1. Zwierciadlo.pl
  2. >
  3. Spotkania

Gwiazda lat 80. Brigitte Nielsen o wychowaniu 5-letniej córki: „W wieku 60 lat jestem lepszym rodzicem”

Brigitte Nielsen (Fot. Rob Latour/Variety/Penske/Getty Images)
Brigitte Nielsen (Fot. Rob Latour/Variety/Penske/Getty Images)
W latach 80. miała status światowej gwiazdy. Była modelką, aktorką i… skandalistką. Teraz Brigitte Nielsen szczerze opowiada o wychowywaniu 5-letniej córki i przyznaje, że bycie mamą w dojrzałym wieku to najlepsza rzecz w jej życiu.

Zaszła w ciążę w wieku 54 lat, po 13 latach prób zapłodnienia metodą in vitro, i doskonale wiedziała, jaką opinię na ten temat ma większość ludzi. – Gdy zaszłam w ciążę w wieku 55 lat, połowa świata mówiła mi, że jestem na to za stara – łącznie z moimi czterema starszymi synami – mówiła Brigitte Nielsen w wywiadzie dla „People”. I dodała: – Ale przecież nie istnieje coś takiego jak „za stara”.

Modelka podkreśliła, że takich słów zazwyczaj nie kieruje się do mężczyzn, którzy często zostają ojcami w wieku 60, 70, a nawet 80 lat. Za przykład podała Roberta De Niro, który ma 80 lat i w tym roku po raz siódmy został ojcem. – To mądrość związana z wiekiem czyni mnie teraz niesamowitym rodzicem – twierdzi Nielsen. – Dzieci często mówią, że babcie są najlepsze, a ja czuję, że mam dokładnie taki sposób myślenia i takie emocje. Mam teraz cierpliwość i tę dodatkową odrobinę miłości i myślę, że to właśnie dlatego, że jestem w wieku babci.

Brigitte Nielsen aktualnie mieszka ze swoim mężem Mattią Dessim w Marbelli w Hiszpanii. Poznali się, gdy ona miała 42 lata, a on 27 i niemal od razu coś do siebie poczuli. Nielsen mówi, że jest bardzo zadowolona z tego, jak ułożyło się jej życie pod każdym względem, a przyjście na świat ich córki po 13 latach prób zapłodnienia in vitro było jednym z najszczęśliwszych momentów w ich wspólnym życiu. – Lekarz powiedział mi, że mam dwa i pół procent szans na zajście w ciążę, więc kiedy w końcu to nastąpiło, było to po prostu niesamowite – mówi Nielsen. Przyznaje też, że mimo uzasadnionych obaw o zdrowie jej i dziecka okazało się, że to była najłatwiejsza ciąża, jaką kiedykolwiek miała. – Może dlatego, że zrobiłam to już cztery razy wcześniej i moje priorytety się zmieniły? To było głębokie pragnienie we mnie i mój wybór. Kiedy w końcu urodziłam, wszystko było takie proste i genialne – kwituje Nielsen.

Źródło: Gillian Telling, „80s Icon Brigitte Nielsen Opens Up About Raising 5-Year-Old Daughter: »I'm a Better Parent at 60!«”, Gillian Telling, https://people.com/brigitte-nielsen-loves-being-a-mom-at-60-8404349 [dostęp: 21.11.2023]

Share on Facebook Send on Messenger Share by email
Autopromocja
Autopromocja

ZAMÓW

WYDANIE DRUKOWANE E-WYDANIE
  • Polecane
  • Popularne
  • Najnowsze