1. Zwierciadlo.pl
  2. >
  3. REKLAMA

Wieloetapowe oczyszczanie twarzy – czym jest i jak je stosować?

Fot. materiał partnera
Fot. materiał partnera
Wieloetapowe mycie twarzy to jeden z najważniejszych trendów w pielęgnacji skóry ostatnich lat. Jak wiele innych zyskujących na popularności urodowych zjawisk, wywodzi się z Dalekiego Wschodu i polega na dokładnym, niemal rytualnym oczyszczeniu skóry w kilku następujących po sobie krokach. Jak powinno wyglądać wieloetapowe oczyszczanie twarzy i na co należy zwrócić uwagę w kolejnych jego fazach? Oto garść praktycznych porad, które mogą okazać się przydatne!

Etap 1: Zmywanie makijażu

Dokładny demakijaż – bagatelizowany przez wiele z nas – okazuje się kluczowym elementem skutecznej pielęgnacji skóry twarzy. W wieloetapowym oczyszczaniu twarzy do usunięcia makijażu zwykle stosuje się olej. Dlaczego? Tłusta formuła oleju jest w stanie skutecznie rozpuścić nie tylko wodoodporny makijaż, ale też zalegające na naszej twarzy po całym dniu resztki łoju i brudu. Co więcej, nie zaburza ona równowagi hydrolipidowej wrażliwej skóry twarzy. W podobny sposób działają też bogate , takie jak np. płyn micelarny z olejkiem Avon True Nutra Effects. Z powodzeniem można je stosować także przy cerze tłustej i mieszanej.

Etap 2: głębokie oczyszczanie

Po zmyciu makijażu i pozbyciu się innych nagromadzonych na powierzchni skóry twarzy zanieczyszczeń czas na głębokie oczyszczanie. By było ono skuteczne i odpowiadało specyficznym potrzebom Twojej skóry, warto zdecydować się na delikatne kosmetyki dedykowane dla Twojego typu cery. Na co dzień świetnie sprawdzi się łagodny żel lub pianka, np. odświeżająca pianka do oczyszczania twarzy Avon Nutra Effects. Jeśli natomiast czujesz, że Twojej twarzy przydałoby się dodatkowe, dogłębne oczyszczanie, co jakiś czas – 1-2 razy w tygodniu – możesz też sięgnąć po .

Etap 3: złuszczanie

Wieloetapowe mycie twarzy może stać się codziennym rytuałem pielęgnacyjnym, ale warto pamiętać, że nie będzie ono wyglądało dokładnie tak samo każdego dnia. Etap złuszczania i usuwania zrogowaciałego naskórka, choć niezwykle ważny, nie powinien być wykonywany częściej niż raz w tygodniu. Stosowane z większą częstotliwością, zabiegi złuszczające mogą bowiem podrażniać skórę i uszkodzić jej barierę hydrolipidową.

Peeling twarzy najlepiej więc wyznaczyć sobie na jeden konkretny wieczór w tygodniu, kiedy masz zwykle więcej czasu, i trzymać się tego harmonogramu. Zwróć też uwagę na odpowiedni dobór kosmetyku do swojego typu cery. Jeśli masz skórę wrażliwą lub naczynkową, unikaj raczej peelingów ziarnistych i wybieraj te o delikatniejszej, enzymatycznej formule.

Etap 4: tonizowanie

Tonik – lub inny kosmetyk o tonizującym działaniu, np. woda różana czy hydrolat – spełnia w wieloetapowym oczyszczaniu podwójną funkcję. Po pierwsze, pozwala usunąć z twarzy drobne zanieczyszczenia, które nadal pozostają na jej powierzchni. Po drugie zaś, skutecznie przywraca skórze twarzy jej naturalne pH i optymalny poziom nawilżenia, przygotowując ją do dalszych zabiegów pielęgnacyjnych. Wybierając tonik do twarzy, zwróć uwagę na to, by miał on odpowiedni skład – nie powinien zawierać alkoholu, by nie przesuszać i nie podrażniać skóry.

Share on Facebook Send on Messenger Share by email
  • Polecane
  • Popularne
  • Najnowsze