1. Zwierciadlo.pl
  2. >
  3. REKLAMA

Edukacja online – jakie są jej zalety?

(Fot. materiały partnera)
(Fot. materiały partnera)
Postęp technologiczny wpływa niemal na każdą dziedzinę naszego życia, również na edukację. Mimo że tradycyjne metody nauczania wciąż są bardzo popularne i nieprędko zostaną całkowicie wyparte przez e-learning, to edukacja online ma wiele zalet, które sprawiają, że na taką formę zdobywania wiedzy decyduje się coraz więcej osób. Jakie są jej zalety? Podpowiadamy.

Wygoda i elastyczność edukacji online

Edukacja online, czyli za pośrednictwem internetu, a więc na odległość, stała się bardzo popularna, zwłaszcza w czasach pandemii, kiedy niemal wszystkie zajęcia stacjonarne zostały przeniesione w wirtualną przestrzeń. W zależności od typu lekcji niektóre odbywały się w formie wykładów prowadzonych w czasie rzeczywistym, inne z kolei obejmowały jedynie przesyłanie uczniom prezentacji potrzebnej do nauki.

Tak edukacja online wygląda też obecnie i jest ceniona nie tylko przez uczniów, ale i osoby dorosłe. Ta pierwsza grupa coraz częściej decyduje się na to, by uczęszczać do szkoły w chmurze. Więcej na temat tego sposobu nauczania dowiemy się z poradnika: Szkoła w chmurze – alternatywa dla tradycyjnego nauczania w placówkach. Bez wątpienia jednak edukacja online jest bardzo wygodną i elastyczną formą nauki, która pozwala dopasować zajęcia do naszego indywidualnego planu dnia, a przede wszystkim zdobywać wiedzę z dowolnego miejsca na świecie.

Oszczędność czasu a edukacja online

Edukacja online pozwala nam zaoszczędzić sporo czasu, który musielibyśmy przeznaczyć na dojazd do placówek stacjonarnych. Bardzo często zajęcia odbywają się w godzinach, które kolidują z naszym harmonogramem dnia, przez co rezygnujemy z uczestnictwa w takich kursach. Możliwość zrealizowania materiału w dowolnym momencie lub w określonych godzinach, lecz z każdego miejsca na świecie sprawia, że chętniej uczestniczymy w szkoleniach, które odbywają się właśnie online. Edukacja przez internet wiąże się również z niższymi kosztami, ponieważ nie wymaga wynajmu sal, eksploatacji sprzętu i ogranicza wydatki związane z drukowaniem materiałów, ponieważ są one dostępne na wirtualnym dysku.

Edukacja online a indywidualizacja nauczania

Uczestnictwo w zajęciach przez internet pozwala prowadzącym takie lekcje lepiej dostosować materiał do indywidualnych potrzeb poszczególnych uczniów. W takim przypadku istnieje możliwość tworzenia spersonalizowanych planów nauczania czy udostępniania osobom szczególnie wyróżniającym się dodatkowych materiałów. Uczenie w systemie e-learningu pozwala na dopasowanie tempa przyswajania wiedzy do naszych możliwości, dzięki czemu poświęcając więcej czasu konkretnemu zagadnieniu, możemy je lepiej zrozumieć. Na standardowych lekcjach stacjonarnych tempo omawiania poszczególnych tematów dopasowane jest do grupy, a nie do jednostki.

Współpraca reklamowa

Share on Facebook Send on Messenger Share by email
Autopromocja
Autopromocja

ZAMÓW

WYDANIE DRUKOWANE E-WYDANIE
  • Polecane
  • Popularne
  • Najnowsze