1. Zwierciadlo.pl
  2. >
  3. Horoskop
  4. >
  5. Jak przyjaźnią się znaki zodiaku?

Jak przyjaźnią się znaki zodiaku?

(Fot. iStock)
(Fot. iStock)
Skorpionowi można zwierzyć się z najskrytszych sekretów, ze Strzelcem przeżywać szalone przygody, z Bliźniętami imprezować do rana, a do Raka wpadać na domowy rosół.

Baran: Osoby urodzone pod tym znakiem wierzą, że warunkiem wartościowej przyjaźni jest lojalność. Gdy Baran zdecyduje, że jest twoim przyjacielem, będzie cię bronił do upadłego i wiernie stał po twojej stronie. Jest też doskonałym motywatorem – jak nikt potrafi zachęcić do działania i zarazić pasją. Kibicuje swoim przyjaciołom, kiedy mierzą się z zadaniami wymagającymi zaangażowania i ryzyka. Dla Barana szklanka jest zawsze w połowie pełna, więc umie dodać otuchy w gorszym czasie. Skutecznie rozśmiesza i odwraca uwagę od smutków, ale nie ma cierpliwości do wysłuchiwania zbyt długich zwierzeń.

Byk: Bezpieczna przystań – tak można określić przyjaciela spod znaku Byka. Jego patronka Wenus jest specjalistką od relacji, więc Byk jest utalentowany w tej sferze życia. Sprawdza się jako przyjaciel dzięki swej wrodzonej stałości i lojalności, często też bywa prawdziwą opoką. Potrafi wysłuchać bez osądzania, oferując przestrzeń do odczuwania całej gamy emocji. Poza tym przyjaciół zawsze ugości na bogato – nakarmi frykasami i napoi najlepszymi gatunkami wina. Przyjaciele są zawsze mile widziani w jego domu, a co więcej – Byk oczekuje, żeby go odwiedzali, bo uwielbia być gospodarzem na swoim terytorium. A jeśli potrzebujesz pożyczyć pieniądze, Byk z pewnością cię poratuje.

Bliźnięta: Figlarne Bliźnięta potrafią dostosować się do każdej sytuacji, co czyni je osobami o umiejętnościach społecznych. Urocze, sympatyczne i beztroskie są wymarzonymi towarzyszami imprez, wypadów do restauracji czy wakacyjnych wyjazdów. Z Bliźniętami doskonale się rozmawia, zwykle mają w zanadrzu ciekawe ploteczki i inne ekscytujące tematy do omówienia. Są ciekawe, co się dzieje u przyjaciela, chociaż zwykle zadowalają się wiedzą dość powierzchowną, bez zagłębiania się w meandry psychiki.Rak: Najbardziej matczyny znak zodiaku – jeśli potrzebujesz kogoś w rodzaju zastępczej matki, zaprzyjaźnij się z Rakiem. Możesz u niego liczyć nie tylko na domowy aromatyczny rosół, ale też na paczkę chusteczek, jeśli przyjdzie ci ochota wypłakać na ramieniu Raka swoje żale. Najważniejsze jednak, że Rak oferuje swoim przyjaciołom całe morze empatii i bezkrytycznego oddania. Będzie cię traktował jak swoje pisklę, które potrzebuje obrony i przytulenia. Pamiętaj jednak, że Rak też potrzebuje opieki.

Lew: Pomimo silnego egocentrycznego rysu Lew tworzy mocne przyjacielskie więzi na całe życie. Jest ciepłym, wspaniałomyślnym, pełnym zaangażowaniem przyjacielem, który często wchodzi w rolę opiekuna i czasem wybawcy. Lew wyróżnia się hojnością – pamięta, kiedy bliscy mu ludzie mają urodziny, i kupuje im prezenty, na których nie oszczędza. Jego dom jest zawsze otwarty dla przyjaciół, a on gotowy do tego, żeby razem z innymi cieszyć się przyjemnościami życia. Gdy dopada cię chandra, którą chcesz przegonić, śmiało pukaj do Lwa.

Panna: Najbardziej wspierająca i oddana przyjaciółka. Inteligentna, skromna, wrażliwa, uprzejma, życzliwa. Owszem, bywa irytująco perfekcjonistyczna i trafnie krytyczna, ale jeśli chcesz mieć lojalnego przyjaciela na całe życie, postaw na Pannę. To ona będzie pamiętała każdy szczegół twoich zwierzeń, zalecenia twojego dietetyka, ulubione piosenki. W Pannie masz prywatną psychoanalityczkę na każde zawołanie. Jeśli oczekujesz, że przyjaciel zawsze powie ci prawdę i zachowa rozsądek podczas kryzysów, wybierz zodiakalną Pannę.

Waga: Ma romantyczne inklinacje i tak samo jak uwielbia być zakochana, kocha się przyjaźnić. Jest niesamowicie partnerska – łatwo nawiązuje kontakt, ciekawa konwersacja z nią sama płynie, jest miła i uprzejma w obyciu. Waga jako przyjaciółka to ktoś, z kim możesz gadać do czwartej nad ranem o sprawach ważnych lub błahych. Jest doskonałą słuchaczką i idealnie potrafi wczuć się w twoją sytuację. Mistrzyni w drobnych gestach sympatii – to od niej dostaniesz pokrzepiającego SMS-a, kiedy idziesz na rozmowę kwalifikacyjną w sprawie pracy, to ona zadzwoni, by zapytać, jak ci poszła randka. Jest też doskonałą kompanką podczas zakupów premium i różnych wydarzeń kulturalnych. Jeśli zaprasza na lunch, to do modnego i wykwintnego miejsca.

Skorpion: Powszechna opinia o tym znaku brzmi, że zdecydowanie lepiej być jego przyjacielem niż wrogiem – i coś w tym jest. Dobrze mieć Skorpiona po swojej stronie, bo jest mocny i waleczny – kiedy będzie trzeba, wstawi się za tobą i okaże każdą – nawet pełną poświęceń – pomoc. Jako przyjaciel jest strażnikiem tajemnic, można mu zaufać, bo to, co mu powiesz, zabierze ze sobą do grobu. Jest osobą, z którą możesz poruszyć każdy, nawet najbardziej intymny, temat – on uwielbia tabu i zawsze docieka sedna problemu. Skorpion jest nieocenionym towarzyszem kryzysów i wewnętrznych transformacji, bo wie, że mają one głębszy sens.

Strzelec: Jeśli chcesz przyjaźnić się z duszą towarzystwa, Strzelec jest najlepszym kandydatem. Rozrusza każdą imprezę, zainicjuje spontaniczne wyjście na miasto, zorganizuje wyjazd na koniec świata. Przyjaciel spod znaku Strzelca to ktoś, kto będzie ci pokazywać tę bardziej optymistyczną stronę życia, sprawiając, że z nim u boku błyskawicznie otrzepiesz się po porażce i ruszysz dalej. Jeśli chcesz zachęty do opuszczenia strefy komfortu, Strzelec sprawdzi się znakomicie. Ryzyko to jego drugie imię, bo instynktownie wie, że zawsze spadnie na cztery łapy. Przy Strzelcu można uszczknąć sobie trochę jego szczęścia.Koziorożec: Przyjaciel na wagę złota. Koziorożec zwykle nie ma dużej grupy przyjaciół, więc uważaj się za szczęściarza, jeśli znajdziesz się w tym gronie. Przyjaciel, który przy nim trwa, staje się jego rodziną, a Koziorożec zrobi dla niego wszystko. Chcesz porozmawiać o tym, co cię przygnębia, albo wyjść na drinka? Proszę bardzo – na Koziorożca możesz liczyć, podejmie każdy trud, żeby wypełnić przyjacielskie obowiązki. Bądź pewny, że otrzymasz od niego wiele mądrych, życiowych rad.

Wodnik: Najchłodniejszy emocjonalnie znak zodiaku. W przyjaźni się nawet sprawdza, jeśli jest ona dobrowolnym układem z poszanowaniem osobistej wolności każdej ze stron. Wodnik nie będzie dramatyzował, jeśli nie polubisz jego zdjęcia na Instagramie albo odwołasz lunch. Nie wymaga dowodów zażyłości, raczej ceni sobie niezależność i elastyczność. Jego domeną w przyjaźni są grupy, które łączy jakaś wspólna idea. Wtedy jest zaangażowany w sprawę, pomocny i prawdziwie przyjacielski.

Ryby: Współczujące i intuicyjne. Przyjaciółka spod znaku Ryb bez słów wyczuje, że coś cię gryzie czy martwi. Nie będzie jednak napierać, żebyś o tym opowiedział, tylko stworzy bezpieczną przestrzeń, żebyś sam w odpowiednim momencie zaczął się zwierzać. Ryby odzwierciedlą każde twoje uczucie i będą ci towarzyszyć w meandrach świata wewnętrznego. Wspomogą okazywaniem empatii, podarują swój czas, a gdy trzeba – ostatnią koszulę. Nie licz za bardzo na ich racjonalizm, ale możesz spodziewać się skutecznego pocieszenia w biedzie.

Share on Facebook Send on Messenger Share by email
  • Polecane
  • Popularne
  • Najnowsze