1. Zwierciadlo.pl
  2. >
  3. Styl Życia

Jak radzić sobie z wrednymi współpracownikami

123rf.com
Możesz wybrać sobie pracę i szefa, ale na współpracowników nie masz już wpływu. Jak zatem radzić sobie z wrednymi współpracownikami, którzy utrudniają nam życie?

Oto kilka naszych redakcyjnych pomysłów:

  • Pokerowa twarz. Wydaje ci się, że zawsze jesteś miła, uprzejma, pomocna, a spotykasz się ze zbywaniem, ignorowaniem i ironicznymi uśmieszkami? To nic, udawaj, że tego nie ma. Albo wmów sobie, że tego nie widzisz, albo pomyśl, że może to nie jest ze złej woli, może po prostu twoi współpracownicy bardzo lubili twoją poprzedniczkę. Tak czy siak, nie daj po sobie poznać, że ci przykro, ale jednocześnie nie staraj się podlizywać i wchodzić w bliższe relacje. Lepiej uśmiechać się na odległość i robić swoje.
  • W każdym miejscu pracy są mili ludzie. W końcu i ty takich znajdziesz, a gdy już się to stanie, staraj się z nimi jeść obiady, pytaj o radę, ale nie brataj się zbytnio, by nie obgadywać kolegów z pokoju. Ściany mają uszy. Jednak za okazaną życzliwość zawsze się odwdzięcz - zostanie to docenione.
  • Nigdy nie bądź mściwa, nie wykorzystuj "haków", które trzymasz, na oficjalnym zebraniu, chyba że zostaniesz zaatakowana. Staraj się unikać konfliktów, nie wchodź w kłótnie i nie każ swojemu szefowi stawać po którejś stronie albo przyznawać ci racji, bo tej rundy nigdy nie wygrasz.
  • Szukaj alternatywy. Zobacz, czy możesz zmienić pokój albo przestawić biurko do innej części pokoju. Zaproponuj nienormowany czas pracy albo pracę zdalną. Może sytuację rozwiąże awans albo zmiana profilu, dzięki czemu trafisz do innego działu? Jeśli żadna z tych rzeczy nie wchodzi w grę, pozostaje ci szczera rozmowa z szefem i propozycja zmiany czasu pracy albo szukanie pracy od nowa.

Share on Facebook Send on Messenger Share by email

ZAMÓW

WYDANIE DRUKOWANE E-WYDANIE
  • Polecane
  • Popularne
  • Najnowsze