1. Zwierciadlo.pl
  2. >
  3. REKLAMA
  4. >
  5. „We Will Rock You” – musical inspirowany twórczością grupy Queen w Teatrze Roma

„We Will Rock You” – musical inspirowany twórczością grupy Queen w Teatrze Roma

Grupa Queen w latach 70. (Fot. Topham Picturepoint/Topfoto/Forum)
Grupa Queen w latach 70. (Fot. Topham Picturepoint/Topfoto/Forum)
Brytyjski musical „We Will Rock You” z piosenkami legendarnej grupy Queen i librettem Bena Eltona po raz pierwszy zaprezentowano na londyńskim West Endzie w roku 2002 i grano go tam nieprzerwanie przez 12 lat. Niebawem widowiskowy spektakl będą mieli okazję obejrzeć również polscy widzowie.

Akcja przedstawienia „We Will Rock You” dzieje się w zglobalizowanym świecie przyszłości. Wszystkimi aspektami życia na iPlanecie, którą dawniej nazywano Ziemią, rządzi jedna, potężna korporacja. Posiadanie instrumentów muzycznych jest zakazane, muzyka jest bowiem wyrazem absolutnie niepożądanego indywidualizmu. Kilkoro buntowników, którzy w tajemnicy kultywują pamięć o przeszłości, nie chce pogodzić się z taką ponurą egzystencją i podejmuje walkę o wolność, miłość i rocka.

(Fot. Krzysztof Bieliński) (Fot. Krzysztof Bieliński)

(Fot. Krzysztof Bieliński) (Fot. Krzysztof Bieliński)

(Fot. Krzysztof Bieliński) (Fot. Krzysztof Bieliński)

(Fot. Krzysztof Bieliński) (Fot. Krzysztof Bieliński)

Musical „We Will Rock You” po raz pierwszy zaprezentowano na londyńskim West Endzie w roku 2002 i grano go tam nieprzerwanie przez 12 lat. Trafił także do wielu krajów świata – pokazywany był w Australii, Austrii, Brazylii, Belgii, Francji, Hiszpanii, Japonii, Kanadzie, Niemczech, Norwegii, Republice Południowej Afryki, Szwajcarii, Szwecji, USA, na Węgrzech i we Włoszech. Znane wszystkim ponadczasowe przeboje grupy Queen oraz dynamiczna i pełna humoru fabuła zawsze wywołują niebywały entuzjazm widzów, którzy pod koniec przedstawienia – zupełnie, jakby była to jakaś magia – nieodmiennie zaczynają śpiewać razem z wykonawcami. Musical zamienia się wtedy w szalony rockowy koncert, a jego patronem jest niepowtarzalny Freddie Mercury. „We Will Rock You” to fantastyczna okazja, by usłyszeć piosenki Queen w nieznanym kontekście, odkryć nowe znaczenia i elektryzujące, porywające i pełne energii brzmienia m.in. takich hitów jak m.in. „I Want To Break Free”, „Radio Ga Ga”, „I Want It All”, „We Are The Champions”, „Bohemian Rhapsody” czy tytułowy numer „We Will Rock You”.

W Polsce „We Will Rock You” w autorskiej inscenizacji non-replica reżyserowanej przez Wojciecha Kępczyńskiego przedstawi warszawski Teatr Muzyczny Roma. Twórcą polskiego przekładu libretta i tekstów piosenek jest Michał Wojnarowski, a kierownictwo muzyczne spektaklu sprawuje Jakub Lubowicz.

Bilety na spektakl „We Will Rock You” dostępne są już w sprzedaży. Polska premiera musicalu w Teatrze Roma odbędzie się 15 kwietnia 2023 roku.

Share on Facebook Send on Messenger Share by email
  • Polecane
  • Popularne
  • Najnowsze