1. Zwierciadlo.pl
  2. >
  3. Spotkania
  4. >
  5. „Nie chcę na to umrzeć”. Linda Evangelista opowiada o walce z rakiem piersi

„Nie chcę na to umrzeć”. Linda Evangelista opowiada o walce z rakiem piersi

Linda Evangelista, wrzesień 2023 (Fot. VEGAN / BACKGRID / Backgrid USA / Forum)
Linda Evangelista, wrzesień 2023 (Fot. VEGAN / BACKGRID / Backgrid USA / Forum)
Najpierw nieudana operacja plastyczna, potem rak. Znana supermodelka od lat ma poważne problemy ze zdrowiem.

Linda Evangelista należała do grona supermodelek lat 80. i 90. Razem z Naomi Campbell, Claudią Schiffer, Cindy Crawford pojawiała się na wybiegach i w kampaniach reklamowych najważniejszych domów mody. Była muzą słynnych fotografów, takich jak Peter Lindbergh, Irving Penn czy Patrick Demarchelier.

Jakiś czas temu słuch o niej zaginął. Dopiero niedawno modelka postanowiła wyjawić powód swojej decyzji o wycofaniu się z życia publicznego. Okazało się, że mierzy się z konsekwencjami nieudanego zabiegu kriolipolizy, który wykonała pięć lat wcześniej. Kriolipoliza, która miała zredukować tkankę tłuszczową, w wyniku rzadkiej reakcji niepożądanej spowodowała odwrotny skutek. Aby zlikwidować powikłania po zabiegu, Evangelista musiała poddać się aż dwóm bolesnym operacjom.

Niestety to nie koniec jej problemów zdrowotnych.

W udzielonym ostatnio wywiadzie dla „Wall Street Journal” Linda Evangelista opowiada o swojej walce z rakiem piersi, której doświadczyła dwukrotnie w ciągu ostatnich pięciu lat. Po raz pierwszy zdiagnozowano u niej nowotwór w 2018 roku. Zdecydowała się wówczas na obustronną mastektomię. Cztery lata później nastąpił nawrót choroby.

Linda Evangelista dokładnie pamięta, co wówczas powiedziała chirurgowi, który miał ją ponownie operować: „Niech mi pan tam wytnie dziurę. Nie chcę, żeby było ładnie, chcę, żeby pan to wydrapał. Rozumie pan? Nie chcę na to umrzeć”.

Dziś Linda Evangelista czuje się w miarę dobrze, stan jej zdrowia jest stabilny, a ona mówi, że jest szczęśliwa, że żyje, chociaż – jak mówi – ma świadomość, że jedną nogą jest w grobie.

Miejmy nadzieję, że będzie aktywnie uczestniczyć w promocji serialu dokumentalnego „The Super Models”, który przenosi nas do końca lat 80., kiedy to w Nowym Jorku spotkały się cztery kobiety z różnych stron świata, które miały niebawem zawojować świat mody. Twórcy serialu śledzą ich kariery i drogę do sławy.

Premiera „The Super Models” niebawem - serial pojawi się na platformie Apple TV+ 20 września.

Żródło: parismatch.com; harpersbazaar.com [dostęp 08.09 2023]

Share on Facebook Send on Messenger Share by email
Autopromocja
Autopromocja

ZAMÓW

WYDANIE DRUKOWANE E-WYDANIE
  • Polecane
  • Popularne
  • Najnowsze