1. Zwierciadlo.pl
  2. >
  3. REKLAMA
  4. >
  5. Bez jutra nie da się żyć - koncert charytatywny Fundacji Anny Dymnej

Bez jutra nie da się żyć - koncert charytatywny Fundacji Anny Dymnej

Anna Dymna, Olga Bończyk, Katarzyna Groniec, Jacek Bończyk, Zbigniew Zamachowski, to tylko niektórzy artyści, którzy 30 maja 2011 roku wystąpią na scenie Och-teatru w koncercie charytatywnym na rzecz Fundacji „Przyjaciele Szpitala Dziecięcego przy Litewskiej”.

Dochód z koncertu zostanie przeznaczony na zakup pomp infuzyjnych dla Kliniki Anestezjologii Pediatrycznej Warszawskiego Uniwersytetu Medycznego. Pompy infuzyjne, zarówno strzykawkowe jak i kroplówkowe, są nieodłącznym wyposażeniem współczesnej intensywnej terapii, szczególnie u dzieci najmłodszych, gdzie dokładne i nieprzerwane dawkowanie leków jest warunkiem powodzenia leczenia. Tradycyjne kroplówki podawane do bardzo delikatnych i wąskich żył niemowlęcych nie sprawdzają się w praktyce i dlatego konieczne jest stosowanie urządzeń elektronicznych o znacznym stopniu dokładności oraz niezawodności. Nierzadko u jednego ciężko chorego dziecka używane jest do 20 takich urządzeń w tym samym czasie. Pompami strzykawkowymi podawane są leki podtrzymujące czynność serca, poprawiające krążenie krwi w naczyniach, przeciwbólowe, nasenne, antybiotyki i wiele innych. Konieczność odżywiania dzieci drogą dożylną wymusza z kolei stosowanie pomp kroplówkowych, podających z dużą dokładnością mieszaniny odżywcze. Bez pomp leczenie najciężej chorych dzieci jest niemożliwe. Cegiełki wstępu, w cenie 100 złotych, można kupować w kasach Och-teatru oraz Teatru Polonia.

Organizatorami koncertu są Fundacja Anny Dymnej „Mimo Wszystko” oraz Fundacja Krystyny Jandy na Rzecz Kultury. Szczegóły na stronach internetowych oraz

Wszyscy artyści wystąpią charytatywnie.

Koncert odbędzie się 30 maja o godz. 20:00.

Share on Facebook Send on Messenger Share by email
Autopromocja
Autopromocja

ZAMÓW

WYDANIE DRUKOWANE E-WYDANIE
  • Polecane
  • Popularne
  • Najnowsze