1. Zwierciadlo.pl
  2. >
  3. Psychologia

10 października Światowy Dzień Zdrowia Psychicznego. Magazyn „Sens” zaprasza na cykl podcastów „Zdrowie psychiczne. Twoja głowa w twoich rękach”

(Ilustracja: Agata Chmielewska)
(Ilustracja: Agata Chmielewska)
„Zdrowie psychiczne jest powszechnym prawem człowieka” – hasło tegorocznego Światowego Dnia Zdrowia Psychicznego przypomina, że sfera emocji i uczuć wymaga więcej uwagi i wsparcia, również systemowego. Szybkie tempo życia, codzienny stres, brak czasu na odpoczynek, nieumiarkowanie w korzystaniu z social mediów – sprzyjają pojawianiu się zaburzeń w sferze emocjonalnej oraz psychicznej. Zapobieganie depresji stało się ważnym społecznym wyzwaniem. Bliżej natury plus codzienna higiena – tak brzmią podstawowe zalecenia profilaktyki zdrowia psychicznego.

Zapraszamy na cykl rozmów poświęconych trosce o zdrowie psychiczne. Monika Stachura – redaktorka naczelna Magazynu „Sens” zaprosiła do rozmów wybitnych specjalistów. Dobrostan psychiczny i świadome życie to także główne tematy najnowszego „Sensu”, na łamach którego goszczą m.in.: psychiatra dr hab. Sławomir Murawiec, neuropsycholog i psychoterapeuta Daniel J. Żyżniewski, psycholożka Sonia Ziemba-Domańska, psycholog prof. Krzysztof Mudyń czy psychiatra prof. Marek Krzystanek. Przekonują oni, że chociaż dbanie o zdrowie psychiczne wymaga świadomości i wysiłku, to trud zdecydowanie się opłaca.

Share on Facebook Send on Messenger Share by email
Autopromocja
Autopromocja

ZAMÓW

WYDANIE DRUKOWANE E-WYDANIE
  • Polecane
  • Popularne
  • Najnowsze