1. Zwierciadlo.pl
  2. >
  3. Seks

7 sposobów, by nie znudzić się sobą

123rf.com
Codzienność grozi nudą w związku. Jednak tylko od was zależy czy zaprosicie ją do waszej relacji. Są dość proste sposoby, by podsycać zainteresowanie sobą wzajemnie.

1. Każdego dnia rozmawiaj z partnerem przynajmniej 10 minut

Nie mówcie jednak o pracy, dzieciach, obowiązkach. Celem ten rozmowy jest poznawanie siebie i odkrywanie się na nowo. Tematem waszej rozmowy bądźcie wy sami. Zobaczycie - to ochroni was przed nudą.

2. Codziennie podziękuj za coś partnerowi

Doceniajcie się za to jacy jesteście i co robicie. Mówcie o tym, piszcie sms-y, wyrażajcie wdzięczność za pomocą gestów. Zrobienie partnerowi ulubionego deseru, przysłowiowe umycie samochodu lub czułe przytulenie - to podsyci wasze uczucie i wygoni nudę.

3. Jedząc wspólną kolację, nie odbierajcie telefonów

Chodzi o to, żeby w pełni się na sobie skoncentrować, podarować partnerowi całą swoją uwagę. Wtedy jest czas na to, żeby porozmawiać co się wydarzyło w ciągu dnia, o samopoczucie. Dzięki temu będziecie ze sobą „na bieżąco”.

4. Raz w tygodniu róbcie coś, co podwyższa poziom adrenaliny

Obejrzyjcie straszny film lub uprawiajcie razem jakiś sport. To są czynności, które powodują, że mózg produkuje adrenalinę, a ta pobudza seksualnie.

5. Zadbajcie, żeby w waszym życiu były dni bez obowiązków

Bez gotowania, sprzątania, zawożenia dzieci na dodatkowe zajęcia. Czas, który jest tylko dla was, zaprocentuje tym, że nie znudzicie się sobą.

6. Raz w miesiącu zróbcie coś zupełnie nowego

Takie działania sprawiają, że koleiny rutyny wam nie grożą. Obiad w nowej restauracji, zajęcia taneczne, wycieczka w kierunku, gdzie jeszcze nie byliście. Poczujecie się jak na pierwszej randce.

7. Wzajemność

To świetny sposób, aby wzmocnić swoją więź emocjonalną. Najfajniej jest, kiedy relacja jest równoważna, kiedy energia płynie z dwóch stron. Zauważajcie kiedy szala zaangażowania czy podejmowania jakichś działań przechyla się w jedną stronę. To znak, żeby druga uaktywniła się.

 

Share on Facebook Send on Messenger Share by email

ZAMÓW

WYDANIE DRUKOWANE E-WYDANIE
  • Polecane
  • Popularne
  • Najnowsze