1. Zwierciadlo.pl
  2. >
  3. REKLAMA

Elżbieta II i Miś Paddington. Niezwykłe nagranie z okazji jubileuszu królowej

Z okazji swojego platynowego jubileuszu królowa Elżbieta II przygotowała film z wizyty w Pałacu Buckingham… Misia Paddingtona. (Fot. screen YT Sky News)
Z okazji swojego platynowego jubileuszu królowa Elżbieta II przygotowała film z wizyty w Pałacu Buckingham… Misia Paddingtona. (Fot. screen YT Sky News)
Przez cztery dni Wielka Brytania hucznie świętowała platynowy jubileusz królowej Elżbiety II. Wśród atrakcji znalazły się liczne parady i pokazy, uroczyste kolacje oraz wielki koncert z udziałem między innymi Adama Lamberta i zespołu Queen. Choć monarchini nie pojawiła się na koncercie, przygotowała niespodziankę, którą skradła całe show.

Na przedostatni dzień obchodów 70-lecia panowania Elżbiety II zaplanowano koncert z udziałem największych gwiazd muzyki. Queen, Adam Lambert, Alicia Keys, Hans Zimmer, Ella Eyre, Craig David, Mabel, Elbow, Andrea Bocelli i wielu innych artystów zaprezentowało swoje największe przeboje, by wspólnie z publicznością oddać hołd ukochanej królowej. Przed pałacem Buckingham z tej okazji zebrało się ponad 20 tys. ludzi. Wśród publiczności zabrakło jednak samej Elżbiety II, która ze względów zdrowotnych nie mogła uczestniczyć w większości jubileuszowych wydarzeń. By zadośćuczynić poddanym swoją nieobecność, królowa przygotowała niespodziankę, którą rozczuliła nie tylko mieszkańców Wielkiej Brytanii, ale też niemal cały świat.

Przed sobotnim koncertem wyświetlono bowiem film z wizyty w Pałacu Buckingham… Misia Paddingtona. Królowa z misiem siedzą na nim razem przy stole. Paddington życzył jej szczęśliwego jubileuszu i podziękował „za wszystko”. Mieli napić się herbaty, ale miś w kilka sekund zdążył wypić ją całą, nie dzieląc się z królową. W międzyczasie przez przypadek zaatakował kremem z ciastka stojącego nieopodal lokaja, po czym nieśmiało zapytał królową, czy ma ochotę na kanapkę z marmoladą. – Zawsze trzymam jedną na wszelki wypadek – powiedział, wyciągając smakołyk ze swojej czerwonej czapeczki. – Ja też – odparła królowa, pokazując własną kanapkę, którą wyciągnęła z torebki.

Następnie lokaj ogłosił, że koncert właśnie się rozpoczął. Miś i królowa chwycili więc swoje łyżeczki do herbaty i stukając nimi o filiżanki, zaintonowali piosenkę „We will rock you” zespołu Queen. Tak rozpoczęła się część koncertu na żywo, w której Adam Lambert i Queen wyszli na scenę i dokończyli estradowy hit.

Film został zrealizowany przez BBC Studios, Heyday Films oraz Studiocanal we współpracy z Pałacem Buckingham. Głosu Paddingtonowi użyczył Ben Whishaw.

Share on Facebook Send on Messenger Share by email
Autopromocja
Autopromocja

ZAMÓW

WYDANIE DRUKOWANE E-WYDANIE
  • Polecane
  • Popularne
  • Najnowsze