Wykonywany raz na tydzień pozwala zachować dłużej młody wygląd skóry. Peeling - wygładza ciało, redukuje cellulit i dodaje cerze blasku.
Peeling to jeden z podstawowych zabiegów w pielęgnacji ciała. Okazuje się jednak, że nawet na temat tak prostego zabiegu narosło sporo mitów.
Do każdej cery można stosować ten sam rodzaj peelingu
Mit. Źle dobrany peeling może skórze bardziej zaszkodzić niż jej pomóc. Stosując peeling zawierający ścierające drobinki na skórze trądzikowej możemy poroznosić bakterie po całej skórze i doprowadzić do zaostrzenia zmian chorobowych. Zbyt mocny peeling zastosowany na skórze suchej lub wrażliwej może ją bardzo podrażnić. Peelingi z drobinkami polecane są skórze normalnej, tłustej lub mieszanej, ewentualnie dojrzałej. Te na bazie kwasów owocowych, enzymatyczne i peel of skórze suchej, wrażliwej i naczyniowej.
Peeling należy wykonywać przed nałożeniem samoopalacza i przed depilacją.
Prawda. Peeling zastosowany przed aplikacją samoopalaczu usunie martwy naskórek i wygładzi skórę. Dzięki temu preparat zostanie równomiernie rozłożony i zminimalizujemy ryzyko wystąpienia plam i zacieków. Natomiast peeling wykonany przed depilacją ułatwi ją i zniweluje problem wrastających włosków. Wykonany po depilacji mógłby bardzo podrażnić skórę.
Peelingi chemiczne można wykonywać przez cały rok
Mit. Zawarte w peelingach chemicznych kwasy bardzo uwrażliwiają skórę na słońce. Taki peeling wykonany w lecie przy nieodpowiedniej pielęgnacji mógłby przyczynić się do powstania bardzo trudnych do usunięcia plam. Jedynym wyjątkiem jest kwas migdałowy. Również zima ze względu na odbijające się od śniegu promieniowanie UV nie jest dobrą porą na peelingi chemiczne, które powinny być wykonywane wczesną wiosną a najlepiej jesienią.
Peeling pomaga w walce ze zmarszczkami i cellulitem
Prawda. Regularnie wykonywany peeling oczyszcza skórę, wygładza ją i ułatwia przenikanie składników aktywnych zawartych w kremach anti-aging. Sam w sobie nie usunie głębokich zmarszczek ale jest niezastąpiony by opóźnić ich pojawienie się na skórze. W przypadku cellitu zaś wygładza skórę, poprawia krążenie, ułatwia usuwanie toksyn i zapobiega zastojom limfy.
Zobacz także: Peelingi i scruby
Wystarczy jeden peeling do skóry na całym ciele
Mit. Innego peelingu potrzebuje skóra na twarzy a innego skóra na reszcie ciała. Peeling stosowany na twarzy powinien być o wiele delikatniejszy. Dotyczy to też stosowanie domowych peelingów takich jak np. kawowy mogłoby bardzo podrażnić skórę.
Peeling powinien być wykonywany codziennie
Mit. Jeśli mamy skórę tłustą na twarzy możemy peeling wykonać dwa razy w tygodniu ale przyjmuje się, że najlepiej wykonywać peeling raz na tydzień. Wówczas skóra ma czas by zregenerować się.
Peeling w zimie nie powinien być wykonywany rano
Prawda. Pamiętajmy, że obumarłe komórki stanowią pewną tarczę dla organizmu przed wnikaniem drobnoustrojów. Jeśli więc wykonalibyśmy peeling całego ciała o poranku i następnie wyszli na zimne powietrze, moglibyśmy być bardziej podatni na infekcje. Dlatego peeling w zimie najlepiej wykonywać wieczorem tuż przed pójściem spać.
Peeling ułatwia wnikanie składników aktywnych
Prawda. Obumarłe komórki warstwy rogowej chronią przed ucieczką wody ale i przed przenikaniem substancji aktywnych zawartych w kosmetykach. Usuwając je regularnie przy pomocy peelingu wzmagamy transport składników zawartych w kosmetykach i tym samym intensyfikujemy ich działanie.