1. Zwierciadlo.pl
  2. >
  3. REKLAMA

Nadchodzi lato muzycznych emocji. Mrozu, Zalewski, Vito Bambino, Nosowska, Kaśka Sochacka i projekt specjalny Babie Lato na czele Letnich Brzmień 2023

Vito Bambino (Fot. materiały prasowe Letnie Brzmienia)
Ponad 100 koncertów, 30 artystek i artystów, 9 miast, 18 festiwalowych dni. Wakacyjna trasa koncertowa z najlepszą polską muzyką już po raz czwarty wyruszy latem w muzyczną podróż. Letnie Brzmienia 2023 odbędą się w nowej formule – dwudniowego festiwalu. Line-up wypełniają solowe koncerty popularnych twórców i premierowy projekt specjalny – Babie Lato.

W 2023 roku to Letnie Brzmienia podróżują do publiczności, tym razem na dłużej i tylko raz. Przez 9 letnich weekendów, od czerwca do września, festiwal odwiedzi 9 miast, by dać publiczności okazję do przeżycia wyjątkowego muzycznego rendez-vous. W wakacje będziemy mogli zobaczyć i usłyszeć się weekendowo w: Bielsku-Białej, Krakowie, Rzeszowie, Lublinie, Warszawie, Łodzi, Gdańsku, Wrocławiu i Poznaniu. O letnią atmosferę, radość i muzyczne emocje zadbają jak zawsze najgorętsze polskie muzyczne nazwiska.

W line-upie Letnich Brzmień pojawia się ich weteran, czyli Mrozu, dla którego ten cykl to „nie tylko koncerty, ale też przyjaciele i rodzinne spotkania” oraz słynący z inspirujących współprac Vito Bambino, którego album „Poczekalnia” ukaże się z końcem kwietnia. Do programu Letnich Brzmień dołącza też niekwestionowana królowa dystansu i mistrzyni słowa Nosowska oraz człowiek orkiestra Zalewski, tym razem z projektem „Zalewski śpiewa Niemena”, w którym bierze na warsztat ponadczasową twórczość Czesława Niemena. Na scenie obok Zalewskiego wystąpią również siostry Paulina i Natalia Przybysz.

„Zalewski śpiewa Niemena” (Fot. materiały prasowe Letnie Brzmienia)

Mrozu (Fot. materiały prasowe Letnie Brzmienia)

Babie Lato – projekt specjalny o czułości i zahartowanej kobiecości

Babie Lato to międzypokoleniowy projekt, gromadzący na jednej scenie przedstawicielki różnych światów muzycznych. Opiekę artystyczną nad premierową odsłoną projektu w tym roku objęła Natalia Kukulska, która zaprosiła do współpracy inspirujące młode kobiety: Bovską, Margaret, Zalię oraz Mery Spolsky. Artystki są nie tylko silnymi osobowościami na scenie, lecz także mają swój głos poza nią. W projekcie pojawią się subtelna i o wielu talentach Bovska, wyrazista i oryginalna Mery Spolsky, szturmem zdobywająca uznanie Zalia oraz bezkompromisowa i odważna – Margaret. Artystki będzie też można usłyszeć na solowych koncertach.

Babie Lato: Mery Spolsky, Zalia, Natalia Kukulska, Margaret i Bovska (Fot. materiały prasowe Letnie Brzmienia)

Letni, wakacyjny projekt porwie do tańca już od pierwszych dźwięków, by dać uczestnikom festiwalu okazję do najlepszej zabawy z przyjaciółmi. – „Wakacje wypełnimy muzycznym Babim Latem, w którym jest miejsce na subtelną czułość i zahartowaną, bezkompromisową kobiecość. Przez muzykę opowiemy, jak widzimy rolę współczesnej kobiety i jak czerpać z tej siły” – podkreśla Natalia Kukulska.

Natalia Kukulska (Fot. materiały prasowe Letnie Brzmienia)

Imprezowe, energetyczne kawałki utrzymane w letnim klimacie oscylować będą wokół funkowych i klubowych nurtów z domieszką house’owych brzmień w stylu lat 90., R&B i soulu. Artystki zaprezentują zarówno utwory ze światowego repertuaru, jak i swoje autorskie single.

Subtelny pop, nastrojowe R&B i energetyczny funk

Szczerze ucieszy się też fanbase Brodki, której ostatni album „Sadza” spotkał się z doskonałym przyjęciem słuchaczy i środowiska. Miłość publiczności zyskała dzięki swoim pełnym emocji kawałkom, które razem z zespołem świetnie przenosi na scenę. Mowa oczywiście o Kaśce Sochackiej. W klimat długich, letnich wieczorów z historiami o miłości czy siostrzeństwie wprowadzi Natalia Przybysz. Dla kontrastu, publiczność baunsować będzie z pochodzącym z Gdyni raperem młodego pokolenia – Szczylem.

LemON na koncertach zaserwuje rockowo–alternatywną mieszankę dźwięków, Rosalie. zaprosi do świata R&B, a Ignacy zaproponuje subtelne odsłony melodyjnego popu. Doświadczony muzyk, znany choćby z zespołu Darii Zawiałow, Rubens, wystartował z autorskim materiałem pełnym prostych, acz ważnych opowieści. Pop inspirowany latami 90. zaprezentuje Ars Latrans Orchestra, a funkowo pobuja Bartek Królik. Zgrabne łączenie elementów alternatywy i popu to domena duetu Karaś/Rogucki, niebanalne teksty w intrygującej, muzycznej oprawie poda Arek Kłusowski.

Ze świata elektroniki na letnich scenach pojawi się m.in. uznany duet producencki Smolik // Kev Fox, śląski elektro-popowy zespół The Dumplings i ciekawy, młody twórca Tynsky. Piosenki pełne świeżości zaśpiewa Natalia Szroeder i coraz szerzej znane Faustyna Maciejczuk i Paula Roma. Do dobrej zabawy zaprosi pełen humoru WaluśKraksaKryzys oraz bracia Kacperczyk. W piękny nastrój wprowadzi publiczność znana z Domowych Melodii jucho, ale też artystka „w smutku czująca się najlepiej”, czyli Daria ze Śląska. W połowie kwietnia publiczność Letnich Brzmień pozna pełen muzyczny repertuar.

Harmonogram Letnich Brzmień 2023:

Bielsko-Biała / 23–24.06.2023 / Lotnisko Aleksandrowice
Kraków / 30.06–1.07.2023 / Parkowa
Rzeszów / 7–8.07.2023 / Park Sybiraków
Lublin / 21–22.07.2023 / Browar Perła
Warszawa / 28–29.07.2023 / Błonia PGE Narodowego
Łódź / 4–5.08.2023 / Ogrody Geyera
Gdańsk / 11–12.08.2023 / Park Zebrań Ludowych
Wrocław / 18–19.08.2023 / Tor Partynice
Poznań / 1–2.09.2023 / Park Cytadela

Spotkajmy się w wakacje, posłuchajmy, poleżmy, potańczmy, poczujmy razem #latomuzycznychemocji.

Zobacz wideo z ubiegłorocznego finału Letnich Brzmień w Poznaniu:

Letnie Brzmienia 2023 w festiwalowym klimacie to seria weekendowych koncertów najlepszych polskich artystów i artystek z kręgu popu, rocka, muzyki elektronicznej i alternatywy, którzy współcześnie wyznaczają trendy. To też mnóstwo wydarzeń specjalnych, interaktywnych dla publiczności. Projekt wyróżnia coś jeszcze – Letnie Brzmienia pobudzają miejską przestrzeń przy współpracy lokalnych społeczności.

Organizatorem festiwali Letnie Brzmienia 2023 jest poznańska agencja koncertowa Good Taste Production. Partnerem wydarzenia jest Eventim. Partnerzy Letnich Brzmień to: PGE Narodowy, Miasto Rzeszów, Estrada Rzeszowska, Urząd Miejski w Bielsku-Białej oraz Bielskie Centrum Kultury im. Marii Koterbskiej. Partnerami medialnymi wydarzenia są: Radio Zet, Zwierciadło, Glamour, Gazeta Wyborcza, AMS, Onet.

Karnety są dostępne w sprzedaży na www.letniebrzmienia.pl (299 zł – Regular dostępne do 31.05.2023, godz. 11.59, lub do wyczerpania puli biletów; 359 zł – Final Call dostępne od 31.05.2023, godz. 12.00). Bilety jednodniowe trafią do sprzedaży w połowie kwietnia 2023 roku. Dzieci do 6 roku życia wchodzą na teren festiwalu bezpłatnie.

Share on Facebook Send on Messenger Share by email

ZAMÓW

WYDANIE DRUKOWANE E-WYDANIE
  • Polecane
  • Popularne
  • Najnowsze