1. Zwierciadlo.pl
  2. >
  3. Styl Życia

Praca poza biurem - zdrowsza i wydajniejsza

123rf.com
Nowe badania udowadniają, że elastyczne podejście do miejsca wykonywania pracy, znacznie zwiększa jej wydajność, poprawiając sen i ogólny stan zdrowia pracownika. Jakie są argumenty za pracą poza biurem?

Socjologowie z University of Minnesota - Erin Kelly i Phyllis Moen – przedstawili wyniki swoich badań w Journal of Health and Social Behavior. - Pokazuje one, że praca w biurze pod ścisłą kontrolą nie sprzyja zdrowiu i samopoczuciu pracowników, co obniża wydajność pracy - powiedział Kelly. W programie wzięli udział pracownicy, którzy pracowali pod nadzorem i tacy, którzy sami wyznaczali sobie miejsce pracy oraz cele. Najlepsze wyniki mieli ci, którzy otrzymali wolność zmiany strategii pracy bez uzyskania zgody szefa, pracowali oni poza biurem.

Oto kluczowe wnioski badań: osoby, które pracowały w elastycznym programie poza biurem: spały o 52 minuty dłużej, zgłosiły również o wiele lepszy stan zdrowia, mniej konfliktów w rodzinie, wyższy poziom energii, świetne samopoczucie.

O cechach, które wyzwalają stres w pracy, czytaj TUTAJ. O tym, jakie są sposoby na podwyższenie wydajności w pracy - TUTAJ.

Źródło: American Sociological Association

Share on Facebook Send on Messenger Share by email

ZAMÓW

WYDANIE DRUKOWANE E-WYDANIE
  • Polecane
  • Popularne
  • Najnowsze