1. Zwierciadlo.pl
  2. >
  3. Horoskop
  4. >
  5. 18 maja: koniunkcja Jowisza ze Słońcem, czyli najszczęśliwszy dzień w roku

18 maja: koniunkcja Jowisza ze Słońcem, czyli najszczęśliwszy dzień w roku

Fot. Getty Images
Fot. Getty Images
Jowisz aktywowany przez Słońce sprawi, że poczujemy wiarę w siebie i w to, że możemy kształtować swoje życie z ufnością i optymizmem. Obudzi się w nas chęć do odniesienia sukcesu, ale takiego który nada sens naszemu życiu. Jak najefektywniej wykorzystać działanie planety hojności i dostatku?

Lubimy te chwile, kiedy czujemy, że życie jest po naszej stronie – jesteśmy pozytywnie zaskakiwani prezentami od losu, droga, którą idziemy, pełna jest udogodnień, a nam towarzyszy nie tylko dobry nastrój, ale i wewnętrzne przekonanie, że wszystko ułoży się wspaniale, bo szczęście jest w zasięgu ręki. Z astrologicznej perspektywy za tymi krótszymi i dłuższymi dobrymi momentami stoją tranzyty Jowisza – planety pomyślności i optymizmu.

Osoby, które w horoskopie urodzeniowym mają silnie zaznaczone jego wpływy, doskonale wiedzą, że są w czepku urodzone – żyją w niezachwianym przekonaniu, że wiele należy im się za darmo, a na pewno bez większego wysiłku i są pewni, że nawet jeśli spotkają ich życiowe zawirowania, wyjdą z nich bez szwanku. Kiedy znajdujemy się pod wpływem tranzytów Jowisza, zauważamy, że nasze życzenia się spełniają, następują korzystne sploty akcji i pojawiają się różne lukratywne możliwości. Jesteśmy w kontakcie ze swoimi pragnieniami, bo właśnie przyszedł czas ich zaspokajania. Czujemy, że świat nam sprzyja, dlatego postanawiamy zająć się podniesieniem komfortu życia – śmiało inwestujemy w to, czego potrzebujemy, by żyło się nam wygodnie i przyjemnie.

Jak dobrze wykorzystać koniunkcję Jowisza ze Słońcem?

Zagrożenia, które niosą tranzyty Jowisza wynikają z tego, że planeta dostatku uchyla drzwi wszelkim okazjom, ale jednocześnie sprowadza poczucie zadowolenia i wygodnictwa, żeby nie napisać – lenistwa. Mamy więc wybór – można ruszyć się z kanapy, by podejść do tych uchylonych drzwi albo nadal siedzieć i nic nie robić, ciesząc się dobrym samopoczuciem. Dlatego, żeby najlepiej wykorzystać przejścia Jowisza, warto znaleźć czas i energię dla tych wszystkich spraw, o których zawsze myśleliśmy i mówiliśmy, że chcemy się nimi zająć. Gdy działamy z Jowiszem, jesteśmy nagrodzeni mniejszym niż zazwyczaj wysiłkiem i większym niż spodziewanym zyskiem. Dobrze też dokładnie wiedzieć czego się chce i działać tak, jakby to nam się należało i nie istniały ograniczenia. Teraz możemy chcieć więcej i lepiej. Opłaci się też hojność i otwarcie się na przepływ oraz wymianę. Jowisz bowiem uczy, że chytry dwa razy traci.

Raz w roku Jowisz tworzy koniunkcję ze Słońcem – spotkanie tych dwóch planet nazywane jest aspektem królewskim i w roku 2024 przypada na dzień 18 maja. Będzie to dzień podwójnie wyjątkowy, ponieważ w pobliżu dojdzie również do koniunkcji Urana z Wenus. Wszystkie te planety tranzytują aktualnie Byka – Jowisz ze Słońcem będą na 28 stopniu, a Uran z Wenus na 23 stopniu tego znaku. Co to oznacza? Szansę na pozytywne zmiany i to takie, na które nie trzeba szczególnie pracować ani się o nie starać. Warto jednak być gotowym na przyjęcie dobra oraz podjęcie ryzyka. Korzystne układy planetarne, do których dojdzie w drugiej połowie maja, zdecydowanie nam to ułatwią.

Jowisz aktywowany przez Słońce sprawi, że poczujemy wiarę w siebie i w to, że możemy kształtować swoje życie z ufnością i optymizmem. Obudzi się w nas chęć na odniesienia sukcesu, ale takiego który nada życiu głębszy sens. Jowisz ma bowiem oblicze filozoficzne i dba o to, żebyśmy właściwie korzystali ze swoich zasobów. Zadbamy o ekspansję, ulepszenie życia, zapragniemy materialnej obfitości, awansu, pięknych przedmiotów, namiętnej miłości, ekscytujących podróży. Poczujemy, że jest to w zasięgu ręki, bo Jowisz zachęci do sięgnięcia nie tylko po kreatywność, ale przypomni nam, że potrafimy zachwycać się życiem a ono nam się odwdzięczy.

Podczas oddziaływania Jowisza częściej się śmiejemy i jesteśmy wspaniałomyślni, co przyśpiesza manifestację dobrych zdarzeń. Uran i Wenus dodadzą twista tej planetarnej energii, popychając nas w stronę ekscentryzmu i większej śmiałości. Nikt tak jak Uran nie wielbi wolności, braku ograniczeń i niezwykłości. W parze z Wenus skłoni nas, żebyśmy nasze relacje traktowali jako przestrzeń do eksperymentowania i doświadczania indywidualizmu w kontakcie z drugim człowiekiem. Planety te niosą przekaz, że miłość może wzrastać jedynie na gruncie wolności. Zarówno Jowisz, jak i Uran promują otwartość i tolerancję zarówno wobec innych ludzi, jak i zaufanie wobec nurtu życia, dlatego w lot potrafią łapać okazje, które im niesie.

Jak Jowisz ze Słońcem i Uran z Wenus zadziałają na poszczególne znaki zodiaku?

Benefity tych aspektów w najbardziej odczuwalny i jednocześnie pozytywny sposób przypadną Bykom i Skorpionom z trzeciej dekady. U nich zmiany okażą się długotrwałe i jest szansa, że wyniosą ich życie na wyższy poziom. To może być jak spotkanie ze złotą rybką, dlatego trzeba uważać, o czym się marzy, bo właśnie teraz może się to spełnić.

W życiu Wodników i Lwów z ostatniej dekady pojawi się twórczy zamęt i miłe niespodzianki, które wyłonią się z chaosu. Wiele się będzie dziać i będzie to powód do radości oraz okazja, żeby uwolnić się od nieaktualnych zobowiązań – taki będzie efekt kwadratur omawianych aspektów.

Z kolei Panny i Koziorożce z trzeciej dekady poznają bardziej harmonijne oblicze Jowisza i Urana – łagodniejsze w działaniu trygony wpływające na ich Słońce pokażą, że zmiany mogą przebiegać bez niepotrzebnych zakłóceń i stresu, wystarczy się na nie otworzyć i zrobić pierwszy krok. To, czego od dawna pragnęły i może o tym już zapomniały, niespodziewanie pojawi się na ich drodze.

Podobnie odczują to Raki i Ryby z trzeciej dekady – aktywowane przez Słońce i Wenus sekstyle Jowisza i Urana do ich położenia Słońca spowodują, że zaczną pragnąć dla siebie więcej i postanowią zrobić coś w tym kierunku. Ułatwienia, które błyskawicznie się pojawią, zachęcą je, żeby wykazały się siłą woli, by sięgnąć po swoje.

Strzelce i Wagi będą mogły przekonać się, jak działają kwinkunksy – tak zwane małe tranzyty, ale też potrafiące zaskakiwać. Dzięki nim zweryfikują swoje pragnienia, bo okaże się, że to co łatwo przychodzi – jest nam przeznaczone, a co znika ma zniknąć bezpowrotnie, bo na nieświadomym poziomie zostało przez nas odrzucone.

Najmniej działanie majowych koniunkcji odczują Barany i Bliźnięta, ale i one mogą liczyć na dobry nastrój i chęć do zabawy.

Zapisy na sesje astrologiczne: sesjeastrologia.com
Astrologiczne aktualności na IG: @sesjeastrologia

Share on Facebook Send on Messenger Share by email
  • Polecane
  • Popularne
  • Najnowsze