1. Zwierciadlo.pl
  2. >
  3. REKLAMA
  4. >
  5. Siła serca przekracza siłę umysłu

Siła serca przekracza siłę umysłu

fot.123rf
fot.123rf
Od kiedy nauka zaczęła badać ludzki umysł, uświadamiała człowiekowi coraz większą jego potęgę. Dla starożytnych umysł wydawał się tak doskonały i trudny do zdefiniowania, że poświęcano mu wiele uwagi. Przez kolejne pokolenia odkrywano jego siłę, wskazując na wciąż nieodkryte jego obszary.

W motywacji i rozwoju osobistym poświęcono wiele uwagi na pracę z umysłem. Powstały setki tysięcy książek, które mówią o technikach doskonalenia umysłu. Przypisuje się mu niesamowite zdolności i moce, których człowiek sam jeszcze nie zrozumiał. Dzięki kolejnym odkryciom w tej dziedzinie coraz więcej ludzi zaczęło pokonywać kolejne granice własnej odwagi i możliwości. Na przestrzeni tysięcy lat człowiek dzięki umiejętności doskonalenia swojego umysłu zmienił świat nie do poznania. Mogłoby się wydawać, że osiągnęliśmy już wszystko i niewiele zostało rzeczy, które nas zaskoczą.

Jednak ta wspaniała zabawa w tysiącletniej rozgrywce w rezultacie zakończyła się dla człowieka przegraną. Niby tak wiele osiągnął, ale zagubił sam siebie. Niby ma wszystko, a jednak wciąż mu czegoś brakuje. Ten brak upatruje po raz kolejny w materialności i w świecie zewnętrznym. Ten świat z kolei definiuje przez narząd, który nauczył się wielbić. Umysł tak bardzo przysłonił mu obraz samego siebie, że brakuje mu wewnętrznej zgody na zrozumienie istoty, którą jest człowiek. Dał się wciągnąć w grę, której nie do końca rozumie. Uczestniczył w systemie edukacji, który skupia się na pracy nad umysłem. Przez lata edukacji oraz społecznego oddziaływania przestał rozumieć emocje i uczucia, z którymi umysł sobie nie radzi. Gdyby pochodziły z zewnątrz, to odpowiednio by zareagował, a tak próbuje je tłumić lub negować. Pochodzą ze środka każdego z nas. Stamtąd, gdzie umysł nie ma wstępu.

Zawsze pytaj serce, a dopiero potem konsultuj się w umysłem. Nigdy odwrotnie. Gdy zapytasz umysł, to już nie dopuści do głosu serca. To właśnie w sercu zapadają najtrafniejsze decyzje. I choć wiedziano o tym od wieków, to jednak było to zbyt banalne, aby to badać. Umysł wydawał się być ciekawszym i w rezultacie łatwiejszym do manipulacji. Serce zdecydowanie trudniej okiełznać, a tym samym oszukać. Rolą umysłu jest podtrzymanie nas bezpiecznie przy życiu. A więc jak może nam podpowiadać dobrze?

Dziś świat i ludzie coraz częściej poszukują kontaktu z samym sobą. Zaczął się proces odradzania ludzkich serc. Wracamy do źródła, które zostało nam przed tysiącleciami zaślepione przekonaniem o potędze ludzkiego umysłu. Serce sprowadzono jedynie do narządu, który odpowiedzialny jest za pompowanie krwi. Dziś już wiadomo, że ludzkie serce ma niesłychaną moc, z którą człowiek dopiero uczy się obcować. Następuje odradzanie prawdziwych wartości ukrytych w miłości i prawdzie. To one są głównym składnikiem samopoznania człowieka i odkrycia jego wielkiego potencjału. I choć to zagadnienie zaskakuje ludzi oczarowanych ideą umysłu, to jednak widzą w tym sens. Czują, że to jest ten element, którego poszukiwali i nie odnajdywali. Czuli się przez to samotni i pozbawieni zrozumienia.

Nadszedł czas, gdy poszukujących prawdy o sobie samych jest coraz więcej. Zmienia się energia ludzkiego wnętrza, które odnajduje najważniejszą cząstkę człowieczeństwa w sercu. Poszukiwanie piękna otaczającego nas świata zmieniło kierunek. Pobudzane są obszary w ludzkim ciele, które wciąż traktowane są jako coś zupełnie nowego. W rzeczywistości to poczucie cały czas towarzyszyło człowiekowi. Choć być może czekało właśnie na swój czas.

: trener, nauczyciel i mówca motywacyjny. Autor książki , Prezes Zarządu , Prezes Fundacji Bezpieczny Brzuszek, przedsiębiorca, publicysta

Share on Facebook Send on Messenger Share by email
Autopromocja
Autopromocja

ZAMÓW

WYDANIE DRUKOWANE E-WYDANIE
  • Polecane
  • Popularne
  • Najnowsze