1. Zwierciadlo.pl
  2. >
  3. Horoskop
  4. >
  5. Pełnia w Strzelcu już 23 maja. Kwiatowy Księżyc odsłoni jasną stronę życia

Pełnia w Strzelcu już 23 maja. Kwiatowy Księżyc odsłoni jasną stronę życia

(Fot. Getty Images)
(Fot. Getty Images)
23 maja, w czwartek, o godzinie 15.55 na drugim stopniu Strzelca będzie miała miejsce pełnia Księżyca. Przyniesie nam optymistyczne nastawienie i chęć do dynamicznego działania, ale jednocześnie – za sprawą planet na stopniach anarektycznych – szykuje dla nas rozliczenia z przeszłością.

Maj w tym roku rozpieszcza pozytywnymi aspektami planet. Na niebie nie ma wymagających tranzytów, które utrudniałyby życie blokadami, opóźnieniami, testami czy koniecznością podejmowania dużego wysiłku. Czujemy silne wpływy lubiącego komfort Byka oraz zabawnych Bliźniąt, a energie te podkręcają optymistyczny Jowisz oraz śmiały Uran. To czas, żeby docenić przyjemną stronę życia w jego materialnym aspekcie i korzystać z nadarzających się możliwości, żeby zmienić je na lepsze. Nie inaczej przedstawia się majowa pełnia w Strzelcu – znaku żyjącym w przekonaniu, że jest wybrańcem losu. Jest też typem odkrywcy otwartym na wyzwania, które traktuje jak przygody. Strzelec nigdy nie rezygnuje z trzech rzeczy: wolności, poczucia humoru, rozmachu. I zawsze opowiada się za jasną stroną życia. 23 maja, nie tracąc z oczu świetlanej przyszłości ani nie odbierając sobie prawa do przyjemności, odnajdziemy jednak w sobie potrzebę na chwilę zatrzymania się, by poczuć, czy jakaś faza naszych doświadczeń właśnie się nie kończy i żeby rozważyć temat wybaczenia zdrady.


Kwiatowy Księżyc i Sedna – planetoida nazwana imieniem bogini mórz Eskimosów

W kontakt z osią pełni wejdzie Sedna – planetoida, inaczej planeta karłowata, która znajduje się obecnie na 2 stopniu Bliźniąt. Jej lodowata energia nie pozwoli nam ponieść się zbytniemu entuzjazmowi Strzelca i Bliźniąt, lecz wyjdzie nam to na korzyść. Mit o Sednie zdradzonej przez własnego ojca, który ratując ją przed złym mężem, wyrzucił ją z łodzi na środku oceanu, by ocalić własne życie, mówi o tym, żeby uważać na zdradę i na rzeczy, które nie są takie, jakie się wydają. Lepiej działać krok po kroku, zamiast ulegać mglistym obietnicom Neptuna, przez którego nosimy różowe okulary. Wyrzucona za burtę Sedna symbolizuje siły potrzebne do przetrwania, które w sobie odnajdujemy, gdy widzimy rzeczywistość taką, jaką ona jest. I uczy tego, żeby nie wybaczać tak łatwo tym, którzy mieli stać po naszej stronie, ale nas zdradzili.

Neptun, Wenus i Jowisz na stopniu anaretycznym

Układ Pełni Kwiatowego Księżyca w tym roku jest wyjątkowy pod wieloma względami. Zacznijmy od tego, że trzy planety – Wenus, Jowisz i Neptun – znajdują się na 29 stopniu, zwanym anaretycznym lub stopniem losu. To ostatni stopień każdego znaku zodiaku, będący jego punktem kulminacyjnym, pewnym podsumowaniem. Wskazuje, że kończy się jakieś doświadczenie – może trudne, a na pewno znaczące – i teraz można wybrać nową drogę. Wybór zależy od tego, czego się nauczyliśmy w mijającej fazie. Obecność planet na stopniu anaretycznym warto potraktować jak znak STOP i wykorzystać na refleksję, co z przeszłości chcemy wnieść w przyszłość. W czymś staliśmy się biegli i pomimo że chcieliśmy się z tym już pożegnać, to może być nam jeszcze do czegoś potrzebne. Na pewno przyda nam się pewność płynąca z doświadczeń i powtórkę z jakiegoś testu możemy zdać celująco.

Neptun na 29 stopniu Ryb pozostanie przez 4 miesiące w ruchu stacjonarnym, by 2 lipca przejść w retrogradację, która potrawa do 3 września. Na swoim stopniu anaretycznym znajduje się pierwszy raz od ponad 100 lat, co oznacza, że nie mogliśmy tego jeszcze doświadczyć. Te cztery miesiące będą ważne dla naszego życia wewnętrznego – z jednej strony będzie chodzić o kontakt ze stłumionymi emocjami, a z drugiej – o kwestię zaufania w podszepty płynące z nieświadomości, wiarę w protekcję sił niewidzialnych i w ścieżki przeznaczenia. Pełnia Kwiatowego Księżyca za sprawą takiego położenia Neptuna, który pobudza wyobraźnię, otwiera płodny czas dla artystów, którym łatwiej będzie dostroić się do wymiarów wcześniej im niedostępnych.

Neptun w dniu pełni znajdzie się w szczęśliwym sekstylu z Jowiszem i Wenus, które dzień wcześniej będą miały swoją dokładną koniunkcję. Wenus jest planetą miłości w wymiarze ziemskim, a Neptun tej bezgranicznej, bezinteresownej, dlatego będziemy mogli doświadczyć uczucia błogości i zachwytu płynących z tego, że współodczuwamy. Samo połączenie Wenus z Jowiszem może nam przynieść również romantyczne spotkania, radość z bycia razem tu i teraz, a także obfitość finansową. Istotne jest, że to są ostatnie dni wędrówki Jowisza przez Byka – doceńmy to, co nam dał przez mijające 12 miesięcy, zwłaszcza w obszarze materii i podniesienia jakości życia codziennego. 26 kwietnia wkroczy do Bliźniąt, zwracając naszą uwagę bardziej ku obszarom relacji społecznych i osiągnięć intelektualnych.

Mars, Pluton i Merkury – wyruszaj na żniwa

Podczas majowej pełni mamy silną pozycję asertywnego Marsa – znajduje się on w znaku Barana, w którym czuje się pewnie, na 17 stopniu, czyli zaledwie 1 stopień od stopnia zaćmienia Słońca, do którego doszło 8 kwietnia. To, co się dzieje podczas zaćmień, oddziałuje na nas przez kolejne sześć miesięcy, więc teraz – przy aktywacji tego stopnia – możemy powitać w naszym życiu okazje pozwalające wkroczyć na nową ścieżkę. Teraz mamy szansę odpowiedzieć na ciekawe propozycje zawodowe czy poznać wymarzonego partnera lub partnerkę, doświadczając siebie takimi, jakimi jesteśmy. Mars w Baranie jest obecnie w koniunkcji z północnym węzłem Księżyca, co wskazuje, że może wydarzyć się coś związanego z naszym przeznaczeniem – coś przełomowego.

Procesy te są wspierane przez sekstyl Plutona do Słońca, który – działając, jak w tym przypadku, harmonijnie – ułatwi nam ewolucję i odrodzenie. Nawet na trudne sprawy popatrzymy ze świeżej perspektywy, dzięki której – za pomocą energii Strzelca – poczujemy, że nie wszystko trzeba brać na poważnie. Przekonamy się, że życiowe zakręty możemy pokonywać z lekkością, a nawet z wdziękiem.

Merkury w Byku zachęci nas, żebyśmy brali to, czego chcemy. Jeśli to zrobimy, przekonamy się, że można sprostać starym tematom (29 stopień) w śmiały i nowy sposób (Mars w Baranie), by cieszyć się bogatymi żniwami, bo jesteśmy tego warci (Wenus i Jowisz w Byku).

Co Kwiatowa Pełnia Księżyc przyniesie każdemu znakowi zodiaku?

Baran: Pełnia w dziewiątym domu popchnie cię do działania pełnego rozmachu przy realizacji pomysłów, które zacząłeś wdrażać w kwietniu podczas zaćmienia Słońca. Pełen entuzjazmu wykorzystasz doświadczenia z przeszłości, żeby zbudować nowe imperium.

Byk: Kwiatowy Księżyc da ci obfity plon, odwiedzając ósmy dom. Z zadowoleniem spojrzysz na swoje finanse po wędrówce Jowisza przez twój znak i zajmiesz się nowymi inwestycjami. Kwestie rozliczeń wspólnego majątku, spadków czy kredytów wypadną na twoją korzyść.

Bliźnięta: Majowa pełnia w siódmym domu zachęci was, żebyście cieszyły się relacjami. Wniesiecie w nie poczucie humoru, lekkość i wiele zabawy. Może pomyślicie o imprezie? Albo o randce, która okaże się przełomowa? Może to, co się wydaje przygodą, okaże się głębsze?

Rak: Czy można tak zorganizować swoją pracę, by przynosiła przyjemność i była w równowadze z życiem poza nią? Kwiatowy Księżyc w szóstym domu przyniesie ci pomocnych ludzi z najbliższego otoczenia i stanie się to możliwe. Poprawi się też twoje zdrowie.

Lew: Pełnia w piątym domu wydobędzie twoją dziką naturę. Zapragniesz radować się życiem na maksa – imprezy, romanse, inne przyjemności są w twoim zasięgu. Poczujesz kreatywne moce potrzebne, by zacząć nowy projekt. Ale miłosnej zdrady z przeszłości nie przebaczysz.

Panna: Majowa pełnia przypada na czwarty dom – rodziny i nieruchomości. Spodziewaj się korzystnych dla ciebie rozrachunków. Nie ustępuj i ze spokojem czekaj na rozwój wydarzeń, który okaże się lepszy, niż się spodziewasz. Ciesz się miejscem, w którym mieszkasz.

Waga: Zwykle jesteś dyplomatyczna i kulturalna, ale Kwiatowy Księżyc w trzecim domu wydobędzie z ciebie kogoś, kto nie przebiera w słowach. Zawalczysz o prawo do komfortu i uda ci się to. Spodziewaj się zakończenia starych interesów i sięgnięcia po nowe.

Skorpion: Pełnia Strzelca w drugim domu pieniędzy zapowiada finansową obfitość. Ciesz się i zarabianiem, i wydawaniem. Tym razem zainwestujesz w coś, co sprawia ci dużą przyjemność. Może jakiś sposób zarabiania odchodzi, ale nowy jest już na horyzoncie.

Strzelec: Czas, żeby rozkwitnąć. Kwiatowy Księżyc w pierwszym domu pyta cię, co potrzebujesz zrobić, by poczuć się sobą. Zaakceptuj swoją naturę – szaloną i nieokiełznaną. Łatwo wybaczasz, ale teraz uważnie przyjrzyj się doznanym krzywdom, żeby pójść dalej.

Koziorożec: Wolisz trzymać emocje na wodzy, ale Kwiatowy Księżyc w dwunastym domu wydobędzie je na światło dzienne. Powrócą wspomnienia niesprawiedliwości, których doświadczyłeś, i niespełnionych marzeń, które bolą. Uwolnienie ich przyniesie ulgę.

Wodnik: Będziesz w swoim żywiole. Pełna rozmachu pełnia w Strzelcu w jedenastym domu przyniesie ci mnóstwo kontaktów społecznych. Poczujesz przynależność do grup i kręgów przyjaciół. W geście wdzięczności postaw na wspólną zabawę. Rozpal swoje pasje.

Ryby: Przekonacie się, że można czerpać przyjemność z robienia kariery – przejdziecie do rzeczy większych i bardziej medialnych. Zostaniecie docenione za przeszłe dokonania i wasze będzie na wierzchu. Kwiatowa Pełnia w dziesiątym domu podaruje wam widoczność.

Zapisy na sesje astrologiczne: sesjeastrologia.com
Astrologiczne aktualności na IG: @sesjeastrologia

Share on Facebook Send on Messenger Share by email
  • Polecane
  • Popularne
  • Najnowsze