1. Zwierciadlo.pl
  2. >
  3. REKLAMA
  4. >
  5. Nadchodzi lato muzycznych emocji. Mrozu, Zalewski, Vito Bambino, Nosowska, Kaśka Sochacka i projekt specjalny Babie Lato na czele Letnich Brzmień 2023

Nadchodzi lato muzycznych emocji. Mrozu, Zalewski, Vito Bambino, Nosowska, Kaśka Sochacka i projekt specjalny Babie Lato na czele Letnich Brzmień 2023

Vito Bambino (Fot. materiały prasowe Letnie Brzmienia)
Vito Bambino (Fot. materiały prasowe Letnie Brzmienia)
Ponad 100 koncertów, 30 artystek i artystów, 9 miast, 18 festiwalowych dni. Wakacyjna trasa koncertowa z najlepszą polską muzyką już po raz czwarty wyruszy latem w muzyczną podróż. Letnie Brzmienia 2023 odbędą się w nowej formule – dwudniowego festiwalu. Line-up wypełniają solowe koncerty popularnych twórców i premierowy projekt specjalny – Babie Lato.

W 2023 roku to Letnie Brzmienia podróżują do publiczności, tym razem na dłużej i tylko raz. Przez 9 letnich weekendów, od czerwca do września, festiwal odwiedzi 9 miast, by dać publiczności okazję do przeżycia wyjątkowego muzycznego rendez-vous. W wakacje będziemy mogli zobaczyć i usłyszeć się weekendowo w: Bielsku-Białej, Krakowie, Rzeszowie, Lublinie, Warszawie, Łodzi, Gdańsku, Wrocławiu i Poznaniu. O letnią atmosferę, radość i muzyczne emocje zadbają jak zawsze najgorętsze polskie muzyczne nazwiska.

W line-upie Letnich Brzmień pojawia się ich weteran, czyli Mrozu, dla którego ten cykl to „nie tylko koncerty, ale też przyjaciele i rodzinne spotkania” oraz słynący z inspirujących współprac Vito Bambino, którego album „Poczekalnia” ukaże się z końcem kwietnia. Do programu Letnich Brzmień dołącza też niekwestionowana królowa dystansu i mistrzyni słowa Nosowska oraz człowiek orkiestra Zalewski, tym razem z projektem „Zalewski śpiewa Niemena”, w którym bierze na warsztat ponadczasową twórczość Czesława Niemena. Na scenie obok Zalewskiego wystąpią również siostry Paulina i Natalia Przybysz.

„Zalewski śpiewa Niemena” (Fot. materiały prasowe Letnie Brzmienia) „Zalewski śpiewa Niemena” (Fot. materiały prasowe Letnie Brzmienia)

Mrozu (Fot. materiały prasowe Letnie Brzmienia) Mrozu (Fot. materiały prasowe Letnie Brzmienia)

Babie Lato – projekt specjalny o czułości i zahartowanej kobiecości

Babie Lato to międzypokoleniowy projekt, gromadzący na jednej scenie przedstawicielki różnych światów muzycznych. Opiekę artystyczną nad premierową odsłoną projektu w tym roku objęła Natalia Kukulska, która zaprosiła do współpracy inspirujące młode kobiety: Bovską, Margaret, Zalię oraz Mery Spolsky. Artystki są nie tylko silnymi osobowościami na scenie, lecz także mają swój głos poza nią. W projekcie pojawią się subtelna i o wielu talentach Bovska, wyrazista i oryginalna Mery Spolsky, szturmem zdobywająca uznanie Zalia oraz bezkompromisowa i odważna – Margaret. Artystki będzie też można usłyszeć na solowych koncertach.

Babie Lato: Mery Spolsky, Zalia, Natalia Kukulska, Margaret i Bovska (Fot. materiały prasowe Letnie Brzmienia) Babie Lato: Mery Spolsky, Zalia, Natalia Kukulska, Margaret i Bovska (Fot. materiały prasowe Letnie Brzmienia)

Letni, wakacyjny projekt porwie do tańca już od pierwszych dźwięków, by dać uczestnikom festiwalu okazję do najlepszej zabawy z przyjaciółmi. – „Wakacje wypełnimy muzycznym Babim Latem, w którym jest miejsce na subtelną czułość i zahartowaną, bezkompromisową kobiecość. Przez muzykę opowiemy, jak widzimy rolę współczesnej kobiety i jak czerpać z tej siły” – podkreśla Natalia Kukulska.

Natalia Kukulska (Fot. materiały prasowe Letnie Brzmienia) Natalia Kukulska (Fot. materiały prasowe Letnie Brzmienia)

Imprezowe, energetyczne kawałki utrzymane w letnim klimacie oscylować będą wokół funkowych i klubowych nurtów z domieszką house’owych brzmień w stylu lat 90., R&B i soulu. Artystki zaprezentują zarówno utwory ze światowego repertuaru, jak i swoje autorskie single.

Subtelny pop, nastrojowe R&B i energetyczny funk

Szczerze ucieszy się też fanbase Brodki, której ostatni album „Sadza” spotkał się z doskonałym przyjęciem słuchaczy i środowiska. Miłość publiczności zyskała dzięki swoim pełnym emocji kawałkom, które razem z zespołem świetnie przenosi na scenę. Mowa oczywiście o Kaśce Sochackiej. W klimat długich, letnich wieczorów z historiami o miłości czy siostrzeństwie wprowadzi Natalia Przybysz. Dla kontrastu, publiczność baunsować będzie z pochodzącym z Gdyni raperem młodego pokolenia – Szczylem.

LemON na koncertach zaserwuje rockowo–alternatywną mieszankę dźwięków, Rosalie. zaprosi do świata R&B, a Ignacy zaproponuje subtelne odsłony melodyjnego popu. Doświadczony muzyk, znany choćby z zespołu Darii Zawiałow, Rubens, wystartował z autorskim materiałem pełnym prostych, acz ważnych opowieści. Pop inspirowany latami 90. zaprezentuje Ars Latrans Orchestra, a funkowo pobuja Bartek Królik. Zgrabne łączenie elementów alternatywy i popu to domena duetu Karaś/Rogucki, niebanalne teksty w intrygującej, muzycznej oprawie poda Arek Kłusowski.

Ze świata elektroniki na letnich scenach pojawi się m.in. uznany duet producencki Smolik // Kev Fox, śląski elektro-popowy zespół The Dumplings i ciekawy, młody twórca Tynsky. Piosenki pełne świeżości zaśpiewa Natalia Szroeder i coraz szerzej znane Faustyna Maciejczuk i Paula Roma. Do dobrej zabawy zaprosi pełen humoru WaluśKraksaKryzys oraz bracia Kacperczyk. W piękny nastrój wprowadzi publiczność znana z Domowych Melodii jucho, ale też artystka „w smutku czująca się najlepiej”, czyli Daria ze Śląska. W połowie kwietnia publiczność Letnich Brzmień pozna pełen muzyczny repertuar.

Harmonogram Letnich Brzmień 2023:

Bielsko-Biała / 23–24.06.2023 / Lotnisko Aleksandrowice
Kraków / 30.06–1.07.2023 / Parkowa
Rzeszów / 7–8.07.2023 / Park Sybiraków
Lublin / 21–22.07.2023 / Browar Perła
Warszawa / 28–29.07.2023 / Błonia PGE Narodowego
Łódź / 4–5.08.2023 / Ogrody Geyera
Gdańsk / 11–12.08.2023 / Park Zebrań Ludowych
Wrocław / 18–19.08.2023 / Tor Partynice
Poznań / 1–2.09.2023 / Park Cytadela

Spotkajmy się w wakacje, posłuchajmy, poleżmy, potańczmy, poczujmy razem #latomuzycznychemocji.

Zobacz wideo z ubiegłorocznego finału Letnich Brzmień w Poznaniu:

Letnie Brzmienia 2023 w festiwalowym klimacie to seria weekendowych koncertów najlepszych polskich artystów i artystek z kręgu popu, rocka, muzyki elektronicznej i alternatywy, którzy współcześnie wyznaczają trendy. To też mnóstwo wydarzeń specjalnych, interaktywnych dla publiczności. Projekt wyróżnia coś jeszcze – Letnie Brzmienia pobudzają miejską przestrzeń przy współpracy lokalnych społeczności.

Organizatorem festiwali Letnie Brzmienia 2023 jest poznańska agencja koncertowa Good Taste Production. Partnerem wydarzenia jest Eventim. Partnerzy Letnich Brzmień to: PGE Narodowy, Miasto Rzeszów, Estrada Rzeszowska, Urząd Miejski w Bielsku-Białej oraz Bielskie Centrum Kultury im. Marii Koterbskiej. Partnerami medialnymi wydarzenia są: Radio Zet, Zwierciadło, Glamour, Gazeta Wyborcza, AMS, Onet.

Karnety są dostępne w sprzedaży na (299 zł – Regular dostępne do 31.05.2023, godz. 11.59, lub do wyczerpania puli biletów; 359 zł – Final Call dostępne od 31.05.2023, godz. 12.00). Bilety jednodniowe trafią do sprzedaży w połowie kwietnia 2023 roku. Dzieci do 6 roku życia wchodzą na teren festiwalu bezpłatnie.

Share on Facebook Send on Messenger Share by email
Autopromocja
Autopromocja

ZAMÓW

WYDANIE DRUKOWANE E-WYDANIE
  • Polecane
  • Popularne
  • Najnowsze