1. Zwierciadlo.pl
  2. >
  3. Seks
  4. >
  5. Rozstanie - jak zamknąć relację?

Rozstanie - jak zamknąć relację?

123rf.com
To zawsze jest trudne, rozstając dręczymy się często pytaniem - „co by mogło być”. Jest w nas dużo negatywnych uczuć – od samokrytyki, poprzez złość na partnera, tęsknotę, do bólu odrzucenia. Zamknięcie relacji jest ważne, ponieważ wpływa na to, że stare problemy przeniesiemy do ewentualnego nowego.

Zamknięcie relacji to proces, może trwać dwa tygodnie, dwa lata lub nawet dłużej. To zależy od tego, czy naprawdę zaangażujemy energię w to, żeby się rozstać. Dobrze, jeśli robimy to z drugą osobą - wyjaśniamy żale, wybaczamy sobie złe, jesteśmy wdzięczni za dobre. Jednak nie zawsze tak się zdarza. Często proces domykania relacji musi przebiegać wewnątrz psychiki. Wówczas dobrze jest zaakceptować, że nie można tego zmienić. Jak sobie pomóc?

Daj sobie czas
Nikt nie lubi doświadczać negatywnych emocji. Pozwól sobie na odwagę, by się skonfrontować ze smutkiem i bólem. Płacz przy romantycznych piosenkach, rozmawiaj z przyjaciel - niech ten cały ból przez ciebie przepłynie. Zrób to, bo i tak tego etapu nie unikniesz. Jeśli stłumisz trudne emocje, wrócą ze zdwojoną siłą za jakiś czas.

Pożegnalny list
Przelej na papier wszystkie swoje myśli i uczucia. Taki list ma działanie terapeutyczne. Potem go zniszcz, katharsis się dopełni.

Inne spojrzenie
Spróbuj spojrzeć na to, co się stało w pozytywnym świetle. Może to zająć trochę czasu, ale zmieniając swój sposób myślenia zmienisz swoje emocje. Zawsze, gdy czemuś mówimy nie, czemuś innemu mówimy tak. Nic nie dzieje się bez przyczyny. Miłość nigdy nie dematerializuje się, nie rezygnuj z niej, tylko otwórz się na to, że odnajdziesz ją gdzie indziej.

Wdzięczność
Po etapie uwolnienia złości, postaraj się skoncentrować na tym, co między wami było dobre, ocal piękne wspomnienia. Zamiast obwiniać podziękuj tej drugiej osobie i idź dalej. Jeśli tak zrobisz zaprosisz do swojego życia pozytywną energię a nie sytuacje, które sprowokują cię do odczuwania dawnego bólu i rozwiązywania starych problemów.

Artykuł - Jak elegancko zakończyć związek?

ZAMÓW

WYDANIE DRUKOWANE E-WYDANIE
  • Polecane
  • Popularne
  • Najnowsze