1. Zwierciadlo.pl
  2. >
  3. Spotkania

Kobiety, które inspirowały nas w 2022 roku

W 2022 roku na okładkach „Zwierciadła” gościły m.in. Helena Norowicz, Adele, Magda Mołek i Penélope Cruz.
Zobacz galerię 12 Zdjęć
Koniec roku to czas podsumowań, również w naszej redakcji. Z tej okazji przypominamy sylwetki dwunastu kobiet, które znalazły się na zeszłorocznych okładkach „Zwierciadła”. Ich wybór to dla nas nie lada wyzwanie. Chcemy bowiem prezentować naszym czytelnikom nie tylko znane postacie i ikony kultury, lecz także prawdziwe osobowości, za którymi warto podążać.

Styczeń 2022 – Adele

Adele – królowa złamanych serc

Początek roku zdecydowanie należał do Adele. Artystka znów była na ustach wszystkich, choć akurat nikt tak jak ona nie cierpi robić wokół siebie zamieszania. Nowa płyta, nowa sylwetka, nowy dom, nowy chłopak. Ale mimo całej tej rewolucji pozostała wciąż taka sama. I to właśnie jest jej klucz do sukcesu.

Luty 2022 – Cate Blanchett

Cate Blanchett: „Nie jestem zainteresowana graniem siebie”

Kiedy jest wesoła – śmiejesz się, gdy łamie jej się głos i wilgotnieją oczy – przejmujesz się nie na żarty. Jej największą siłą jest to, że potrafi nas skłonić do spojrzenia na świat jej oczami. Cate Blanchett nigdy nie udaje. Zwłaszcza, kiedy gra.

Marzec 2022 – Penélope Cruz

Penélope Cruz: „Dostałam bardzo dużo od losu, jednak pamiętam, że w życiu nic nie jest dane raz na zawsze”

Dla Penélope Cruz najważniejsza jest rodzina. Aktorka opowiedziała nam o swojej prywatnej i zawodowej drodze, ale też o tym, co kryje się za stwierdzeniem, że wychowały ją dwie kobiety.

Kwiecień 2022 – Barbara Krafftówna

Barbara Krafftówna – niby ptak

Barbara Krafftówna zawsze powtarzała, że robi wszystko i wszędzie po to, żeby być kochaną. Była między nami, a jednocześnie poza czasem. Zostawiła po sobie kilkadziesiąt ról filmowych i kilkadziesiąt pudełeczek… pudru w proszku.

Maj 2022 – Magdalena Cielecka

Magdalena Cielecka ciągle szuka. I znajduje

Magdalena Cielecka śmiga po Warszawie rowerem, w trampkach i dżinsach. Uwielbia jedzenie, dobre wino, życie towarzyskie. Ale kiedy trzeba, angażuje się w działania na rzecz kobiet, równości czy uchodźców.

Czerwiec 2022 – Olga Tokarczuk

Olga Tokarczuk: „To zupełnie inny świat”

Czuła narratorka, która wypowiada się odważnie na najważniejsze tematy, jakimi żyje świat. Pisarka, która nie ogranicza się do tworzenia, ale działa na rzecz kobiet, słabszych, zwierząt, klimatu. Uhonorowana wieloma tytułami noblistka i właścicielka najsłynniejszych dredów. W tym roku Olga Tokarczuk oddała do naszych rąk nową powieść „Empuzjon”.

Lipiec 2022 – Angelina Jolie

Angelina Jolie – obrończyni praw człowieka

Mimo że jest gwiazdą największego formatu, rzadko zabiera publicznie głos, a jeśli już to robi – to zawsze w imieniu innych. Angelina Jolie od kilku lat mniej gra, więcej reżyseruje, a jeszcze więcej czasu poświęca swoim dzieciom. Najczęściej jednak występuje w roli międzynarodowej obrończyni praw człowieka. I jest w niej po prostu genialna.

Sierpień 2022 – Joan Collins

Joan Collins: „Wolę żyć, niż grać, że żyję”

Miała pięciu mężów, choć – jak sama przyznaje – była dość wybredna: tuż przed zaręczynami zerwała z Warrenem Beattym. W latach 80. jako diaboliczna Alexis wyznaczyła szczyt ekranowego magnetyzmu na kilka pokoleń do przodu. Nigdy nie miała aspiracji, by być wielką aktorką – chciała jedynie wieść ciekawe życie. W tym roku w maju Joan Collins skończyła 88 lat.

Wrzesień 2022 – Kate Middleton

Kate Middleton – kobieca twarz monarchii

Piękna, mądra i elegancka dziewczyna, która poślubiła księcia. Wcielenie marzeń dziewczynek wychowanych na filmach Disneya. Catherine, księżna Cambridge, czyli Kate de domo Middleton, nie jest może wzorem dla kobiet ceniących sobie niezależność czy samodzielną karierę, jednak w zawodzie księżnej nie ma sobie równych. To właśnie dzięki niej klan Windsorów zyskał nowy wizerunek.

Październik 2022 – Ewa Farna

Ewa Farna: „Nie będę się biczować”

„Patrzę na swoje ciało z wdzięcznością” – mówi Ewa Farna, ale też nie chce koloryzować rzeczywistości. Przyznaje, że to nie jest ten moment życia, o którym dumnie by mówiła, że właśnie tak zawsze chciałaby wyglądać. Ma teraz inne priorytety, własne niezawodne źródło siły i przynajmniej kilka powodów do dumy.

Listopad 2022 – Helena Norowicz

Helena Norowicz: „Jak się angażować, to pozytywnie”

Przez całe życie była aktorką. A przed osiemdziesiątką zaczęła nową karierę – modelki. „Czasem sama siebie pytam, czy ja się na to zdecydowałam z próżności. Ale chyba nie, raczej z chęci spróbowania czegoś nowego, niecodziennego. Moje najważniejsze przesłanie to motywować innych” – mówi Helena Norowicz.

Grudzień 2022 – Magda Mołek

Magda Mołek: „To kobiety trzymają świat w zachwycie”

Dziennikarka, blondynka, żołnierka? Magda Mołek mieści w sobie wiele jakości. Kruchość i siłę. Pokorę i pewność siebie. Spokój i bunt. Zawodowo zadaje innym pytania, które na co dzień zadaje też sobie.

Share on Facebook Send on Messenger Share by email

ZAMÓW

WYDANIE DRUKOWANE E-WYDANIE
  • Polecane
  • Popularne
  • Najnowsze