1. Zwierciadlo.pl
  2. >
  3. Seks

8 zdań o małżeństwie, które nie są prawdziwe

123rf.com
Dookoła słyszysz kolejne osoby, które radzą ci w sprawach związku, narzeczeństwa, małżeństwa. I co z tym zrobić? Ucz się na swoich błędach, a rady odłóż na półkę.

Oto 8 złotych rad, które mają pomóc, a zwykle tylko mieszają w głowie:

1. Małżeństwo polega na kompromisie. Jeśli mówimy o tym, co dziś jemy na śniadanie, to może i tak, ale jeśli ma to dotyczyć liczby dzieci, tego, gdzie mieszkamy i czemu u twoich rodziców, to nie wydaje nam się.

2. Pary powinny na siebie krzyczeć i oczyszczać się przez awantury. Nie ma sensu nosić w sobie gniewu, ale nie każdy ma zadatki na temperament rodem z włoskiej rodziny i trzeba to uszanować.

3. Intymność wymaga otwartej komunikacji. Czyżby? Czy jak otarcie wyłożysz ukochanemu, co robi nie tak i czego oczekujesz, to zbuduje to waszą komunikację? Nie jesteśmy pewni.

4. Tata/mama ma zawsze rację. Nie jest najlepszym pomysłem powielanie małżeńskich i życiowych wzorców rodziców. Często lepiej wypracować własne.

5. Nie idźcie do łóżka źli na siebie. Czasem lepiej iść spać pokłóconym niż kłócić się całą noc. Rano spojrzycie na rzeczy inaczej, a jak nie, to przynajmniej się wyśpicie.

6. Jeśli się ze mną kłócisz, to mnie  nie lubisz. To tak samo nieprawda jak to, że "jak bije, to kocha". To drugie znacie, tego pierwszego trzeba się nauczyć. Kłócimy się też z miłości, z troski i z zazdrości.

7. Małżeństwo jest na zawsze. No cóż, statystyki nie kłamią.

8. Miłość wszystko zwycięży. To nie miłość ma zwyciężyć tylko my, a przeciwnościom losu podołamy dzięki sile charakteru a nie uczucia.

Share on Facebook Send on Messenger Share by email

ZAMÓW

WYDANIE DRUKOWANE E-WYDANIE
  • Polecane
  • Popularne
  • Najnowsze