1. Zwierciadlo.pl
  2. >
  3. Seks
  4. >
  5. 5 noworocznych postanowień, które poprawią twój związek

5 noworocznych postanowień, które poprawią twój związek

47218905 - young happy couple in love outdoors in the winter
Noworoczne postanowienia najczęściej dotyczą zmiany nawyków żywieniowych pracy czy podróży. Z okazji nowego roku warto też zastanowić sie nad relacjami z partnerem i postarać się je ulepszyć. Oto 5 postanowień, które rozpalą ogień w twoim związku na nowo.

Niezależnie od tego czy twój związek ma długi staż, czy jesteś dopiero na początku drogi we dwoje, warto dbać o relacje i emocje jakie panują między tobą a twoją drugą połówką. Uważność, umiejętność słuchania i wrażliwość na wzajemne emocje to podstawy do tego, by współżycie z drugim człowiekiem było nie tylko udane, lecz także satysfakcjonujące. Zawsze można jednak zrobić coś więcej dla siebie nawzajem. Oto 5 pomysłów na to, by twój związek był jeszcze bardziej udany w nowym roku.

1. Wspólne wieczory bez telefonu - 
choć wydać się może to banalne, postanowienie o nie spędzaniu wieczorów w towarzystwie smartfonu może okazać się rzeczą, która wymagać będzie nie tylko ogromu samozaparcia, lecz także konsekwencji. To jest też coś, co w bardzo prosty i szybki sposób może poprawić i wzmocnić relacje w związku. Odstawiając telefon wysoko na wysoką półkę i wyciszając go, odkryjecie ile czasu wam ten cud techniki zabierał z codziennego życia i to właśnie te liczne minuty możecie sprezentować sobie nawzajem.

2. Minimum 1 randka w tygodniu - będąc w związku, często zapominamy o kolejnej banalnej, lecz jakże ważnej rzeczy jaką jest randka. Wspólne wyjście z domu, najlepiej tylko we dwoje, może być czasem absolutnie ekscytującym i relaksującym. To postanowienie będzie niezwykle cenne, zwłaszcza dla rodziców małych dzieci, którzy rzadko mają czas na bycie razem. Wyjście na kolacje, do kina, teatru czy na łyżwy przypomnieć może emocje, które towarzyszyły wam na pierwszych randkach, a to zawsze w cenie :) .

3. Zorganizuj sobie czas tylko dla siebie. 
Może to być godzina lub dzień. Raz w tygodniu lub raz w miesiącu - wszystko zależy od ciebie. To czas, w którym masz skupić się tylko na sobie i swoich potrzebach. Możesz przeznaczyć go na uprawianie sportu, czytanie ulubionej książki, spotkanie ze swoimi przyjaciółmi. Pozwolić sobie na emocje w pojedynkę - takie, które wyrwą cię z codziennej rutyny (życia we dwoje także).

4. Nie bój się kłótni. 
Kłótnia w związku to rzecz normalna a nawet pożądana. Mocna dyskusja oczyści nie tylko atmosferę między wami, lecz także pozwoli uwolnić emocje - te niezbyt pozytywne także. Ważne jest jednak, by nie obrażać się na siebie, nawet wtedy gdy druga osoba ma diametralnie różne zdanie od naszego.

5. Znajdźcie wspólne hobby
. W natłoku rzeczy, które robimy każdego dnia, warto znaleźć jedną, która będzie nam sprawiać ogromną radość i dawać satysfakcję. Wspólne hobby pozwoli na bardziej aktywne i kreatywne spędzanie czasu we dwoje, dzięki czemu w waszym związku będzie mniej miejsca na codzienną rutynę oraz więcej ekscytujących chwil.

ZAMÓW

WYDANIE DRUKOWANE E-WYDANIE
  • Polecane
  • Popularne
  • Najnowsze