1. Zwierciadlo.pl
  2. >
  3. Seks
  4. >
  5. Czy seks jest przereklamowany?

Czy seks jest przereklamowany?

123rf.com
Nie mamy ochoty, jesteśmy znudzeni i zniechęceni, choć kolorowe magazyny mówią nam, że nasze życie seksualne powinno być barwne i atrakcyjne. Co robić?

Jak podają ostatnio przeprowadzone badania, coraz więcej Polek w wieku 35-45 lat przyznaje, że ich życie seksualne prawie nie istnieje. Winę zwalają na zmęczenie i nudę w związku.

Według profesora Zbigniewa Izdebskiego, który udzielił ostatnio na temat wywiadu w "Magazynie dla kobiet", dodatku tygodnika "Wprost", przyczyn należy doszukiwać się w kulturze konsumpcyjnej. Coraz więcej pracujemy, często zamiast jednego etatu, mamy ich dwa lub trzy, by zapracować na nasze marzenia: wakacje w egzotycznych krajach, mieszkanie czy samochód. Nic dziwnego, że odbywa się to kosztem naszego czasu wolnego. A gdy mamy chwilę na odpoczynek, zwykle wolimy odespać lub nadrobić zaległości kulturalne czy sportowe, niż poświęcić czas temu, co dawno spisaliśmy na straty: miłości.

Coraz częściej, przemęczeni, dostrzegamy przepaść między tym, co o seksie czytamy w kolorowych magazyny czy internecie a tym, co dzieje się w naszej sypialni. Bombardowani przez informacje na temat tego, jak seks powinien wyglądać, zniechęcamy się, gdy patrzymy na to jak wygląda u nas.

Co pozostaje? Praca, praca i jeszcze raz praca: nad związkiem, intymnością i nad nami samymi, by nam się chciało chcieć!

ZAMÓW

WYDANIE DRUKOWANE E-WYDANIE
  • Polecane
  • Popularne
  • Najnowsze