1. Zwierciadlo.pl
  2. >
  3. Materiał partnera

On, ona i… smartfon - współczesny trójkąt miłosny. Bądźmy offline w walentynki

W walentynki nie zabieraj telefonu do sypialni. (Fot. materiały prasowe)
Zobacz galerię 4 Zdjęcia
Romantyczne spędzanie czasu z ukochaną osobą jest wpisane w charakter walentynek. Jednak wielu zakochanych zamienia blask świec na świecące ekrany smartfonów. Święto Zakochanych to doskonały moment na wzmacnianie prawdziwych relacji. 

Dla wielu osób 14 lutego to jeden z tych dni w roku, kiedy można w całości skupić się na drugiej połówce. Szczególnie jeśli na co dzień brakuje czasu na bardziej wyszukane formy okazywania miłości. Do niedawna idealnym sposobem na celebrowanie związku było wspólne wyjście do kina, teatru czy romantyczna kolacja w blasku świec. W erze wszechobecnej technologii, która wydaje się przenikać każdy aspekt naszego życia, spędzanie tego dnia tylko w duecie – bez telefonu komórkowego – brzmi jak prehistoryczne opowieści. Jesteśmy przyzwyczajeni do ciągłego aktualizowania swoich statusów, lokalizacji, czy chociażby robienia zdjęć posiłkom. Oczywiście, inteligentne gadżety są po to, by ułatwiać nam życie i nawiązywanie kontaktów. Problem pojawia się jednak wtedy, gdy nie potrafimy z nich zrezygnować, nawet w wyjątkowych momentach z ukochaną osobą, 

Co osłabia relacje w związku?

Według najnowszych badań przygotowanych na zlecenie T-Mobile, 40% Polaków w wieku 18-34 lat uważa, że ich partner lub partnerka spędza zbyt dużo czasu korzystając z telefonu, kiedy przebywają razem. Ale już ponad połowa ankietowanych (55%) przyznała, że czuła się ignorowana przez drugą osobę ze względu na jej korzystanie ze smartfona. Co ciekawe, wiele osób ma świadomość, że nadużywa tego gadżetu. Ponad 38% ankietowanych przyznało, że spędza za dużo czasu korzystając z telefonu, kiedy jest z partnerem i tyle samo z nich uważa, że może to wpłynąć negatywnie na ich relacje. To wskazuje, że nie tylko przeszkadza nam zbyt częste używanie smartfona przez naszą drugą połówkę, ale dostrzegamy też realne zagrożenie, jakie może wnieść do związku.

Nie należy jednak całego „zła świata” przypisywać technologiom. Takie zachowanie może mieć bowiem drugie dno, wywodzące się z wychowania. Warto zastanowić się nad tym, czy nie mamy problemów z okazywaniem uczuć i zainteresowania drugą osobą. Jak twierdzi seksuolog, dr n. med. Andrzej Depko, takie trudności są często skutkiem zbyt dużej powściągliwości, bądź całkowitej oschłości w domu rodzinnym. To z kolei przekłada się na późniejsze zaburzenia w wyrażaniu emocji. Takie osoby zazwyczaj uciekają do telefonu, co w dłuższej perspektywie wpływa na pogorszenie jakości relacji międzyludzkich.

Ale to nie wszystko, powody mogą znajdować się jeszcze gdzie indziej. Według dr. Depko istnieje także możliwość, że nie do końca satysfakcjonuje nas związek, w którym się znajdujemy. Możemy czuć znudzenie partnerem albo nie jest on już w stanie sprostać naszym oczekiwaniom. W takim wypadku należy zweryfikować pragnienia obu stron, by każda z nich czuła się w związku jak najbardziej komfortowo, i pracować nad istniejącą relacją.

Jeśli jednak traktowanie smartfona jako przedłużenia naszej ręki i nieodłącznego kompana w każdej chwili spędzanej z drugą osobą jest jedynie naszym złym przyzwyczajeniem, to warto z tym walczyć. Idealnym momentem do tego może być właśnie Dzień Zakochanych, kiedy nasze oczy skierujemy wyłącznie na naszą drugą połówkę. Odrobina kreatywności może wiele zmienić – spróbujcie znaleźć takie rozrywki, które wam obojgu sprawią jak najwięcej przyjemności i satysfakcji. 

 

 

Inteligentna bielizna dla niej i dla niego.

Dla zagorzałych miłośników technologii, dla których tryb offline nawet tego dnia to coś niewyobrażalnego, T-Mobile znalazł ciekawe rozwiązanie. Magentowy zestaw to inteligentna bielizna dla niej i dla niego. Dołączone do niej chipy pozwolą za pomocą aplikacji zablokować telefon partnera lub partnerki na 15 minut. Wydawać by się mogło, że kwadrans to niewiele, jednak to już mały krok w poprawie jakości naszych relacji. Może zagracie w zapomnianą grę karcianą „Flirt”, która podgrzeje atmosferę związku? A może zdecydujecie się na relaksujący masaż, wspólne gotowanie, taniec, czy spontaniczną wyprawę w nieznane? Wariantów jest nieskończenie wiele, najważniejsze jednak, byście wsłuchali się we własne potrzeby, bo to klucz do sukcesu udanego związku.

 

ZAMÓW

WYDANIE DRUKOWANE E-WYDANIE
  • Polecane
  • Popularne
  • Najnowsze