1. Zwierciadlo.pl
  2. >
  3. REKLAMA
  4. >
  5. Znaki zodiaku i ich zaangażowanie w związek

Znaki zodiaku i ich zaangażowanie w związek

Każdy zodiak pragnie innego związku i inaczej lubi się angażować. (Fot. iStock)
Każdy zodiak pragnie innego związku i inaczej lubi się angażować. (Fot. iStock)
Jak zakochują się poszczególne znaki zodiaku? Baran skacze na główkę, Byk ze Skorpionem kalkulują, Panna przeprowadza rekrutację, a Ryby, mimo że mają opinię kochliwych, właściwie wcale się nie angażują.

Znaki kardynalne (Baran, Waga, Rak, Koziorożec) w nieustraszony sposób przejmują inicjatywę i szarżują naprzód, angażując się w związki w tempie błyskawicznym.

Baran – pierwszy na zodiakalnym kole i pierwszy w tym rankingu. To zodiak, który postrzega zaloty i flirt jako środek do celu, a celem jest zdobycie tego, o kogo zabiega, a jeszcze chętniej – zaciekle walczy. Lubi ścigać i zdobywać, a zaangażowanie w związek jest dla niego godnym świętowania ukoronowaniem batalii. Kiedy Baran poczuje, że zdobycz nieodwołalnie jest jego, a jednocześnie przekona się, że i ona jest zainteresowana zaangażowaniem, wiele się nie zastanawia, tylko kupuje kwiaty i pierścionek. Na początku związku działania Barana mogą przytłaczać, budzić niedowierzanie, a nawet przestraszać. Baran jednak potrafi rozwiać wszelkie wątpliwości wybranki, zapewniając gorąco, że to miłość na całe życie. Może i tak się skończyć, ale z Baranem lepiej uważać, bo może go skusić bicie się o kolejną zdobycz. Jeśli zależy ci na zaangażowanym Baranie, nie stawiaj go na pierwszym miejscu – lepiej żebyś była/był dla niego wyzwaniem.

Waga pragnie związku jak niczego innego na świecie i uwielbia się angażować. Ten znak zodiaku, zarówno żeńskiej, jak i męskiej płci, jest uroczy, zalotny i postrzegany jako atrakcyjny, więc nie ma problemu ze zwróceniem na siebie uwagi. Waga jest przeszczęśliwa, gdy może oddać się drugiej osobie. Życie w parze jest dla niej tak naturalne jak oddychanie, dlatego – mimo że zwykle waha się i rozważa – w związek angażuje się ekspresowo. Pytanie, jakiego rodzaju jest to zaangażowanie. Waga należy do znaków żywiołu powietrza, więc kieruje się przede wszystkim intelektem. Czy ofiarowuje swoje serce i duszę? Kwestia dyskusyjna. Zamiłowanie tego znaku do związków sprawia, że Waga boi się być sama. Jeśli jednak okaże się, że w parze Wadze nie jest komfortowo, równie szybko i bezboleśnie podejmie decyzję o zakończeniu relacji. Odbędzie się to bez dramaturgii rodem z meksykańskich telenoweli, za to chłodno i z klasą. Można się też domyślać, że długo Waga sama nie będzie.

Rak – zakochiwanie się po uszy i angażowanie to ulubione zajęcia tego znaku zodiaku. Jako znak wodny kieruje się uczuciami, ale często myli zauroczenie czy fascynację z miłością. Wystarczy, że poczuje motyle w brzuchu (o co u niego nietrudno) i już zaczyna naciskać, by druga strona zobowiązała się być z nim do grobowej deski. Z jednej strony Rak natychmiast angażuje się emocjonalnie, ale z drugiej – dlatego że reprezentuje jakość kardynalną – doskonale wie, czego chce: opieki i poczucia bezpieczeństwa. Uważnie też rozpatruje, czy dana osoba będzie mu wierna i czy będzie nią można manipulować. Wiele czasu mu nie trzeba, żeby rozeznać się w sytuacji – jest mistrzem w odszyfrowywaniu mowy ciała i intuicyjnym przenikaniu intencji. Jeśli Rak, będąc już w związku, orientuje się, że nie jest mu jak u Pana Boga za piecem – robi scenę, obwinia i znika, by szybciutko zakochać się w kimś innym.

Koziorożec – jako kolejny kardynalny znak Koziorożec szybko się deklaruje i chętnie angażuje w uczuciowe relacje. Zwykle jest ostrożny i powściągliwy, ale nie w miłości. Wiele Koziorożców angażuje się w związki w młodym wieku, co wynika z faktu, że szybko dorastają, bo wcześnie są gotowe wziąć na siebie odpowiedzialność. Jednakże jako żeński, ziemski znak Koziorożec patrzy na zaangażowanie do bólu praktycznie i jest w tym bardziej rozważny niż Waga i Baran. Interesuje się osobami, które dobrze rokują, co dla Koziorożca oznacza, że są odpowiednimi kandydatami na życie – rozsądnymi, obowiązkowymi, stabilnymi. Ukochana osoba ma im zapewnić pożądany prestiżowy styl życia. I trzeba przyznać, że Koziorożec ma nosa do takich ludzi, a może inni go po prostu nie interesują. Ten znak zodiaku szybko staje na ślubnym kobiercu, ale rzadko się zdarza zobaczyć go na rozprawie rozwodowej. Potrafi być silny, gdy życie staje się trudne. Jest gotowy zrobić wszystko, co musi, aby zapewnić osobie, którą poślubił, prawdziwą miłość.

Znaki stałe (Lew, Skorpion, Byk, Wodnik) są ostrożne, nie chcą popełnić błędu, angażując się w związek z kimś dla nich nieodpowiednim. Stawiają na długoterminowe rozwiązania.

Lew uwielbia być zakochany, nic nie rozświetla jego życia tak jak pełen miłości związek. Kiedy obiekt zainteresowania odwzajemnia uczucia, Lew szybko koncentruje na nim swoją uwagę, angażując się na całego. Jest w stanie otoczyć wybrankę miłością, ale pod warunkiem że będzie tak samo poważnie i z zaangażowaniem traktowany. Lew często postrzegany jest jako egocentryczny – i coś w tym jest. Jego hojna natura i namiętny temperament sprawiają, że wydaje się, że Lew błyskawicznie się angażuje, ale tak naprawdę na początku nie oddaje się całkowicie. On się po prostu umie cieszyć byciem w parze i wspólną zabawą. Potrafi też przychylić nieba ukochanej osobie. Jest znawcą ludzkiej natury, dlatego akceptuje niedoskonałości i jest wyrozumiały, ale jednocześnie ma trafny osąd. Pomimo swojego entuzjazmu Lew zakochuje się realistycznie. Jako stały znak jest przy tym cierpliwy i wcale nie pochopny. Wie, że jeśli się zobowiąże, będzie chciał w tym wytrwać, bo ofiarowuje ukochanej osobie całe serce i wszystko inne, co posiada.

Skorpion najpoważniej traktuje zaangażowanie, bo leży ona w jego naturze. Skorpion zwykle jest do czegoś zobowiązany i jeśli coś robi, to na 100 proc., a nawet więcej. Czy to praca, pasja lub inna osoba – zawsze jest to temat, który go pochłania bez reszty. Skorpion lubi skupiać swoją uwagę na jednym i wysycić to do dna. Relacje dla Skorpiona są niebezpieczne, bo najbardziej na świecie lęka się odrzucenia. Jeśli kocha się tak jak Skorpion – bezgranicznie – ryzyko doświadczenia bólu jest wyższe. Skorpion czuje, że ma wiele do stracenia, poza tym nie wybacza i nie popełnia błędu dwa razy – ma wobec związku wyśrubowane wymagania i oczekiwania. Poszukuje ideału i kiedy go znajdzie, deklaruje się na całe życie. Skorpion szybko „prześwietla” ludzi, wnika w ich podświadomość i wie, z kim ma do czynienia. Kiedy już się przekona, że warto się zaangażować, robi to bez wahania. Życie razem jest dla Skorpiona naturalne i ważne, a stały związek daje mu możliwość swobodnego rozwoju w innych obszarach życia. Skorpion dąży do tego, żeby mieć bezpieczną przystań.

Byk w niczym nie jest szybki, w angażowanie się w związki również. Nie widzi powodu do pośpiechu, nienawidzi presji, bo woli nie tracić spokoju i równowagi. Ma jednak słabość do piękna i przyjemności. Z tego powodu niezobowiązujące romanse wchodzą u Byka w grę i nie ma to nic wspólnego z głębokim zaangażowaniem – Byk po prostu jest zmysłowy. Jeśli jednak chodzi o związek na poważnie, postępuje ostrożnie i przede wszystkim praktycznie, w końcu to ziemski znak stały – lubi mieć pewny grunt pod nogami. Zanim Byk się zadeklaruje, myśli o tym, z czego będzie musiał zrezygnować, a co zyska w danej relacji. Rozważa też, jak to się odbije na jego zgromadzonych zasobach. Dąży do tego, żeby jego życie we dwoje było jeszcze piękniejsze, przyjemniejsze i co najważniejsze – bezpieczne. Kiedy już znajdzie osobę, która mu to zapewni, nie będzie chciał jej stracić. Na serio się zaangażuje i będzie sobie rościł do niej prawo własności. Kiedy znajdzie się w tym punkcie, nie odpuści i będzie z nią na zawsze.

Wodnik to znak zodiaku, który nie funduje sobie emocjonalnego bólu. Nawet te Wodniki, które lubią przygody na jedną noc, robią to, ponieważ wiedzą, że nie angażują się w nic, co byłoby w jakikolwiek sposób związane z uczuciami. Wodniki nie przepadają za tym całym zamieszaniem związanym z odczuwaniem emocji – deklaracjami uczuciowymi, zapewnieniami o miłości czy zawirowaniami przy rozstaniach. Niektóre Wodniki z tego powodu wybierają drogę singla i jest im z tym dobrze. Oprócz lęku przed bliskością borykają się z brakiem emocjonalnej otwartości. Wodnik, zanim zdecyduje się zaangażować, przemyśli sobie dokładnie wszystkie „za” i „przeciw”. Intelekt tego znaku oscyluje zdecydowanie ponad średnią krajową, więc analiza każdego Wodnika jest precyzyjna i wymaga czasu. Kiedy Wodnik zajmuje się swoimi kalkulacjami, wygląda na zdystansowanego i nieprzystępnego – i tak jest w istocie. Kiedy jednak w końcu przekona się do osoby, która mu się podoba, i jej zaufa – zaczyna się angażować. Trochę to trwa, nim poczuje się bezpiecznie, ale gdy tak się stanie – jako znak stały będzie trwał w związku. Pod warunkiem jednak zachowania sporej dozy niezależności.

Znaki zmienne (Strzelec, Panna, Bliźnięta, Ryby) miewają „klaustrofobię związkową”. Bliskość je ogranicza, a nawet przeraża, i opierają się jej tak długo, jak to jest możliwe.

Strzelec – nienasycona potrzeba Strzelca, by spełniać swój każdy kaprys i podążać za zmiennymi zainteresowaniami, zostaje zagrożona przy zaangażowaniu się w związek. Relacje zwykle wymagają kompromisów i powściągliwości, a te Strzelcowi są obce. Ten znak zodiaku nade wszystko pragnie wolności, którą widzi jako sprzeczną z zaangażowaniem. Poza tym, mimo swojego optymizmu, tolerancyjności i elastyczności, lubi mieć rację i stawiać na swoim. Dlatego relacje widzi jako pole do walki, a to zwykle nie kończy się dobrze, bo ktoś zostaje zraniony. Ta kombinacja czynników sprawia, że ​​Strzelce są dość wybredne w wyborze partnera i potrzebują dużo czasu, żeby się zaangażować. Do każdego Strzelca trzeba mieć mnóstwo cierpliwości – absolutnie nie można go przytłaczać, zanudzać, rozczarowywać, bo natychmiast pryśnie. Trzeba z nim tak żyć, jakby się żyło osobno. Strzelcowi trudno się poważnie zaangażować, bo – jak każdy znak ognisty – na pierwszym miejscu stawia własne uczucia, myśli i pragnienia, a nie relację. Niczego nie poświęci dla wolności.

Panna – dla niej relacje są opowieścią o dawaniu i braniu. Panna dokładnie wie, ile jest warta i jakie umiejętności, zdolności oraz namacalne zasoby wnosi do związku. Partner musi odpowiedzieć tym samym, a najlepiej przebić ofertę. Chemia seksualna na tej liście schodzi na dalszy plan. Panna długo szuka partnera, który spełni jej praktyczne wymagania i okaże się odpowiedzialny, schludny, o wysokim IQ. W środku jest dość krucha, nie ma zbyt dużo energii witalnej, dlatego nie marnotrawi jej na relacje, które nie mają dobrych widoków na przyszłość. Ktoś, kto chce być z Panną, powinien się przygotować na to, że randkowanie będzie wyglądało jak proces rekrutacyjny do międzynarodowej korporacji – wnikliwy i wieloetapowy z mnóstwem zdań do wykonania. Na końcu tej drogi czeka jednak nagroda – zaangażowana Panna jest najbardziej poświęcającym się dla drugiej osoby znakiem. Potrafi naprawdę wiele dawać.

Bliźnięta to znak zodiaku, który co chwilę zmienia zdanie oraz nastrój i szybko się nudzi. Dlatego Bliźniętom trudno znaleźć osobę, która je zainteresuje na dłużej. Bardziej niż zaangażowania w związek potrzebują ciągłej stymulacji umysłowej. Poza tym nigdy nie są do końca pewne, czego tak naprawdę chcą. Z tego powodu Bliźnięta nie rokują dobrze w stałej miłości. Jak się deklarować, kiedy ktoś jednego dnia jest dla nich niezwykle interesujący, a drugiego ledwo pamiętają jego imię? Zmienna natura Bliźniąt, podkreślona dodatkowo nieprzewidywalnym żywiołem powietrza, czyni z nich osobę, która lata z kwiatka na kwiatek. Do pewnego momentu życia pociągają je znaki powietrzne oraz ogniste, co kończy się wieloma przelotnymi romansami. Ale z biegiem czasu Bliźnięta odkrywają, że to woda i ziemia mają szansę je ustabilizować. Znaki wodne pokazują im świat uczuć, a ziemskie ofiarowują stabilizację. Zrozumienie, że tego właśnie potrzebują, zajmuje Bliźniętom sporo czasu. Zanim zdecydują się zaangażować, przychodzą i odchodzą, znikają i wracają. Trzeba mieć do nich pokłady wyrozumiałości – jak do niestabilnego emocjonalnie nastolatka.

Ryby – jak mają zaangażować się w związek, skoro mają trudności z wyborem, co zjeść na obiad? Ludziom z ich otoczenia może się wydawać, że Ryby potrzebują pomocy w podejmowaniu decyzji i ogólnie skoncentrowaniu się, ale im wcale na tym nie zależy. Lubią być rozproszone, zawieszone i przede wszystkim nie chcą być zmuszane, żeby opowiedziały się po jakiejś stronie. Kolejna iluzja na temat tego znaku zodiaku – Ryby są kochliwe. Owszem, mogą nawet być w stanie permanentnego zauroczenia coraz to nowymi osobami, ale czy to pełna, oddana miłość? Uwielbiają być pomocne i zdarza im się wchodzić na ślepo w fuzyjne relacje, ale nie mają one wiele wspólnego z dojrzałym związkiem opartym na szczerym zaangażowaniu. Ryby ratują ofiarę albo to one tę rolę odgrywają – i taka gra wcześniej czy później kończy się rozczarowaniem. Najważniejsze dla nich jest to, żeby furtka była otwarta. Poza tym urodziły się z głębokim zrozumieniem tymczasowej natury życia, na którą mają pełną zgodę. Nawet gdy Ryby trwają w jakimś związku, bo nie chce im się podjąć wysiłku, żeby odejść, są w nim w jakimś sensie nieobecne. Pojawia się pytanie, czy w ogóle się angażują.

Zapisy na sesje astrologiczne:

Astrologiczne aktualności na IG: @sesjeastrologia

Share on Facebook Send on Messenger Share by email
Autopromocja
Autopromocja

ZAMÓW

WYDANIE DRUKOWANE E-WYDANIE
  • Polecane
  • Popularne
  • Najnowsze