1. Zwierciadlo.pl
  2. >
  3. Psychologia
  4. >
  5. Połącz się ze swoją duszą

Połącz się ze swoją duszą

123rf.com
Gdy zdecydowałaś się na męczące spędzenie świąt – sprzątałaś, piekłaś, gotowałaś, podejmowałaś gości, teraz, dla równowagi, zrób coś wyłącznie dla siebie. Odzyskaj witalność i poczucie wewnętrznego spokoju.

Utrata połączenia z duszą może się w życiu przejawiać na różne sposoby. Najczęściej mamy po prostu złe samopoczucie, czujemy się zmęczone, wyczerpane, nic nas się cieszy. Oto 5 pomysłów, żeby ponownie nawiązać kontakt ze sobą.

1. Medytacja

Dla wielu z nas medytacja wydaje się trudna, bo trudno uspokoić nam nasze umysły. Kiedy siadamy w bezruchu, myśli zaczynają bronić swojej mocnej pozycji, jaką zajęły w naszym mózgu. Kiedy pozwalamy im odpłynąć, pojawiają się niewygodne emocje. Możemy poczuć się złe, smutne, przerażone. Jednak jeśli nie przeżyjemy tych uczuć, nie opuszczą nas one. I nie połączymy się tym, co jest pod nimi. Czyli miłością, radością, błogością. Medytacja to skuteczny sposób, żeby skontaktować się ze swoją duszą.

2. Obudzenie zmysłów

Gdy męczą nas nieprzyjemne myśli i emocje, co sprawia że czujemy się zmęczone i przytoczone, dobrze jest wyjść na spacer. Idąc, poczuj jak twoje stopy dotykają ziemi, usłysz odgłos swoich kroków, a jednocześnie patrz się w niebo. Gdy wczujesz się w to, natychmiast znajdziesz się w tu i teraz. A w tu i teraz nie ma zmartwień, ani zmęczenia. Podczas spaceru wdychaj powietrze, czując zapach i dostrzegając kolory wokół.

3. Przeczytaj bajkę

Chodzi o to, żeby całkowicie oderwać się od rzeczywistości, która wydaje się nieciekawa i przytłaczająca. Możesz poczytać baśnie, książkę o innych cywilizacjach, o kosmosie. Możesz też obejrzeć komedię romantyczną lub przeczytać romans. Przeniesiesz się do świata, który jest odległy od twojego. To sprawi, że oderwiesz się od problemów i kontakt z duszą pozostanie nawiązany.

4. Tablica wizji

Czas Wielkanocy to czas początku. Wiosna skłania do odkurzenia marzeń. Włącz zmywarkę, zostaw prasowanie i sprzątanie i poświęć trochę czasu na przeglądanie kolorowych czasopism. Wytnij z nich te zdjęcia, słowa czy ilustracje, które cię zachwycają. Skonkretyzuj swoje marzenia, zastanów się, czego tak naprawdę chcesz. Odcięcie się od marzeń, skutkuje apatią.

5. Wyłącz telewizor, laptop, telefon

Odcięcie się od urządzeń, pozwala skuteczniej się wyciszyć. Spędź tak przynajmniej jeden dzień. Dusza przemawia do nas w ciszy.

 

ZAMÓW

WYDANIE DRUKOWANE E-WYDANIE
  • Polecane
  • Popularne
  • Najnowsze