1. Zwierciadlo.pl
  2. >
  3. Styl Życia

Robert De Niro, Emma Thompson, Agnieszka Holland i inni w poruszającym wideo dla Ukrainy

Emma Thompson na Trafalgar Square podczas wiecu „London Stands With Ukraine”, 26.03.2022 (Fot. Vuk Valcic/SOPA Images/LightRocket/Getty Images)
Emma Thompson na Trafalgar Square podczas wiecu „London Stands With Ukraine”, 26.03.2022 (Fot. Vuk Valcic/SOPA Images/LightRocket/Getty Images)
W drugą rocznicę inwazji Rosji na Ukrainę United24 zamieściło wideo, w którym gwiazdy z całego świata kierują poruszające słowa wsparcia do całego narodu ukraińskiego. W wideo wzięli udział między innymi: Robert De Niro, Andriy Shevchenko, członkowie zespołu Imagine Dragons, Catherine Deneuve, Bono, Viggo Mortensen, Emma Thompson i Agnieszka Holland. „Będziemy was wspierać tak długo, jak będzie to konieczne” – mówiły gwiazdy.

Ambasadorzy United24, platformy prowadzonej przez ukraiński rząd w celu zbierania pieniędzy dla Ukrainy podczas wojny rosyjsko-ukraińskiej, apelują, by nie zapominać, że od dwóch lat na terenie Ukrainy toczy się wojna. W drugą rocznicę inwazji na platformie pojawiło się poruszające wideo, w którym gwiazdy z całego świata kierują do narodu ukraińskiego słowa prosto z serc. Wzięli w nim udział między innymi: Robert De Niro, Andriy Shevchenko, członkowie zespołu Imagine Dragons, Richard Branson, Katheryn Winnick, Sarah Ferguson, Catherine Deneuve, Bono, Viggo Mortensen, Emma Thompson, Stephen Fry, Mark Strong, Pierre Richard i Agnieszka Holland.

– Ukraina nie broni wyłącznie swojego kraju. Broni całej Europy i Zachodu ogólnie – mówił Bernard-Henri Lévy, francuski filozof, pisarz i scenarzysta. – Ponieważ zbrodniarz wojenny Putin odnosi sukcesy i dokonuje nielegalnej i niemoralnej inwazji na Ukrainę, żaden kraj nie będzie bezpieczny – dodał Robert De Niro. – Jesteśmy zjednoczeni, aby chronić Ukrainę, dla sprawiedliwości, dla demokracji i bezpieczeństwa, dla przyszłości, bezpieczeństwa naszych dzieci i całych naszych rodzin, dla ochrony praw człowieka, dla wolności od tyranii i aby móc marzyć – wyliczali kolejni członkowie United24. – Ten rok może być decydujący – powiedziała Agnieszka Holland.

Artyści dodali też, że nie opuszczą Ukrainy i będą ją wspierać tak długo, jak będzie to konieczne. – Nie poddawajcie się. Jesteście niezwykłymi ludźmi – podsumował wokalista U2 Bono.

Wideo można obejrzeć na oficjalnej stronie internetowej United24, poprzez którą można także finansowo wesprzeć Ukrainę, oraz na platformie YouTube.

Share on Facebook Send on Messenger Share by email
Autopromocja
Autopromocja

ZAMÓW

WYDANIE DRUKOWANE E-WYDANIE
  • Polecane
  • Popularne
  • Najnowsze