. Jeśli tylko poczuje się przymuszany do zmiany, będzie uparty do granic możliwości, a decyzje będzie odkładał w nieskończoność.

Bliźnięta: Życie na spontanie

Bliźnięta, znane ze swojej nienasyconej ciekawości i umiejętności łatwego dostosowywania się do różnych sytuacji, zmianę witają z radością. Jest dla nich jak ekscytująca łamigłówka, do której podchodzą z zachwytem. Bardziej od niepewności związanej z wprowadzaniem w życie zmian boją się pewności stabilnej egzystencji. Kiedy niewiele się dzieje, są skonfundowane, bo nie wiedzą, co zrobić ze swoją bystrością i otwartością umysłu – prezentów od ich opiekuna Merkurego. Bliźnięta mają talent do rozpoczynania nowego rozdziału i robią to z figlarnym uśmiechem. Nie czują potrzeby, żeby nowe aktywności planować czy specjalnie analizować. Najwyżej znowu zaczną od nowa.

Rak: Razem raźniej

Chociaż to znak rządzony przez zmienny Księżyc, Rak najbardziej na świecie kocha stabilność. Nagłe zmiany, życiowe wzloty i upadki przyprawiają go o reakcje nerwicowe. Wystarczy, że on sam powodowany jest niekontrolowanymi emocjami, więc okoliczności mają być stałe, bo tylko to, co znane – według Raka – jest bezpieczne. Rak często martwi się o pieniądze oraz o to, że zostanie sam. Niepewność towarzysząca zmianom jest dla niego łatwiejsza, jeśli ktoś mu w tym procesie towarzyszy – wspiera i niemal prowadzi za rękę. Kiedy może liczyć na czyjąś pomoc czy po prostu obecność w Raku odzywa się jakość kardynalna jego znaku i wówczas może wiele inicjować i organizować.

Lew: Centrum zarządzania wszechświatem

Sprawia wrażenie wyluzowanego i silnego – i jest to prawda. To ognisty znak o jakości stałej mocno zakorzeniony w ekosystemie społecznym. Tak jak jego patronacka planeta Słońce jest w centrum, a wokół niego kręcą się ludzie. Jeśli zdarza się, że nagle zostanie przeniesiony do nowego środowiska, może poczuć utratę tożsamości. Kiedy do jego życia pukają zmiany, Lew otwiera im drzwi, ale dba, żeby to on nimi zarządził. Najbardziej lęka się tego, że w nowych okolicznościach nie zbuduje pozycji w otoczeniu swojej świty. Z natury jest jednak odważny i pewny siebie, więc nowy początek traktuje jako szansę, by pokazać swoje mocne strony i nadal być gwiazdą przewodnią.

Panna: Ryzyko kontrolowane

Panna jest pragmatycznym znakiem ziemskim, ale jakości zmiennej. Jest też podopieczną szybkiego i błyskotliwego Merkurego, który wprawia w ruch. Z tych powodów Panna łączy swoje zamiłowanie do pilnowania szczegółów i dogłębnego analizowania planów z naturalną potrzebą rozwoju. Niepewność związana ze zmianą stresuje ją z powodu chaosu, który się wtedy pojawia. Panna stara się temu zapobiec, chcąc zmiany kontrolowanej. Wyprzedza ją, starając się przewidzieć wszystkie możliwe negatywne konsekwencje i skutki uboczne. Kreślenie czarnych scenariuszy paradoksalnie ją uspokaja i motywuje do stworzenia systemu, który zadziała perfekcyjnie w nowych okolicznościach.

Waga: Mieć ciastko i zjeść ciastko

Podopieczna Wenus ma racjonalne podejście do zmian. Odznacza się wrodzonym poczuciem równowagi i harmonii, doskonale zdając sobie sprawę, że zmiany są wpisane w życie. Akceptuje to, więc wita je z elegancją i opanowaniem, ale również z pewnym niezdecydowaniem. Rozważa opcje, pyta innych o opinie, zastanawia się nad wszystkimi „za” i „przeciw”, upewniając się, czy jeśli coś zmieni, pozostanie w swojej strefie komfortu. Najwięcej niepewności wywołuje w niej moment, kiedy sama ma o czymś zadecydować. Trudno jej to zrobić, bo nie chce stracić swojej wygody i dotychczasowych zysków, ale też ma na uwadze innych. Kompromis nie zawsze jest łatwy.

Skorpion: Zmianę zacznij od siebie

Skorpion to znak, który czuje się komfortowo w obliczu zmian tylko wtedy, kiedy ma nad nimi kontrolę. Jego patron Pluton sprawia, że podejście do życia Skorpiona jest zawsze dogłębne. Zmiana też ma taka być – Skorpion ma jakość stałą, więc dba, żeby trud związany z wprowadzaniem nowości był efektywny, opłacalny, obliczony na dłużej. Nie zadowoli się zmianą powierzchowną, zmianą dla samej zmiany. Najbardziej ekscytują go wielowarstwowe procesy, które wynikają z wewnętrznej transformacji. Jeśli coś zależy od nas, możemy tym zarządzać – Skorpion doskonale to wie, dlatego zmianę zaczyna zawsze od siebie, testując własną odporność psychiczną.

Strzelec: Jedyne, czego można być w życiu pewnym, to zmiana

Zawsze ma ochotę, by skręcić w innym kierunku niż dotąd, ale to on ma o tym zdecydować, by nie stracić swojej wolności oraz nie obniżyć jakości życia. Wyprawy na koniec świata mają wszak swoją cenę. To jednak Strzelec jest tym znakiem, który najszybciej zaryzykuje i jest najbardziej śmiały. Jeśli zawoła go przygoda – odpowie. Za sprawą jego opiekuńczej planety, Jowisza, napędza go pragnienie eksploracji i ekspansji. Perspektywa nowego początku jest dla niego jak wyruszenie w ekscytującą wyprawę. Zmianę wita jako szansę na poszerzenie horyzontów i zebranie różnorodnych doświadczeń. Za sprawą swojego optymizmu traktuje ją jako wyzwolenie, a nie ograniczenie.

Koziorożec: Lepszy wróbel w garści niż gołąb na dachu

Rządzi nim Saturn, który pilnuje zasad, przepisów, ustalonego porządku. To ustrukturyzowane podejście pomaga Koziorożcowi w osiągnięciu sukcesu. Jeśli jednak sprawy – jak to w życiu bywa – nie idą zgodnie z jego starannie przemyślanymi planami, zmiana jawi mu się jako zagrażająca, a nawet zwiastująca nieuchronną porażkę. Koziorożec z twardziela zamienia się wówczas w kłębek nerwów – targają nim emocje, a krytyk wewnętrzny nie odpuszcza. To znak zodiaku, który bardzo źle znosi niepewność związaną z nowymi sytuacjami. Nie chce zmian, ponieważ są dla niego tożsame ze stratą tego, co już ma. Zdecydowanie woli zadowolić się mniejszym i znanym, niż pozwolić sobie na ryzyko.

Wodnik: Zmiana? Tak! Ale na moich warunkach!

Jako podopieczny Urana – planety nagłych zwrotów akcji – Wodnik nie wie, co to lęk przed zmianą. Nie jest jednak tak elastyczny, jak mogłoby się wydawać. Po pierwsze, znak ten jest jakości stałej i z tego powodu bywa niesłychanie uparty, a po drugie – jeśli ktoś chce narzucić mu swoją wolę, czuje się przytłoczony. Wodnik uwielbia zmiany, ale jedynie takie, jakie on sam inicjuje, i takie, które według niego mają głębszy sens. Jeśli są sprzeczne z humanitarnymi poglądami, ujawnia się jego buntownicza natura. Większość znaków lęka się zmiany, ponieważ nie chce stracić poczucia bezpieczeństwa wynikającego z przewidywalności, a Wodnik wręcz przeciwnie – on boi się stabilności.

Ryby: Zmiana nieukierunkowana

Zmienność to drugie imię Ryb – zmianę mają we krwi, ale równocześnie wiele jest w nich niepewności. Ryby niczego nie trzymają się na stałe, odpuszczają i płyną z prądem, tyle że nie zawsze wiedzą, czego chcą i dokąd podążają. Dlatego często zmiany, jakie podejmują, nie są przemyślane, a podejmowane pod wpływem chwili, emocji, okoliczności. Nie wypływają z ich głębokich potrzeb, nie są podejmowane w ich interesie, nie są obliczone na oczekiwany efekt. Dla Ryb rozwojowo jest, żeby zmian nawet trochę się obawiały, bo to może skłoni je do refleksji, żeby nie zostawiać za sobą tego, co dobre, i żeby bardziej dalekosiężnie patrzeć się na swoje cele.

Zapisy na sesje astrologiczne: sesjeastrologia.com
Astrologiczne aktualności na IG: @sesjeastrologia

Share on Facebook Send on Messenger Share by email
Autopromocja
Autopromocja

ZAMÓW

WYDANIE DRUKOWANE E-WYDANIE
  • Polecane
  • Popularne
  • Najnowsze