1. Zwierciadlo.pl
  2. >
  3. Psychologia
  4. >
  5. 3 kroki do szczęścia

3 kroki do szczęścia

123rf.com
Szczęście nie jest ani darem od losu, ani trudno dościgłym stanem. To kwestia wyboru. Ty sama decydujesz, czy chcesz być szczęśliwa. Jakie decyzje przybliżają do szczęścia?

1. Weź odpowiedzialność za siebie. Wszystko, co robisz jest oparte na wyborach, które podejmujesz. To nie rodzice, przeszłe związki, praca, ekonomia, pogoda, tezy, okoliczności są winne. Ty jesteś odpowiedzialna za kształt swojego życia, to ty zaprosiłaś do swojego życia przywiązania, którymi się ranisz. Zaakceptuj przeszłość i pozwól jej odejść. Napisz swoje żale i uroczyście zniszcz kartkę, dziękując za lekcje, jakich ci udzieliły.

2. Żyj tak, jak chcesz. Rozejrzyj się dookoła. Jakie są twoje relacje, jaka jest praca, stan posiadania. Jeśli ci się to nie podoba, zacznij tworzyć zdrowsze relacje, zmień pracę na dającą ci więcej radości, popracuj nad swoim wewnętrznym dobrobytem. Poszukaj w sobie systemu przekonań, który oddziela cię od życia zgodnego z twoją najlepszą wersją siebie. Wyobraź sobie, że masz magiczną różdżkę, która potrafi wyczarować to, co zgodne jest z twoją wolą. Takie wizualizacje uaktywniają mózg, który staje się coraz bardziej kreatywny w poszukiwaniu innej jakości życia. Żyć swoim życiem z najlepszymi dla siebie intencjami.

3. Kochaj siebie. Bądź dla siebie swoim dobrym rodzicem, który dba o formę fizyczną, emocjonalną i duchową swojego ukochanego dziecka. Pamiętaj, żeby obdarzać się przyjemnościami. Nie ulegaj zgubnym uzależnieniom. Wybieraj siebie, a nie innych, oczekując czegoś w zamian. Zaakceptuj swój wygląd. Naucz siebie, że obfitość i dobrobyt są łatwo dostępne. Wystarczy przestać się bać życia.

ZAMÓW

WYDANIE DRUKOWANE E-WYDANIE
  • Polecane
  • Popularne
  • Najnowsze