1. Zwierciadlo.pl
 2. >
 3. Seks

Jak skutecznie i bezpiecznie randkować online

123rf.com
123rf.com
W poszukiwaniu partnera zdecydowałaś się na randkowanie przez internet. Przeczytaj nasze wskazówki, by zrobić to bezpiecznie i z sukcesem.

 • przygotowując swój profil i zdjęcie, bądź zupełnie uczciwa. Nie podkręcaj koloru oczu, nie tuszuj wad. Podobnie, gdy będziesz pisać o sobie - nie pisz rzeczy, które są nieprawdą, nie wymyślaj atrakcyjnego hobby, nie ujmuj sobie lat. Wszystko kiedyś wyjdzie na jaw, a ty zaczniesz znajomość od kłamstwa.
 • strzeż swojej tożsamości i anonimowości. Nie podawaj w profilu informacji, które mógłby wykorzystać ktoś by zrobić ci krzywdę. Także wtedy, gdy już zaczniesz rozmawiać z potencjalnymi kandydatami na randkę w realu, nie mów za wiele na temat miejsca zamieszkania, pracy czy kontaktów. Nie wiesz przecież kim naprawdę jest osoba, z którą "randkujesz". Zachowaj ostrożność.
 • w rozmowie nie podawaj nazwiska, adresu pracy czy domowego i nigdy nie zgadzaj się na tzw. drobne przysługi: pożyczki pieniężne, poręczenie w banku, pożyczenie telefonu komórkowego. Nie podałabyś takich informacji obcemu na ulicy, a poznany przez internet mężczyzna na pierwszym spotkaniu, wbrew pozorom, wiele się od niego nie różni.
 • daj sobie trochę czasu, zanim zdecydujesz się spotkać z twoją wirtualną randką w realu. Znajomości online rozwijają się szybciej i pewnie po tygodniu pisania do siebie wydaje ci się, że wiesz o swoim potencjalnym kandydacie na partnera wszystko, ale nie przyspieszaj spotkania, niech znajomość powoli dojrzewa.
 • gdy już zdecydujesz się na spotkanie, nie umawiajcie się w intymnym miejscu, nigdy nie spotykaj się we własnym lub cudzym mieszkaniu. Wybierz kawiarnię w centrum miasta, albo publiczny park. Nie wiesz, kim jest twój amant i nie wiesz, jak się zachowa.
 • podczas pierwszych randek w realu uważnie słuchaj i obserwuj swojego kandydata na partnera. Czy nic cię nie niepokoi w jego zachowaniu? Czy czujesz się przy nim swobodnie? Czy nie denerwuje cię, nie wyprowadza z równowagi?
 • pamiętaj, żeby nie zgadzać się na spełnianie jakiś próśb drugiej strony. Nic nie jesteś winna osobie, z którą randkujesz, nie musisz iść z nim do łóżka, nie musisz wyświadczać żadnych przysług. W każdej chwili możesz zerwać znajomość. Gdy randka z online przenosi się do realu, rządzą nią takie same prawa jak przy randce w ciemno. Chociaż łączy was korespondencja i wydaje się, że dobrze się rozumiecie, dopiero rzeczywistość będzie w stanie to zweryfikować.

Share on Facebook Send on Messenger Share by email
Autopromocja
Autopromocja

ZAMÓW

WYDANIE DRUKOWANE E-WYDANIE
 • Polecane
 • Popularne
 • Najnowsze