1. Zwierciadlo.pl
 2. >
 3. REKLAMA
 4. >
 5. Ćwicz i pielęgnuj

Ćwicz i pielęgnuj

(Fot. materiały partnera)
(Fot. materiały partnera)
Mięśnie twarzy są podobne do wszystkich innych mięśni, dlatego reagują na trening, a „face joga” (joga twarzy) jest dla nich po prostu idealna. Dodaj do ćwiczeń kosmetyki OnlyBio Ritualia Face Lift Joga, a efekt odmłodzenia i promiennej skóry masz gwarantowany.

Codzienny trening jogi twarzy powinien skupiać się na różnych grupach mięśniowych (mięśniach czoła, policzków, ust, oczu i szyi), aby poprzez wykonywanie określonych ćwiczeń, można było działać na nie wzmacniająco lub rozluźniająco. Taki trening przyczyni się do poprawy elastyczności i jędrności skóry, a gdy do ćwiczeń użyjemy kosmetyków z nowej linii Ritualia Face Lift Joga marki OnlyBio, dodatkowo wpłyniemy od zewnątrz na piękny wygląd i doskonałą kondycję skóry. Regularna praktyka jogi twarzy może pomóc w poprawie krążenia krwi, lepszym dotlenieniu i odżywieniu komórek skóry, wspomoże produkcję kolagenu i elastyny, zmniejszy widoczność zmarszczek i poprawi owal twarzy.

(Fot. materiały partnera) (Fot. materiały partnera)

Masaż prosto z natury

Podczas ćwiczeń jogi i automasażu twarzy spróbuj wykorzystać kosmetyki OnlyBio z linii Ritualia Face Lift Joga, które zawierają 99% składników pochodzenia naturalnego. Dzięki nim twoja skóra będzie odpowiednio nawilżona, odżywiona, odzyska świeżość i promienny blask. Z pięciu kosmetyków znajdujących się w linii, możesz wybrać takie, które najlepiej trafią w potrzeby twojej skóry i połączyć je ze sobą w poranne i wieczorne pielęgnacyjne rytuały wspierające ćwiczenia jogi twarzy. Do wyboru masz: Odżywczo-napinający krem na dzień o działaniu nawilżającym, wygładzającym i ujędrniającym, Ujędrniający krem regeneracyjny na noc stymulujący nocną regenerację i wygładzający zmarszczki, Odprężający olejek do masażu i jogi twarzy ułatwiający masaż i ćwiczenia oraz intensywnie odżywiający skórę. Dla delikatnej i skłonnej do powstawania zmarszczek skóry wokół oczu, ust i na czole przeznaczone jest Skoncentrowane serum przeciwzmarszczkowe, a jako uzupełnienie pielęgnacji Wygładzający balsam pod oczy przywracający świeży i promienny wygląd skórze.

Pod okiem Mistrzyni

Katarzyna Złotkowska jest wielką propagatorką jogi i masażu twarzy. Uczy jogi metodą BKS Iyengara. Jest założycielką Zacisza Jogi w Warszawie i portalu Jogago online. To również fanka kosmetyków OnlyBio Ritualia Face Lift Joga, które wykorzystuje w codziennych masażach. Jak to robi? Oto co nam powiedziała: „Bardzo lubię wykonywać masaże na kosmetykach Ritualia Face Lift Joga OnlyBio. Serum i kremu używam rano, żeby dotlenionej i ukrwionej masażem skórze dodać jeszcze konkretną dawkę odżywienia, natomiast olejek do jogi twarzy to zdecydowanie produkt wieczorny – jego wyjątkowy zapach działa jeszcze odprężająco przez kilka godzin.”

Chcesz wykonać 10 minutowy poranny masaż przygotowany przez Kasię Złotkowską? Zapraszamy…

 1. Oczyść dokładnie skórę twarzy, szyi i dekoltu. Umyj ręce.
 2. Zadbaj o otoczenie, przygotuj produkt do masażu,
 3. Usiądź wygodnie, nałóż kosmetyk i na chwilę zamknij oczy,
 4. Zrób spokojne, lekko wydłużone oddechy, tak aby wyciszyć i uspokoić umysł,
 5. Przez cały czas trwania zabiegu staraj się oddychać świadomie i w równym tempie,
 6. Zacznij od masowania barków i dekoltu. Przeciągaj dłonią od środka/mostka w kierunku barków. Raz prawa, raz lewa strona – 10x
 7. Przejdź do szyi. Obejmij ją dłonią od podstawy i przesuwaj w kierunku brody. Raz jedną, raz drugą dłonią – 10x,
 8. Udrożnij główne zbiorniki limfatyczne w tym rejonie: pod pachami, w okolicy obojczyków, pod żuchwą i przy uszach,
 9. Zgiętym palcem wskazującym i i środkowym masuj linię żuchwy; od brody do lini ucha – 10x każda strona,
 10. Otwartą dłoń przesuwaj po policzkach od żuchwy w górę i lekko w kierunku ucha, masując rytmicznie skórę tej okolicy – 10x,
 11. Podobnie jak linię żuchwy, przetasuj linię kości policzkowej – kostkami palca wskazującego i środkowego przeciągnij od nosa w kierunku ucha,
 12. Kciukiem i palcem wskazującym chwyci wał brwiowy i uciskaj go od lwiej zmarszczki w kierunku skroni – 10x,
 13. Dociskając 4 palce dłoni, rozmasuj czoło od linii środkowej w kierunku skroni,
 14. Połóż palce na skroni i rozmasuj ją okrężnymi ruchami przez Ok 30 sek,
 15. Oklep delikatnie całą twarz.
 16. 16.Na koniec zamknij oczy i zrób dwa wydłużone, spowolnione wdechy i wydechy. Zaobserwuj jak się teraz czujesz. Jeśli masz jeszcze chwilę wydłuż ten moment celebracji, pozostając na kilka minut w uważności. Kiedy poczujesz, że chcesz otworzyć oczy, zakończ masaż.

(Fot. materiały partnera) (Fot. materiały partnera)

Spróbuj sama!

Wypróbuj najprostsze (ale za to skuteczne) ćwiczenia razem z kosmetykami OnlyBio z linii Ritualia Face Lift Joga.

Podnoszenie brwi: umieść palce obu rąk na brwiach, delikatnie unoś brwi w górę, jednocześnie starając się oprzeć naciskowi swoich palców. Wytrzymaj przez kilka sekund, a następnie powoli opuść brwi. Powtórz ćwiczenie kilka razy. Do ćwiczenia użyj Odprężającego olejku do masażu i jogi twarzy, a potem kremu na dzień lub na noc.

Uśmiech węża: Zamknij usta, następnie delikatnie je otwórz układając w kształt litery "O". Teraz sróbuj się uśmiechnąć unosząc kąciki ust ku górze. Wytrzymaj przez kilka sekund, a następnie powoli wróć do pozycji wyjściowej. Po ćwiczeniu użyj Skoncentrowanego serum przeciwzmarszczkowego.

Ruch żuchwy: Zamknij usta i przesuwaj żuchwą w górę i w dół, jakbyś masowała ją palcami. Wykonuj ten ruch płynnie i powoli powtarzając kilkadziesiąt razy. Po ćwiczeniu użyj kremu na noc lub na dzień.

Masaż skroni: Użyj palców wskazujących i środkowych obu dłoni, aby delikatnie masować skronie kolistymi ruchami. Zrób kilkadziesiąt powtórzeń, a po ćwiczeniu zastosuj na okolice oczu Wygładzający balsam pod oczy.

Produkty z serii Ritualia by OnlyBio są dostępne w drogeriach Hebe w całej Polsce i na www.onlybio.life.

Współpraca reklamowa

Share on Facebook Send on Messenger Share by email
 • Polecane
 • Popularne
 • Najnowsze