1. Zwierciadlo.pl
  2. >
  3. REKLAMA

Odkryj swój talent i osiągnij sukces dzięki metodzie Wealth Dynamics

Anna Stępień-Kraska (Fot. materiały partnera)
Anna Stępień-Kraska (Fot. materiały partnera)
O Wealth Dynamics, czyli metodzie stworzonej dla przedsiębiorców, opowiada Anna Stępień-Kraska, coachka finansowa, przedsiębiorczyni.

Wealth Dynamics jest mało znaną metodą w Polsce. Co się za nią kryje i w czym może pomóc?
Wealth Dynamics należy do grupy badań psychometrycznych i stworzone zostało z myślą o przyszłych i obecnych przedsiębiorcach. Pozwala na odkrycie swojej naturalnej ścieżki w tym zakresie. Jednak po latach doświadczeń jasne się stało, że jest czymś znacznie więcej i jego zastosowanie świetnie sprawdza się w budowaniu zespołów, relacji rodzinnych, w tym rodzicielskich, co również sprawia, że jest niezastąpionym źródłem informacji dla kadr pedagogicznych, po relacje w związku. W odróżnieniu od innych testów i badań profilowych Wealth Dynamics poza określeniem naszych indywidualnych predyspozycji pokazuje nam jak one wpasowują się w ogół społeczeństwa przez co łatwiej nam zastosować tę wiedzę w praktyce. Zaczynamy rozumieć siebie oraz otaczających nas ludzi przez co komunikacja i oczekiwania stają się łatwiejsze i efektywniejsze. Aby to trochę zobrazować podam przykład rodziny, w której mama jest profilowym Starem w metodologii Wealth Dynamics, tata Creatorem, a dziecko Accumulatorem. Profile rodziców należą do ludzi dynamicznych, głośnych, lubiących być w centrum uwagi, którym z łatwością przychodzą występy publiczne. Accumulator jest ich całkowitym przeciwieństwem. Jest to profil introwertyczny, analityczny, z predyspozycjami do zadań wymagających ciszy, spokoju i skupienia. Będzie unikać dużych skupisk ludzi, czy właśnie publicznych wystąpień. Wszystkie te profile mają ogromny własny potencjał. Jednak dla rodziców, którzy chcieliby, aby ich pociecha poszła w ich ślady i naciskali Accumulatora na występy teatralne może skończyć się w najlepszym przypadku dużym brakiem poczucia własnej wartości u dziecka. O braku zrozumienia i braku umiejętności określenia swojego miejsca w świecie nie wspominając.

Jak zaczęła się Twoja przygoda z tą metodą? Jak ją odkryłaś?
Przez „przypadek” w trakcie zupełnie innego szkolenia, które prowadził Michał Wawrzyniak vel. Coach Majk. Jest on osobą, która jako pierwsza wprowadziła Wealth Dynamics do Polski. Zafascynowana metodą zrobiłam wszystkie szkolenia jakie miał on wówczas do zaoferowania w tym zakresie. Zakochałam się w tej metodzie, na tyle, że później sama zrobiłam certyfikację u samego źródła, czyli u Rogera Hamiltona i jestem obecnie ich licencjonowanym flow consultantem, a moja edukacja i rozwój w ich szeregach trwa.

Anna Stępień-Kraska (Fot. materiały partnera) Anna Stępień-Kraska (Fot. materiały partnera)

Kiedy zdecydowałaś się, że zaczniesz się tym zajmować zawodowo?
W czasie pandemii. Temat wyrósł tak naprawdę znów przez „przypadek” podczas rozmów z kobietami podczas różnych szkoleń rozwojowych. Wtedy narodziło się moje trzecie biznesowe dziecko ASANKA Mind Quest, która skierowana jest przede wszystkim do kobiet. Mimo, że moja misja dotyczy głównie kreowania finansowej wolności kobiet i budzenia ich potencjału to coraz częściej odzywają się do mnie również mężczyźni.

Jak wyglądało szkolenie i całe przygotowanie, aby uzyskać certyfikat?
Pandemia dała mi wyjątkową możliwość uczestnictwa w zajęciach online, więc była to ogromna oszczędność czasu i pieniędzy. Wcześniej wiązało się to z wycieczką do jednego z krajów, w których te szkolenia się odbywają. O ile dobrze pamiętam szkolenie obejmowało 15 modułów, podczas których poznałam historię metody, która sięga ponad 5000 lat i która dała podwaliny pod teorię archetypów Carola Gustava Junga. Omawiany był bardzo dogłębnie każdy profil, jego ciemne i jasne strony oraz jak on wpisuje się w naturalne cykle występujące w społeczeństwie. Wiedzy było ogrom, więc mogłabym tutaj pisać długo. Dodatkowo miałam konsultacje indywidualne z trenerem, egzamin oraz praktykę, podczas której przeprowadzałam dwa spotkania omawiające wyniki badania z klientkami. Całość oczywiście w języku angielskim. Po pozytywnym zaliczaniu wszystkich etapów drogą mailową przyszedł certyfikat.

Co wg Ciebie jest fascynującego w tej metodzie?
Przede wszystkim w Wealth Dynamics fascynuje mnie jej prostota i nawiązanie do naturalnych cyklów przyrodniczych, które możemy obserwować od tysięcy lat.

Anna Stępień-Kraska (Fot. materiały partnera) Anna Stępień-Kraska (Fot. materiały partnera)

Jak wygląda praca z Wealth Dynamics? Wiem, że zainteresowane osoby muszą najpierw wykonać test.
Tak, test jest niezwykle ważny. To jest pierwszy krok, aby zacząć przygode z Wealth Dynamics. Taki test zajmuje nam kilkanaście minut, ważne aby odpowiadać intuicyjnie.

Zrobiliśmy test, mamy jakieś wyniki – i co dalej?
Wynik dobrze skonsultować z doświadczoną konsultantką. Dalsza praca zależy od celu jaki chce ktoś osiągnąć. Możemy ukierunkować się i skupić na kwestiach związanych z karierą lub biznesem, na relacjach w rodzinie czy związku, budowaniu zespołów. Jak widać droga zaczyna tutaj być bardziej zindywidualizowana.

Jak wyniki wdrożyć w życie? To nie jest chyba łatwa sprawa?
Uważam, że łatwiej się nie da. Jednak nastawienie jest kluczowe. Jak to się mówi: „Jeżeli uważasz, że dasz radę lub gdy uważasz, że nie – to w obu przypadkach masz rację”.

Metoda opiera się na koncepcji zmieniających się pór roku, czyli czymś z czym każdy człowiek nawet niepiśmienny ma do czynienia przez całe życie. Każda z tych pór ma określoną rolę do odegrania w przyrodzie, swoje charakterystyczne cechy. Podobnie osiem profili Wealth Dynamics wpisuje się w ten cykl mając do odegrania określone role w społeczeństwie czy biznesie. Każdy z nich ma swoje predyspozycje i inaczej będzie wyglądać jego droga ku realizacji celów i marzeń.

Dla świata biznesu istnieje jeszcze inne narzędzie: Wealth Spectrum Dynamics, które jest jak mapa prowadząca krok po kroku, etap po etapie do sukcesu.

Anna Stępień-Kraska (Fot. materiały partnera) Anna Stępień-Kraska (Fot. materiały partnera)

Aby dotrzeć do sukcesu, trzeba przejść 3 pryzmaty, 9 poziomów i aż 27 etapów.
Ze względu na to, że każdy z nas definiuje sukces po swojemu sami potrzebujemy określić, na którym etapie się on dla nas znajduje. Rozumiejąc jednak jaka jest charakterystyka poszczególnych poziomów możemy podjąć decyzję czy faktycznie chcemy dotrzeć na ostatni czy nasze spełnienie jest gdzieś po drodze. Najniższy poziom – podczerwony – Ofiary to takie podziemie bez okien. Reprezentuje ludzi, którym brakuje odpowiedzialności za swoje życie, za wszystko co się im przytrafia winią innych. Brak im sprawczości. Biernie oczekują, że to ktoś sprawi, że coś w ich życiu się zmieni – szef/szefowa, rząd, żona/mąż, partner/partnerka. Toną w długach. Myślę, że to miejsce, z którego każdy raczej chce uciec. Natomiast na szczycie – 9 poziom to jednostki, które cieszyły się ogromnym zaufaniem i poparciem innych. Miały wpływ na życie innych ludzi poprzez swoje czyny, osiągnięcia i decyzje. Jest to poziom Legendy. Dlatego nie bez powodu użyłam tu czasu przeszłego. Większość tych osób już nie żyje.

Wealth Dynamic Spectrum reprezentuje poziomy mentalne i finansowe. Kiedy brak im synchronizacji zaczynamy popadać w różnorakie kłopoty, stany chorobowe, depresje. Prosty przykład osoby, która może dysponować dużymi sumami pieniędzy na które mentalnie nie jest przygotowana, albo osoby, która zyskała dużą popularność i wpływy bez zaplecza finansowego. Dla każdego etapu są konkretne kroki, które potrzebujemy wykonać, aby wejść na wyższy poziom.

W czym ta wiedza może nam pomóc? Dla kogo jest ta metoda?
Metoda jest dla każdego powyżej 15 roku życia. Pomaga w komunikacji, w relacjach, zgraniu zespołów, delegowaniu zadań, dobierania partnerów biznesowych i współpracowników, budowaniu kariery czy biznesu, rozwijaniu potencjału i naturalnych kompetencji dzieci, planowaniu działań biznesowych, planowaniu strategii… Wykorzystanie jest bardzo szerokie.

Jak bardzo Wealth Dynamic może zmienić nasze życie?
Bardzo. Moje poukładało na tylu obszarach, że ciężko mi już zliczyć. Wiedzę, metody i narzędzia spokrewnione z Wealth Dynamics wykorzystuje w tej chwili każdego dnia. W relacji z mężem, z dzieckiem, rodziną, planując działania firmowe, projekty. Łatwiej mi dostrzec na jakim etapie utykam i szukać odpowiednich rozwiązań, douczać się w odpowiednich obszarach lub szukać wsparcia. Metoda ta zafascynowała mnie ogromnie i polecam zainteresowanie się jej możliwościami naprawdę każdemu.

Anna Stępień-Kraska (Fot. materiały partnera) Anna Stępień-Kraska (Fot. materiały partnera)

Anna Stępień-Kraska, (www.asanka.pl), coachka finansowa, przedsiębiorczyni, inwestorka, szkoleniowiec. Jest jedną z trzech w Polsce certyfikowaną coachką metody Sacred Money Archetypes® by Kendall SummerHawk, Flow Consultantką metodologii Talent i Wealth Dynamics by Roger Hamilton, które stanowią podstawę jej szkoleń i warsztatów. Wiedzę tę uzupełnia, wykorzystując również m.in. Archetypy Marki oraz Talenty Gallupa. Prowadzi szkolenia finansowe oraz sesje coachingowe umożliwiające poprawę relacji z pieniędzmi i nastawienie się na ich przyciąganie, oraz poznanie Siebie, swoich wzorców zachowań, talentów oraz cieni i tego, jak je najkorzystniej wykorzystać w życiu.

Współpraca reklamowa

Share on Facebook Send on Messenger Share by email
  • Polecane
  • Popularne
  • Najnowsze