1. Zwierciadlo.pl
  2. >
  3. Styl Życia
  4. >
  5. Kluczowe aspekty astrologiczne, czyli jak planety wpłyną na poszczególne znaki zodiaku w 2024 roku

Kluczowe aspekty astrologiczne, czyli jak planety wpłyną na poszczególne znaki zodiaku w 2024 roku

Które znaki zodiaku najbardziej odczują tranzyty planet? (Fot. adventtr/Getty Images)
Które znaki zodiaku najbardziej odczują tranzyty planet? (Fot. adventtr/Getty Images)
Nadchodzący rok z punktu widzenia astrologii nie zapowiada się jako czas wielkich przełomów czy spektakularnych zdarzeń. Będzie kontynuacją procesów rozpoczętych w ciągu ostatnich dwóch lat i przedtaktem do rewolucyjnego roku 2025. Które znaki zodiaku najbardziej odczują tranzyty planet?

SATURN w Rybach – wielki weryfikator wymuszający życiowe porządki

Na które znaki zodiaku Saturn najbardziej będzie oddziaływał w roku 2024?
Ryby, Panny, Bliźnięta, Strzelce:
do połowy marca na pierwszą dekadę znaku, do końca roku na drugą

Planeta ta nie ma dobrej opinii, bo z jednej strony przynosi trudności i ciężką pracę, a z drugiej opóźnienia, przestoje i pustkę. Pod wpływem Saturna czujemy pesymizm, niewiele nam się chce, ale trudno nam odpuścić i odpocząć. Bez wątpienia jego tranzyty nakręcają nasze lęki i nasilają napięcia. Najczęściej czujemy je jako blokadę, pewnego rodzaju uwięzienie w prozie życia, która wcale nie cieszy. Na plan pierwszy wychodzą powinności, obowiązki, konieczność rozwiązywania problemów. Energię Saturna najlepiej wykorzystać na weryfikację swoich działań, zwłaszcza w obszarze pracy oraz finansów. Sprawdzają się cele długofalowe albo czerpanie profitów z przeszłych doświadczeń. Warto poważnie zastanowić się, co przetrwa próbę czasu, pochylić się nad bilansem i podjąć decyzję, w co nadal chcemy inwestować środki, czas, energię, a co dobiega kresu. Podczas tranzytu Saturna owoce przynoszą konkretne ruchy, ale też rutynowe, metodyczne działania. Opłaca się być cierpliwym i pokornym, żeby się nie frustrować brakiem efektu „wow”. Nie ma sensu niczego przyspieszać, ale jeśli podejmiemy decyzję, dobrze, żeby była spójna i ostateczna. To czas na akceptację zniechęcenia i zmęczenia, ale również sprawdzania, czy nasze dawne ambicje są aktualne oraz jak się mają nasze relacje z autorytetami.

Między 29 czerwca a 15 listopada 2024 roku Saturn będzie retrogradował, dając okazję, żeby jeszcze bardziej wnikliwie lub po raz kolejny przyjrzeć się powyższym tematom. W sierpniu i grudniu Saturn utworzy kwadraturę z Jowiszem, co da okazję, żeby swoją karierę skierować na bardziej satysfakcjonujące tory i ostatecznie zaprowadzić porządek, a w zarządzaniu finansami bardziej racjonalne zasady. Jowisz oddziałujący razem z Saturnem, który dwukrotnie w 2024 roku utworzy do niego kwadraturę, to doskonała okazja, żeby zaryzykować i stare zamienić na nowe, które pojawi się na horyzoncie.

JOWISZ w Byku i w Bliźniętach – ekspansja na polu materialnym i intelektualnym

Na które znaki zodiaku Jowisz najbardziej będzie oddziaływał w roku 2024?
Byki, Panny, Koziorożce:
do 26 maja na drugą i trzecią dekadę
Bliźnięta, Wodniki, Wagi oraz Strzelce, Panny i Ryby:
po 26 maja na pierwszą i drugą dekadę

Jowisz działa wprost odwrotnie do Saturna – ułatwia, przyspiesza, powiększa. Czyni życie przyjemniejszym, bardziej komfortowym i pełnym powodzenia. Jowisz jest królem nadarzających się cudownie możliwości i okazji, z których trzeba korzystać, bo potem się żałuje. Potrafi zesłać mannę z nieba, ale lepiej z nim świadomie współpracować. Co to oznacza w praktyce? Wiedzieć, czego się chce, czyli złożyć zamówienie i mieć oczy szeroko otwarte. Uwaga – Jowisz może rozleniwiać i skłaniać do przesady. Podczas jego tranzytów najłatwiej nam się wydaje pieniądze i niespodziewanie można przytyć, ale to właściwie jedyne jego minusy. Jowisz wzmacnia siły witalne, sprawia, że chce nam się chcieć, podkręca pragnienia, znosi ograniczenia. Jest to więc czas inicjowania nowych działań, projektów, rozwoju kariery z pożądanymi rezultatami finansowymi. Pod wpływem Jowisza jest się widocznym, wybieranym, wymiernie docenianym. Jest planetą, która mocno działa w materii, powiększając stan konta i podnosząc prestiż. Wspaniale działa na wszelki rozwój, sprawy wydawnicze, sądowe oraz podróże.

Jowisz dzieli się z nami swoją śmiałością i namawia do ryzyka, które podejmujemy, bo czujemy, że nie tylko spadniemy na cztery łapy, ale też nam się to bardzo opłaci. „Raz się żyje, teraz albo nigdy” – to będą mogły powiedzieć i przeskoczyć na wyższy poziom swojego życia zwłaszcza Panny, Ryby i Strzelce w drugiej połowie 2024 roku, kiedy Jowisz będzie oddziaływał napięciowymi tranzytami, a jednocześnie Saturn robił bezapelacyjne porządki. Na pozostałe wyżej wymienione znaki Jowisz zadziała spokojniej, ale równie optymistycznie i z wymiernym efektem.Ważną datą jest 3 czerwca, kiedy Jowisz utworzy trygon do Plutona – będzie to dogodny czas do pozytywnej transformacji wielu spraw na poziomie osobistym i społecznym. Można spodziewać się sporych zysków materialnych, wzrostu popularności, a nawet spektakularnych sukcesów.

Kiedy 26 maja, po około roku pobytu w Byku, Jowisz wejdzie do Bliźniąt, zmieni się jego energetyka – jego ręka Midasa przeniesie się z obszaru stricte materialnego i związanego z przyjemnościami życia na teren intelektualny i medialny. Tutaj spodziewajmy się rozwoju na gruncie globalnym oraz indywidualnym. Do 9 października Jowisz będzie poruszał się ruchem prostym, wykorzystując pełnię swoich możliwości, potem aż do 4 lutego 2025, będąc w ruchu wstecznym, sprawdzi, ile tak naprawdę jesteśmy gotowi przyjąć.

URAN w Byku – zaproszenie, by zacząć żyć po swojemu

Na które znaki zodiaku Uran najbardziej będzie oddziaływał w roku 2024?
Byki, Skorpiony, Lwy, Wodniki: z trzeciej dekady

Do obecności Urana w Byku zdążyliśmy się już przyzwyczaić, bo tranzytuje ten znak od 2018 roku, wywracając do góry nogami nasze mniemanie o pieniądzach i poczuciu bezpieczeństwa materialnego. Pokazał też konieczność zmiany myślenia o przyszłości planety, bo Byk jest znakiem, dla którego ważny jest kontakt z naturą. Na poziomie indywidualnym Uran przeprowadza rewolucje przede wszystkim u Byków i Skorpionów, siejąc też niemało zamętu w życiu Lwów i Wodników. W 2024 roku nadejdzie czas na te z trzeciej dekady.

21 kwietnia na niebie będzie miało miejsce najważniejsze wydarzenie astrologiczne 2024 roku związane z Uranem – utworzy on bowiem koniunkcję z Jowiszem, która zadziała jak iskra na beczkę prochu na wyżej wymienione znaki, a zwłaszcza te z samego początku trzeciej dekady. Poczują one mocno wyzwalającą energię i przemożną chęć, żeby zacząć żyć po swojemu. Zrobią to ze swobodą i spójnością. Zmiany, które podejmą na wiosnę, mają szansę wynieść ich życie na wyższy, zupełnie inny niż dotąd poziom. Warunkiem jest otwartość na zmianę i odwaga, żeby zmierzyć się z nowym. To jak skok ze spadochronem – żeby przeżyć ekscytację i poczuć smak pokonania lęków, trzeba przeżyć tę chwilę niepewności, czy spadochron rzeczywiście się otworzy. Uran z Jowiszem takie przeżycia zafundują.

PLUTON – transformujący taniec na granicy znaków

Na które znaki zodiaku Pluton najbardziej będzie oddziaływał w roku 2024?
Koziorożce i Raki oraz Wagi i Barany:
z końca trzeciej dekady
Wodniki i Lwy oraz Byki i Skorpiony:
z początku pierwszej dekady

Mroczna planeta wewnętrznej przemiany już pokazała nam, jak zmienia się jej działanie, przechodząc wiosną 2023 roku z Koziorożca do Wodnika, żeby wrócić tam już w czerwcu. 21 stycznia 2024 roku Pluton znów wejdzie w znak Wodnika i ponownie wróci do znaku Koziorożca 2 września. 19 listopada pozostanie w znaku Wodnika już na dobre, bo aż do 2043 roku. Na poziomie globalnym Pluton przemienił do głębi struktury władzy oraz zasady społeczne – jego przejście z Koziorożca do Wodnika oznacza jeszcze więcej wolności, samostanowienia, nowoczesności, poszanowania praw mniejszości oraz rozwój niekonwencjonalnych metod leczenia i innowacyjnych dziedzin nauki.

Jego wpływ wyżej wymienione znaki poczują jako przemożną chęć zrzucenia starej skóry, która jest już za ciasna, by czuć się w pełni sobą. Tranzyty Plutona może nie są łatwe, ale są jedyną w swoim rodzaju okazją, by sięgnąć po siłę, która płynie z wnętrza; przekonać się, na ile jesteśmy odporni psychicznie, by nie ulegać naciskom. Pluton, nie pytając o zgodę, popycha ku samoekspresji i budowaniu pewności siebie poprzez pokonywanie trudności. Kluczem jest tu głęboka psychiczna przemiana.

Zapisy na sesje astrologiczne: sesjeastrologia.com
Astrologiczne aktualności na IG: @sesjeastrologia

Share on Facebook Send on Messenger Share by email
Autopromocja
Autopromocja

ZAMÓW

WYDANIE DRUKOWANE E-WYDANIE
  • Polecane
  • Popularne
  • Najnowsze