1. Zwierciadlo.pl
  2. >
  3. Wychowanie

"O ja cię! Smok w krawacie!" czyli niekończąca się zabawa!

Kolorowanka z historią w tle. Wciągająca, inteligentna zabawa, która dostarczy wiele radości nie tylko najmłodszym, ale również wam, dorosłym!

Kraina Dyrdymalii to świat wyjątkowy, bo właściwie stworzony przez Dzieci. Nie chodzi tu o pisanie, ale o twórcze mazanie, rysowanie, kolorowanie. Historia jest zmienna, w pełni uzależniona od wizji młodego eksploratora krainy fantazji i baśni.

Ta absolutnie niesamowita książko-kolorowanka jest dziełem dwojga wybitnych artystów: ilustratorki Magdy Wosik i grafika Piotra Rychla.

Grafika „O ja cię! Smok w krawacie" jest przemyślana, zabawna i niezwykle pozytywna, zachwyci więc nie tylko dorosłych, ale również niezwykle wrażliwych na obraz  malców.

Wysublimowana, nieprzegadana narracją malowanka  pozwala  rozwijać dzieciom wyobraźnię i samodzielnie odtworzyć wszelkie szczegóły tajemniczej historii o smoku, rycerzach, królestwach, czarownikach i księżniczkach... czyli o wszystkim, co w dobrej bajce powinno się znaleźć.

Bo to właśnie twórcze rysowanie i kreatywne myślenie były motorem tej niezwykłej artystyczno - literackiej  inicjatywy. Wszystko po to, by rozbudzać u najmłodszych pasję  do rysunku, bo, bawiąc się kredkami, mazakami, farbami czy ołówkami, rozwijamy nie tylko talent (wcale niekonieczny do zabawy kolorami i kreskami), ale przede wszystkim uczymy się postrzegania przestrzeni, logicznego myślenia, wrażliwości na kolory, światło czy teksturę.

Rysowanie to jednak nie jedyna niespodzianka przygotowana przez autorów. „O ja cię! Smok w krawacie"  kryje w sobie również niezliczone zabawy logiczne, wyliczanki, rebusy... czyli wszystko, co dzieci (i dorośli) lubią najbardziej.

Jeżeli nadal nie macie pewności co do tej, kolejnej już, niezwykle udanej propozycji Wydawnictwa Bajka, zajrzyjcie sami do książki i czym prędzej kupcie ja własnemu dziecku... i nie gniewajcie się na nie gdy inne zabawki przestaną je interesować - ta książka jest po prostu wciągająca! Nic dziwnego, że została nominowana w tegorocznej edycji konkursu Empiku na Najlepszą książkę Dziecięcą „Przecinek i kropka” 2011.

„O ja cię! Smok w krawacie", Magda Wosik, Piotr Rychel, Wydawnictwo Bajka.

ZAMÓW

WYDANIE DRUKOWANE E-WYDANIE
  • Polecane
  • Popularne
  • Najnowsze