1. Zwierciadlo.pl
  2. >
  3. Psychologia

Wenus - sztuka kochania

123rf
Bogini miłości, piękna i pokoju, sztuki i harmonii. To Wenus, żeński pierwiastek, yin, jungowska Anima. Kobieca jakość istnieje w każdej i w każdym z nas. Jest jednak tak różna, jak różni jesteśmy my. Tajemnicę twojej Wenus odkryjesz, jeśli zajrzysz do swojego horoskopu urodzeniowego.

W każdym z nas istnieje żeńska i męska energia. Pełen rozwój tych dwóch pierwiastków, ich harmonijne działanie wskazuje, w jakim miejscu wewnętrznego rozwoju się znajdujemy. Filozofie wschodnie uwzględniają pojęcia „yin” (bierny element żeński) i „yang” (aktywny element męski), dwóch sił, z których stworzony jest wszechświat. W kulturze zachodniej Carl Gustaw Jung jako pierwszy ogłosił, że każdy z nas ma swoją żeńską stronę - Animę i męską - Animusa. Ukryta w nas kobieta porozumiewa się z nami za pośrednictwem intuicji, wszystkich wewnętrznych głosów, przeczuć, obrazów pochodzących z głębi naszego jestestwa. Element żeński stanowi źródło naszej wyższej mądrości i jeśli nauczymy się go uważnie słuchać, będzie naszym doskonałym przewodnikiem. Kobieca strona, pobudzona przez twórczy impuls, przekazuje go za pomocą uczuć, a męska strona działa, wykonując zgodne z poleceniem czynności. W naturze pierwiastka żeńskiego leży mądrość, miłość i jasna wizja wyrażona przez uczucia i pragnienia, męskiego zaś – nieustraszone działanie w służbie elementu żeńskiego. Tak jak rycerz służył kiedyś damie.

Jaka jest ta wewnętrzna dama? Taka, jaka jest Wenus w horoskopie urodzeniowym. Jest ona jedną z 10 planet, które były na niebie i ustawiły się w określony sposób, kiedy się rodziliśmy. Ten układ jest synchronicznością do naszej osobowości, określa nas i w pewnym stopniu determinuje los. Wenus jest planetą miłości, rozkoszy, obfitości. Odpowiada za naszą wrażliwość oraz to, jak wyrażamy uczucia. Od niej zależy, w jakie wchodzimy relacje, jak wygląda nasze partnerstwo, umiejętność dawania i brania, zdolność do poświęceń. Wenus decyduje, w jaki sposób pragniemy połączyć się z drugą osobą. Znamionuje też naszą erotykę, sposób w jaki się kochamy, ponieważ wpływa na nasze rozkoszowanie się zmysłami. Wenus jako receptywny pierwiastek żeński jest zasadą twórczą. To ona w dużym stopniu decyduje o mocy naszej kreatywności, wpływając na to, jaki jest nasz naturalny sposób na doświadczanie dobrobytu. Odpowiada za odczucia estetyczne, uzdolnienia artystyczne, gust i smak. Daje radość, by cieszyć się tym, co piękne.

Wenus w horoskopie urodzeniowym umiejscawia się w jednym z 12 znaków zodiaku. Są wśród nich takie, w których czuje się dobrze. Wtedy obdarza atrakcyjnością, powabem, umiejętnością korzystania przyjemności życia, szczęśliwymi relacjami. Słaba Wenus natomiast może skutkować lenistwem, chciwością, osamotnieniem, brakiem dobrego stylu. Jednak każda niesie jakiś dar. Może to być seksualny czar, rodzinne uczucia, skłonność do flirtowania, stabilizacja w związkach. Wenus w nas zawsze dąży do spotkania z drugim człowiekiem, pragnie kochać i być kochaną oraz potrzebuje twórczo się wyrażać. Znak, w jakim jest Wenus, to tylko część prawdy o niej. Oddziałuje ona w zależności od aspektów, które tworzy z innymi planetami, a także umiejscowienia w jednym z 12 domów astrologicznych, które nadają jej specyficzny odcień. Jesteś taką kobietą, jaką masz Wenus i tak odbierają cię mężczyźni. W horoskopie mężczyzny Wenus wskazuje na jego ideał kobiety i to, jak on potrafi kochać.

Jakości związane z Wenus to: matka, ziemia, Księżyc, podświadomość, uczucia, intuicja, wnętrze, śnienie, ciało, serce, lewa strona, treść, materia, rzeczywistość, praktyka, względność, bycie, relaks, głębia i niewidzialność, ciemność, płynąć z nurtem, być jednością z życiem, rutyna, unikanie zagrożenia, społeczność, życie w zgodzie z przyrodą, oszczędzanie energii, uzdrawianie i naprawianie, organiczność, przepływ, tajemnica, współpraca i równość, poddawanie się.

JAKA JEST TWOJA WENUS? Przeczytaj:

Przebojowa, prostolinijna, przejmująca inicjatywę w związku? Wenus w Baranie - Don Juan w spódnicy

Wierna, zmysłowa, szukająca w relacji miłosnej poczucia bezpieczeństwa? Wenus w Byku -zmysłowa pani domu

Flirtująca, rozgadana, traktująca miłość dość powierzchownie? Wenus w Bliźniętach - urocza flirciara

Rodzinna, altruistyczna, pełna tęsknot o opiekuńczym mężczyźnie? Wenus w Raku - bogini rodzinnego ogniska

Teatralna, namiętna, pragnąca podziwu ukochanej osoby? Wenus w Lwie - dramatyczna królowa

Skromna, skora do pomocy, okazująca uczucia praktycznymi gestami? Wenus w Pannie - nieśmiała krytykantka

Atrakcyjna, kobieca, w relacjach ceniąca nade wszystko harmonię i porozumienie? Wenus w Wadze - klasyczna piękność

Kusząca seksualnością, magnetyczna, lubiąca mieć nad partnerem kontrolę? Wenus w Skorpionie - niebezpieczna uwodzicielka

Kochająca przygody, zmienna w uczuciach, lękająca się prawdziwego zaangażowania? Wenus w Strzelcu - płomienna optymistka

Poważna, odpowiedzialna, szukająca związku stabilnego i ze społecznym prestiżem? Wenus w Koziorożcu - stateczna realistka

Niekonwencjonalna, w głębi duszy zawsze wolna, kochająca dla idei? Wenus w Wodniku - ekscentryczna przyjaciółka

Romantyczna, ulegająca iluzjom, pełna poświecenia dla mężczyzny? Wenus w Rybach - ofiarna nimfa

artykuły o MARSIE w 12 znakach zodiaku

Share on Facebook Send on Messenger Share by email

ZAMÓW

WYDANIE DRUKOWANE E-WYDANIE
Reklama
  • Polecane
  • Popularne
  • Najnowsze