1. Zwierciadlo.pl
  2. >
  3. REKLAMA

Nneka ogłasza trasę koncertową po Polsce

(Fot. materiały partnera)
Po wydaniu albumu „Love Supreme” nigeryjska piosenkarka i autorka tekstów Nneka ogłasza nowe terminy wiosennych tras koncertowych.

Urodzona i wychowana w Nigerii Nneka Lucia Egbuna przeprowadziła się do Niemiec w wieku 20 lat, aby studiować antropologię na Uniwersytecie w Hamburgu. To właśnie w czasie studiów doskonaliła swój kunszt jako autorka tekstów piosenek. Twórczo oscyluje wokół takich gatunków, jak soul, hip-hop i reggae, nadając kreowanej muzyce poetycki rys. Jej politycznie nacechowane teksty – poruszające wiele kwestii społecznych, takich jak miłość macierzyńska, złamane serce czy dążenie do sprawiedliwości – szybko stały się jednym z najsilniej brzmiących, afrykańskich głosów.

Nneka, oprócz imponującej kariery muzycznej, angażuje się w ważne inicjatywy społeczne. W 2016 roku dołączyła do grupy afrykańskich artystek o nazwie Les Amazones de l’Afrigue, aby zabrać głos w sprawach przemocy domowej, okaleczania żeńskich narządów płciowych i wykorzystywania seksualnego. Poczucie świadomości społecznej Nneki doprowadziło ją również do założenia w 2012 roku organizacji charytatywnej The Rope Foundation, która służy jako platforma dla młodych mężczyzn i kobiet do wyrażania siebie poprzez sztukę. Artystka jest także malarką oraz pełni funkcję ambasadora sztuki w Funduszu Rozwoju Kobiet Afrykańskich w Ghanie. Uczestniczyła w różnych imprezach charytatywnych wspierających młodzież w Nigerii i krajach sąsiedzkich, a w 2020 roku uruchomiła profil na Instagramie, gdzie prezentuje m.in. swoją twórczość malarską.

W ciągu ostatniej dekady wydała pięć albumów, jeden z jej przebojów znalazł się w Top 20 na wyspach oraz została zsamplowana przez Ritę Orę w jej singlu numer jeden „R.I.P”. W marcu 2023 roku Nneka zagra aż trzy koncerty w Polsce: 8 marca w Poznaniu (Tama), 9 marca w Gdańsku (Drizzly Grizzly) i 10 marca w Warszawie (Praga Centrum). Bilety dostępne w sprzedaży na followthestep.com oraz w bileterii Going. Poniżej prezentujemy najnowszy teledysk artystki.

Share on Facebook Send on Messenger Share by email

ZAMÓW

WYDANIE DRUKOWANE E-WYDANIE
  • Polecane
  • Popularne
  • Najnowsze