1. Zwierciadlo.pl
  2. >
  3. REKLAMA
  4. >
  5. Hollywoodzkie gwiazdy na 47. Festiwalu Polskich Filmów Fabularnych

Hollywoodzkie gwiazdy na 47. Festiwalu Polskich Filmów Fabularnych

Ekipa filmu „The Silent Twins” w reżyserii Agnieszki Smoczyńskiej (Fot. materiały partnera)
Ekipa filmu „The Silent Twins” w reżyserii Agnieszki Smoczyńskiej (Fot. materiały partnera)
Podczas 47. edycji Festiwalu Polskich Filmów Fabularnych w Gdyni, poza plejadą polskich utalentowanych artystek i artystów, można spotkać też wyjątkowych gości z Hollywood. Tamara Lawrance oraz Letitia Wright, znana m.in. z filmów „Avengers: Koniec gry”, „Czarna pantera” czy serialu „Czarne lustro” wzięły udział w wydarzeniu z okazji festiwalowego pokazu „The Silent Twins”. W anglojęzycznym debiucie Agnieszki Smoczyńskiej aktorki wcieliły się w role tytułowych bliźniaczek. W produkcję filmu, który walczy w Gdyni o Złote Lwy, zaangażowana była marka Dr Irena Eris.

Odbywający się od 1974 roku Festiwal Polskich Filmów Fabularnych to jedno z najstarszych wydarzeń filmowych w Europie. Każdego roku najciekawsze polskie produkcje rywalizują w nim o Złote i Srebrne Lwy, jak również o szereg nagród indywidualnych, a na czas trwania Festiwalu Gdynia staje się prawdziwą stolicą polskiego kina. W tym roku w Konkursie Głównym 47. edycji FPFF znalazło się aż 20 filmów, a wśród nich aż 6 pełnometrażowych debiutów reżyserskich. O najważniejszą statuetkę walczy m.in. zaprezentowany na Festiwalu w Cannes „The Silent Twins” w reżyserii Agnieszki Smoczyńskiej, z Letitią Wright i Tamarą Lawrance w rolach głównych. Obie aktorki pojawiły się w Gdyni w piątek 16 września, gdzie wzięły udział w konferencji prasowej i zdradziły szczegóły na temat tego, jak przebiegały prace nad filmem.

Letitia Wright (Fot. materiały partnera) Letitia Wright (Fot. materiały partnera)

Tamara Lawrance (Fot. materiały partnera) Tamara Lawrance (Fot. materiały partnera)

Letitia Wright (Fot. materiały partnera) Letitia Wright (Fot. materiały partnera)

Ekipa „The Silent Twins” (Fot. materiały partnera) Ekipa „The Silent Twins” (Fot. materiały partnera)

Letitia Wright i Tamara Lawrance w filmie „The Silent Twins” (Fot. materiały partnera) Letitia Wright i Tamara Lawrance w filmie „The Silent Twins” (Fot. materiały partnera)

Letitia Wright i Tamara Lawrance w filmie „The Silent Twins” (Fot. materiały partnera) Letitia Wright i Tamara Lawrance w filmie „The Silent Twins” (Fot. materiały partnera)

W produkcję „The Silent Twins” była zaangażowana marka Dr Irena Eris, m.in. poprzez dostarczenie na plan kosmetyków wykorzystanych do charakteryzacji aktorek i aktorów oraz zapewniając polskiej ekipie opiekę wizażystek na Festiwalu w Cannes. Podczas 47. edycji FPFF w Gdyni marka również towarzyszy gwiazdom i twórcom polskiego kina. W Strefach Piękna Dr Irena Eris wizażystki pomagają gościom w przygotowaniu profesjonalnego makijażu na codzienne premiery i debaty, jak również zadbają o ich piękny wygląd podczas Gali Finałowej.

Marka Dr Irena Eris jest partnerem festiwalu w Gdyni od 2017 roku, gdzie z uwagą śledzi twórczość polskich artystów i artystek oraz rozwój nowych talentów. W tym roku już po raz kolejny wręczy też nagrodę dla twórczyni lub twórcy za najodważniejszą, najwrażliwszą i najpiękniej opowiedzianą filmową historię. W poprzednich latach nagrodę za „Najodważniejsze Spojrzenie” zdobyły już m.in. Aleksandra Terpińska za „Najpiękniejsze fajerwerki ever”, Olga Chajdas za „Ninę” czy Olga Bołądź za film „Alicja i żabka”.

– Festiwal w Gdyni to wyjątkowe święto kina, które w jednym miejscu każdego roku gromadzi wybitne nazwiska polskiej branży filmowej. A w tym roku, dzięki nominacji dla dzieła Agnieszki Smoczyńskiej, imprezę uświetnią też wspaniałe artystki z Hollywood. To dla nas zaszczyt, że uczestniczymy w organizacji tego wydarzenia już po raz szósty, a także – że mogliśmy wesprzeć produkcję świetnego filmu polskiej reżyserki, jakim bez wątpienia jest „The Silent Twins” – mówi Joanna Łodygowska, szefowa działu komunikacji firmy Dr Irena Eris.

Marka Dr Irena Eris jest partnerem Festiwalu w Gdyni od 2017 roku. (Fot. materiały partnera) Marka Dr Irena Eris jest partnerem Festiwalu w Gdyni od 2017 roku. (Fot. materiały partnera)

– Jak co roku, ze szczególną uwagą obserwujemy polskie artystki – zarówno te już doświadczone, doceniane na arenie międzynarodowej, które bez kompromisów realizują swoje cele, jak i debiutantki, wyróżniające się świeżością, ambicją i determinacją w spełnianiu swoich marzeń. Jako marka kibicujemy wszystkim kobietom, których twórczość charakteryzuje prawdziwa pasja, ponieważ wierzymy, że właśnie tam znaleźć można prawdziwe piękno – dodaje Joanna Łodygowska.

Produkty marki Dr Irena Eris obecne były również na planie filmu „Iluzja” – reżyserskiego debiutu Marty Minorowicz, który również walczyć będzie w Gdyni o Złote Lwy. Ze względu na filozofię wyznawaną przez odgrywającą w filmie główną rolę Agatę Buzek wegański skład kosmetyków marki, użytych na planie do charakteryzacji bohaterów, potwierdzony został w Centrum Naukowo-Badawczym Dr Irena Eris. Wcześniej marka zaangażowana była również w produkcję dokumentu o kobietach w Bośni „Jeden dom”, autorstwa reżyserek Karoliny Anny Kuty i Patrycji Skorupskiej.

Festiwal Polskich Filmów Fabularnych w Gdyni posiada status narodowego festiwalu filmowego i jest najważniejszą polską imprezą filmową. Pełni kluczową rolę w upowszechnianiu kultury, promocji polskiego dorobku filmowego oraz ugruntowania pozycji i odbioru rodzimej kinematografii. 47. edycja Festiwalu odbędzie się w dniach 12–17 września 2022 roku. Więcej informacji dostępnych jest na stronie festiwalgdynia.pl.

O marce Dr Irena Eris: Kosmetyki Dr Irena Eris zostały stworzone z pasji do pielęgnacji piękna. Przełomowe receptury projektowane są w oparciu na własnych zgłoszeniach patentowych, nowatorskich technologiach czy najlepszych – często trudno dostępnych – składnikach, a dzięki synergii działań grupy ekspertów z różnych dziedzin kosmetyki od lat wyróżniają się na rynku.

Share on Facebook Send on Messenger Share by email
Autopromocja
Autopromocja

ZAMÓW

WYDANIE DRUKOWANE E-WYDANIE
  • Polecane
  • Popularne
  • Najnowsze