1. Zwierciadlo.pl
  2. >
  3. Moda i uroda
  4. >
  5. Najmodniejsze kolory na wiosnę

Najmodniejsze kolory na wiosnę

fot. materiały prasowe Pantone Institut
Zobacz galerię 3 Zdjęcia
W poszukiwaniu trendów na nadchodząca wiosnę podpowiadamy, jakie kolory warto mieć w szafie.

Kolory mają magiczną moc - potrafią dodać energii, powagi, sprawić, że czujemy się szczęśliwi, piękni czy eleganccy. Dobrze dobrane podkreślają atuty sylwetki albo osobowość.  Ponadto są jednym z najważniejszych wyznaczników trendów, zarówno w modzie jak i w makijażu czy designie. Dlatego też specjalnie z myślą o wszystkich wielbicielach mody i kolorów, podglądamy Pantone Institute i zdradzamy najmodniejsze kolory na wiosnę 2013 roku.

Kolorem  roku 2013 zarówno w modzie i w designie jest kolor szmaragdowy. Głęboki odcień zieleni powtarza się w niemalże wszystkich kolekcjach projektantów.  Zieleń w ogóle, zdaniem ekspertów najbardziej opiniotwórczego instytutu - Pantone, dyktującego trendy kolorystyczne na  świecie, jest kolorem wiosny 2013. Znajdziemy ja w soczystej limonkowej odsłonie oraz subtelnej, delikatnie pastelowej jadeitowej.

Pantone Institut

Kolejnym, poszerzającym paletę barw kolorem,  jest  afrykański fiolet - magiczny, jasny, wręcz transparentny. Wiosną będzie on występować w licznych niecodziennych zestawieniach kolorystycznych, nie tylko w połączeniu z zielenią, ale także z niezwykle modną tej wiosny makową czerwienią i nasyconym mandarynkowym oranżem.

Do łask wraca także cytrynowy odcień żółtego - nasycony i ciepły, który często będzie pojawiać się na aplikacjach, dodatkach lub jako kolor wiodący.

Listę najmodniejszych barw wiosny 2013 zamykają kolory: błękitny, w odcieniu "Dusk Blue", szlachetny jagodowy, który tej wiosny często będzie zastępować czerń, oraz niewychodzący z mody, naturalny i subtelny lniany beż.

Wiosna zapowiada się więc niezwykle barwnie i radośnie, z czego niezwykle się cieszę, bo kocham zielony, czerwony i jagodowy.

A czy wam jakiś kolor szczególnie przypadł do gustu?

ZAMÓW

WYDANIE DRUKOWANE E-WYDANIE
  • Polecane
  • Popularne
  • Najnowsze