1. Zwierciadlo.pl
  2. >
  3. REKLAMA

Najbardziej toksyczne pary zodiaku

Gwiazdy mogą sprzyjać miłości, ale spotkanie się niekompatybilnych zodiaków nie służy relacji. (Fot. iStock)
Gwiazdy mogą sprzyjać miłości, ale spotkanie się niekompatybilnych zodiaków nie służy relacji. (Fot. iStock)
Co sprawia, że w związku nie ma dobrej energii? Dlaczego ktoś może być złym kompanem dla jednej osoby, ale idealnym partnerem dla drugiej? Istnieje wiele czynników, które mogą przyczynić się do powstania toksycznej relacji. Nie bez znaczenia jest zderzenie się niekompatybilnych osobowości. Wówczas dwoje ludzi wydobywa z siebie to, co najgorsze, i w związku po prostu się nie układa. 

Oto zestawienia zodiaków, których związki mogą doprowadzić do złamanego serca.

Baran i Byk: Mogą być dla siebie świetnymi przyjaciółmi, ale jeśli chodzi o romantyczne relacje, ta dwójka należy do najbardziej toksycznych. Baran z zasady nie gra drugich skrzypiec, a uparty z natury Byk nie toleruje, gdy ktoś kwestionuje jego pomysły, zwłaszcza jeśli ma rację (tymczasem Baran uważa, że to on zawsze ją ma). I jedno, i drugie uwielbia dawać rady, ale nie potrafi ich przyjmować. Byk swoją nieustępliwością sprawia, że Baran się rozwściecza, a bezpardonowe naciski Barana powodują, że Byk okopuje się na swojej pozycji jeszcze mocniej. Byk naprawdę wybuchnie dopiero po rozstaniu, co zakończy się ciągiem awantur, bo Baran nie przepuści okazji, żeby dać upust swojej nieokiełznanej złości.

Byk i Bliźnięta: Są niedopasowani prawie pod każdym względem, szczególnie jeśli chodzi o cierpliwość. Podczas gdy Byk jest znany z tego, że potrafi wiele przeczekać, Bliźnięta potrzebują ciągłych zmian i stymulacji, aby być nieustannie podekscytowane. Byka może to doprowadzić do rozstroju nerwowego, a Bliźnięta do umierania z nudów. Zdarza się, że w tej parze Bliźnięta robią wszystko, co w ich mocy, aby zmusić Byka do zerwania z nimi, a Byk czeka z nadzieją, że ten związek w końcu się poprawi. Dokładniej chodzi mu o to, żeby Bliźnięta w końcu się uspokoiły i doceniły fakt, że on zapewnia im stabilizację i dobrą jakość życia. W końcu oba znaki dochodzą do wniosku, że zbyt dużo czasu ze sobą zmarnowały i każdy podąża w swoją stronę.

Bliźnięta i Koziorożec: Jeśli kochające zabawę i niezobowiązujące Bliźnięta wejdą w związek z niezawodnym Koziorożcem, któremu trudno funkcjonować bez listy zadań do wykonania, rezultatem może być tylko katastrofa. Drugim imieniem Bliźniąt jest spontaniczność, z kolei Koziorożec wprost nienawidzi niespodzianek. Ten drugi ma w zwyczaju, że jest na umówionej randce w restauracji 10 minut wcześniej przy zarezerwowanym stoliku, a Bliźniętom może się ten pomysł nagle odwidzieć, bo zechcą wybrać się na spacer po parku. Kiedy pragnienia jednej osoby unieszczęśliwiają drugą, nie może się to dobrze skończyć. Najczęściej to Bliźnięta zrywają, a wtedy Koziorożec oddycha z ulgą.

Rak i Wodnik: Pierwszy jest zagorzałym domatorem, sentymentalnym i przywiązanym do przeszłości, drugi wolny duchem – chłodnym uczuciowo i unikającym wszelkich zobowiązań. Gdy są razem, mogą kłócić się niemal o wszystko. Rak nienawidzi być poprawiany, a Wodnik uwielbia poprawiać. Rak się wtedy obraża i cierpi, a Wodnik jeszcze bardziej wycofuje emocjonalnie. Kiedy Rak chce spędzić niedzielę z rodziną, jedząc rosół i oglądając seriale, Wodnik poszedłby z grupą przyjaciół do winiarni. Prędzej czy później w ich związku pojawi się potok oskarżeń, że jedna strona jest zbyt sztywna, a druga zbyt swobodna. Rak zostanie ze złamanym sercem, a Wodnik będzie się salwował ucieczką przez pozostawioną przez siebie zawsze otwartą furtkę.

Lew i Skorpion: Podczas gdy Skorpion lubi spędzać dni, koncentrując się na swoich ambitnych życiowych celach i zgłębiając odpowiedzi na pytania egzystencjalne, Lew pragnie partnera, który będzie skupiał się na jednym – na nim. Lew żyje w przekonaniu, że należy mu się wiele uwagi i zasłużył na pochwały, a Skorpion niechętnie kogokolwiek chwali, bo jest wymagający zarówno wobec siebie, jak i innych. Co gorsza – niedoceniony Lew może z łatwością uruchomić swój urok osobisty, by poszukać podziwu gdzieś indziej, co z pewnością doprowadzi do szaleństwa zazdrosnego Skorpiona. Jeśli te dwie silne osobowości staną się dla siebie wrogami, każde z nich dozna krzywdy.

Panna i Ryby: Toksyczność tej pary sprowadza się do jednego konfliktu: Panna chce, aby Ryby nie trzymały głowy w chmurach, a Ryby chcą, aby Panna dołączyła do nich i dryfowała nad ziemią. Panna i Ryby mają ze sobą wiele wspólnego – uważność na innych, chęć pomocy potrzebującym, wrażliwość i delikatność – dlatego mogą z powodzeniem się przyjaźnić albo współpracować. Ale w miłości czeka je frustracja. Który marzyciel chce zostać wyciągnięty ze swojego świata fantazji tylko po to, by porozmawiać o rachunkach? Która praktyczna osoba chce spędzić 20 minut na omawianiu ostatniego snu partnera? Przy rozstaniu dwie strony będą cierpieć, ale w głębi duszy wiedzieć, że tak będzie dla nich lepiej.

Waga i Panna: To jedna z tych par, w której każda ze stron wydobywa z drugiej to, co najgorsze. Krytyczna Panna swoimi uwagami może mocno zachwiać poczuciem wartości Wagi, która chce żyć w świecie idealnym. Z kolei konformistyczna Waga, która zawsze wybierze lepszą dla siebie opcję, może sprawić, że Panna przestanie jej ufać i zrobi się jeszcze bardziej podejrzliwa. Mają pewne wspólne cechy – obie są estetkami dążącymi do perfekcji, więc początkowo mogą się sobie spodobać. Obie są też gadułami – najpierw będą rozmawiać do świtu, ale potem ich kłótnie będą trwać godzinami. I Waga, i Panna źle znoszą stratę równowagi psychicznej – a w tym związku o to łatwo, więc mogą wzajemnie doprowadzić się do nerwicy.

Strzelec i Ryby: Dobrotliwe Ryby mają jedną wadę, o którą można ich wcale nie podejrzewać – długo trzymają urazę, bo trochę lubią być tą pokrzywdzoną stroną. Strzelec natomiast jest mistrzem wyrozumiałości, który naprawdę wiele od razu puszcza w niepamięć. Strzelec, jeśli zwiąże się z Rybami, źle będzie znosił ich potrzebę rozdrapywania ran i zajmowania się ich rozdygotaniem, a one będą czuć się urażone i zlekceważone. W naturze Ryb jest wiele melancholii, natomiast Strzelec jest największym optymistą zodiaku, co spowoduje niezrozumienie. W końcu Strzelec zostawi Ryby, wybierając wolność i przygodę.

Koziorożec i Waga: Te dwa znaki lubią seks, uważając, że to ważna sfera każdego miłosnego związku. Jednak ich spotkania w sypialni zapewne skończą się rozczarowaniem, ponieważ między nimi nie ma chemii. Ich relacja może zacząć się od fajnej przyjaźni – i Waga, i Koziorożec mają silne poczucie sprawiedliwości i nie ukrywają, że kręcą ich materia oraz prestiż. Jeśli zdecydują się na coś więcej, trochę czasu zajmie im zorientowanie się, że jednak nie iskrzy. Z biegiem czasu Waga oskarży Koziorożca, że jest nudny i chytry, a on ją – że próżna i małostkowa. Po rozstaniu mogą długo żywić do siebie niechęć.

Wodnik i Byk: Nie mogą bardziej się od siebie różnić. Byk będzie oczekiwał od Wodnika, żeby nie robił nic poza zostaniem w domu lub pieleniem ogrodu, co Wodnik odbierze jako zamach na jego wolność i niezależność. Byk może dostać migotania przedsionków, kiedy Wodnik co chwila będzie go namawiał do jakiejś zmiany, na którą ten ma alergię. Byk stanie się marudny i jeszcze bardziej zamknięty w sobie, a Wodnik będzie szukał podniet poza związkiem, co zaborczego partnera doprowadzi na skraj rozpaczy i odejdzie w końcu ze złamanym sercem. Na Wodniku jednak wcale nie musi zrobić to wielkiego wrażenie i Byk mu tego do końca swoich dni nie wybaczy.

Ryby i Baran: I Ryby, i Baran lubią robić wszystko po swojemu, ale każde zupełnie inaczej. Ryby potajemnie wpływają na innych, żeby było im wygodnie, a Baran – nie zważając na otoczenie – robi, co chce, będąc liderem. Na początku może się wydawać, że to zgrany duet, w którym Baran rządzi, a Ryby z rozkoszą się podporządkowują – ale do czasu. Gdy Baran się zorientuje, że Ryby próbują nim manipulować i co gorsza – go kontrolować, nie dość, że mocno się zdenerwuje i zrobi dym, to zaraz potem straci Rybami zainteresowanie. Zanim rzuci Ryby, dowie się od nich, jaki jest mało uczuciowy, samolubny, a nawet chamski. Rybie łzy jednak go nie wzruszą na tyle, żeby kontynuować tę meksykańską telenowelę.

Zapisy na sesje astrologiczne: sesjeastrologia.com
Astrologiczne aktualności na IG: @sesjeastrologia

Share on Facebook Send on Messenger Share by email
Autopromocja
Autopromocja

ZAMÓW

WYDANIE DRUKOWANE E-WYDANIE
  • Polecane
  • Popularne
  • Najnowsze