1. Zwierciadlo.pl
  2. >
  3. Moda i uroda
  4. >
  5. Hiszpanie na Warsaw Fashion Weekend

Hiszpanie na Warsaw Fashion Weekend

Warsaw Fashion Weeken 2012, materiały prasowe
Zobacz galerię 14 Zdjęć
Warsaw Fashion Weekend to jedno z najbardziej znaczących wydarzeń modowych w Polsce. Tym razem zobaczymy na nim nie tylko polskich designerów, ale również top tegorocznych pokazów 080 Barcelona Fashion.

Projektanci rodem z Hiszpanii coraz śmielej zdobywają światowe pokazy mody. Nie tylko za sprawą niepowtarzalnej estetyki, ale również poprzez wyjątkową atmosferę, która towarzyszy pokazom.

W tym roku Hiszpania zawita również na Warsaw Fashion Weekend. Podczas wydarzenia zostaną pokazane kolekcje młodych hiszpańskich designerów, wśród nich duetu Martinez Lierah, Juana Pedro Lopeza oraz ekstrawaganckiego Alexisa Reyny.

Martinez Lierah

Markę Martinez Lierah tworzy duet  wyjątkowych projektantów: Arturo Martinez i Daniel Lierah. Edukację rozpoczęli w katalońskich szkołach projektowania i mody Felicidad Duce i Elisava. Po ich ukończeniu przenieśli się do Paryża, by kontynuować naukę w prestiżowym Institut Francais de la Mode. Artyści współpracowali z takimi luksusowymi markami jak: Louis Vuitton i Sergio Rossi, tworząc dla nic kolekcję obuwia. Dzięki takim doświadczeniom w 2010 roku otworzyli własne studio w Paryżu, gdzie powstają piękne, pełne architektonicznych niejasności, prostych cięć i linii kreacji. Ich dzieła już można było podziwiać na okładkach takich magazynów jak Vogue, ELLE lub oglądać na żywo na tegorocznym 080 Barcelona Fashion.

Juan Pedro Lopez

Juan Pedro Lopez to projektant pochodzący z Barcelony, gdzie w 2000 roku ukończył wydział projektowania. Zdobywca wielu prestiżowych nagród, takich jak: Smirnoff Fashion Award w Hiszpanii, później został finalistą międzynarodowej edycji w Hong Kongu. W latach 2000 i 2005 przedstawił sześć kolekcji na Passarela Gaudí Dissenyadors Jones, zaś w 2005 roku zadebiutował w Paryżu. Juan Pedro współpracował również ze Swarovskim przy tworzeniu kolekcji bransoletek.

W tym roku na 080 Barcelona Fashion powrócił z szykowną i bardzo kobiecą kolekcją. Jak sam mówi - czerpał inspirację z twórczości ekspresjonistów  połowy XX wieku. Efektem jego pracy jest niezwykle ujmująca, wyrafinowana kolekcja utrzymana w palecie - czerwieni, mięty i różów.

Alexis Reyna

Alexis Reyna to marka zdobywająca uznanie i zainteresowanie na świecie. Uhonorowana wieloma nagrodami, ostatnio 12 Winter Barcelona Fashion Week Best Collection Award. Ten pochodzący z Barcelony projektant to istny demon designu. Ukończył prestiżową szkołe Saint Martins. Tworzył już dla takich marek jak: Stylemode, obecnej na 25 rynkach świata sztokholmskiej J.Lindeberg czy dla Guopei. W 2011 roku Reyna został uznany przez Fast Company za szóstego w rankingu stu najbardziej kreatywnych ludzi biznesu. Podczas 080 Barcelona Fashion  artysta został zauważony przez samego Nicola Formichettiego - dyrektora kreatywnego Thierry Mugler. Światowe gwiazdy również nie przechodzą obok jego projektów obojętnie. Jedną z jego fanek jest piosenkarka M.I.A. W 2012 roku przygotował swoją pierwszą kolekcję dla mężczyzn, która pokazał podczas Nairobi 012. Jego prace określane są mianem wizjonerskich i intelektualnych, ponieważ łączą projektowanie ubioru ze sztukami wizualnymi.

Pokazy tych niezwykle inspirujących projektantów odbędą się w trakcie Warsaw Fashion Weekend 13-14 kwietnia 2012 w Soho Factory.

ZAMÓW

WYDANIE DRUKOWANE E-WYDANIE
  • Polecane
  • Popularne
  • Najnowsze