1. Zwierciadlo.pl
  2. >
  3. Seks

TikTok i Sexed.pl przeciw przemocy

W ramach kampanii edukacyjnej realizowanej we współpracy z Fundacją Sexed.pl na kanale na TikToku zostaną opublikowane filmy na temat nieoczywistych form przemocy. (Fot. screen z TikToka)
W ramach kampanii edukacyjnej realizowanej we współpracy z Fundacją Sexed.pl na kanale na TikToku zostaną opublikowane filmy na temat nieoczywistych form przemocy. (Fot. screen z TikToka)
W ramach „16 Dni Przeciwko Przemocy ze względu na płeć” TikTok prowadzi globalną kampanię edukacyjną. W Polsce działania są realizowane we współpracy z fundacją Sexed.pl i koncentrują się na kwestii nieoczywistych form przemocy.

Hasztagi #EndViolenceAgainstWomen i #EndGenderBasedViolence, specjalne serwisy informacyjne wewnątrz aplikacji oraz powiadomienia dla użytkowników – rozpoczęła się globalna kampania edukacyjna na platformie TikTok, której celem jest zwiększenie świadomości na temat przemocy ze względu na płeć. Globalna kampania TikToka potrwa do 10 grudnia.

– Naszym priorytetem w TikToku jest tworzenie bezpiecznej przestrzeni online, w której każdy może być sobą. Nie zgadzamy się na żadne treści przedstawiające przemoc, zarówno fizyczną, jak i słowną. Świadomość przemocy, szczególnie tej psychicznej, wciąż jest za niska, dlatego cieszymy się, że wspólnie z naszym partnerem – Sexed.pl – możemy poruszyć ten temat i zainicjować dyskusję wśród naszej społeczności – mówi Paula Kornaszewska, Head of Operations Team, TikTok CE.

W ramach współpracy z Fundacją Sexed.pl na kanale na TikToku zostaną opublikowane filmy na temat nieoczywistych form przemocy oraz sposobów radzenia sobie w takich sytuacjach. Filmy, poza praktycznymi poradami, zachęcają do korzystania z Antyprzemocowej Linii Pomocy dla osób doświadczających, stosujących i będących świadkami przemocy.

Pierwszy z materiałów jest już dostępny na kanale Sexed.pl na platformie TikTok i dotyczy zjawiska nielegalnego publikowania w sieci nagich zdjęć lub filmów przedstawiających osobę, która sobie tego nie życzy.

– Najbardziej widoczną formą przemocy jest ta fizyczna, która zostawia ślady na ciele. A przecież przemocą jest także to, czego nie widać, np. szantaż, karanie milczeniem czy niechciany dotyk. Ważne jest, żebyśmy wiedzieli, jak reagować na przemoc, kiedy jej doświadczamy, jesteśmy jej świadkiem, a także kiedy zaczynamy widzieć, że to my jesteśmy sprawcami przemocy. Cieszymy się, że w ramach kampanii „16 Dni Przeciwko Przemocy” mamy okazję powiedzieć użytkownikom TikToka, że reagowanie na przemoc naprawdę ma znaczenie. I że dzięki wsparciu TikToka osoby doświadczające przemocy zdecydują się zadzwonić pod numer 720 720 020, żeby otrzymać profesjonalne wsparcie – mówi Anja Rubik, założycielka Fundacji Sexed.pl.

Anja Rubik w czasie promocji książki Sexed.pl, 2018 (Fot. Forum) Anja Rubik w czasie promocji książki Sexed.pl, 2018 (Fot. Forum)

Bezpieczna platforma

TikTok jest czołową platformą krótkich filmów nagrywanych za pomocą urządzeń mobilnych. Stosuje politykę zerowej tolerancji wobec treści, które naruszają zasady społeczności. Treści czy konta, które nawołują, popierają lub promują przemoc, są usuwane, a w uzasadnionych przypadkach zgłaszane odpowiednim organom prawnym. Tylko w drugim kwartale tego roku z platformy usunięto ponad 113 mln filmów, które były niezgodne z jej zasadami.

Share on Facebook Send on Messenger Share by email
Autopromocja
Autopromocja

ZAMÓW

WYDANIE DRUKOWANE E-WYDANIE
  • Polecane
  • Popularne
  • Najnowsze