1. Zwierciadlo.pl
  2. >
  3. Spotkania
  4. >
  5. Kate Winslet: „Sława po »Titanicu« była okropna. Teraz nie uważam jej za ciężar”

Kate Winslet: „Sława po »Titanicu« była okropna. Teraz nie uważam jej za ciężar”

Kate Winslet (Fot. Mike Marsland/WireImage/Getty Images)
Kate Winslet (Fot. Mike Marsland/WireImage/Getty Images)
Po premierze w 1997 roku „Titanic” stał się absolutnym fenomenem, a Kate Winslet i Leonardo DiCaprio – światowymi gwiazdami. Winslet miała wówczas 22 lata i, jak wspomina po latach, sława nie była czymś, na co była wówczas przygotowana.

Kate Winslet ma na swoim koncie kilkadziesiąt filmowych i serialowych ról, pięć Złotych Globów, trzy nagrody BAFTA, dwie Emmy i Oscara. Przygodę z aktorstwem zaczęła w wieku 11 lat, najpierw w teatrze, dopiero potem w filmach. Uznanie w świecie kina zyskała rolą w filmie „Rozważna i romantyczna” z 1995 roku, za którą otrzymała pierwszą w swoim dorobku nominację do Oscara, ale to „Titanic” uczynił ją gwiazdą rozpoznawalną na całym świecie. Od tamtej pory jest niezaprzeczalnie jedną z najbardziej uznanych współczesnych aktorek, a jednocześnie synonimem zwyczajności. Po raz kolejny potwierdziła to w wywiadzie, którego udzieliła ostatnio „Porter Magazine”.

Kate Winslet poruszyła w nim wątek niewyobrażalnej sławy, która dotknęła ją po premierze „Titanica”. Miała wówczas 22 lata i zupełnie nie była na to przygotowana. – Czułam wtedy, że muszę wyglądać w określony sposób i zachowywać się w określony sposób, a ponieważ wtargnięcie mediów było bardzo intensywne, moje życie było wtedy dość nieprzyjemne – przyznała. Dodała też, że wielu dziennikarzy mówiło jej wtedy, że stała się tak dużą gwiazdą, że świat stoi przed nią otworem i może robić dosłownie wszystko, a mimo to wybierała małe rzeczy. – Faktycznie tak robiłam, bo bycie sławną było okropne! – skwitowała.

Jednocześnie zawsze miała w sobie dużo pokory i była wdzięczna za to, co ją spotkało. – Miałam dwadzieścia parę lat i udało mi się wynająć mieszkanie. Ale nie chciałam, żeby mnie śledzono, gdy – dosłownie – karmiłam kaczki – powiedziała „Porter Magazine”.

Z perspektywy czasu jej myślenie o sławie się zmieniło. – To takie niedorzeczne słowo! Teraz to nie jest dla mnie żaden ciężar. Po prostu cieszę się, że »Titanic« w dalszym ciągu dostarcza ludziom tyle radości – przyznała, a jej życie jest tego doskonałym przykładem. Kate Winslet ani przez chwilę swojego aktorskiego życie nie zachłysnęła się sławą. Wręcz przeciwnie – celebruje normalne życie. Obecnie każdą wolną chwilę poświęca na gotowanie. – Mój wymarzony poranek to wstać o 6 rano, wyprowadzić psy, a potem usiąść z filiżanką herbaty i przeczytać jedną z moich książek kucharskich – powiedziała dla „Porter Magazine”.

Źródło: „Star power with Kate Winslet”, net-a-porter.com [dostęp: 13.02.2024]

Share on Facebook Send on Messenger Share by email
Autopromocja
Autopromocja

ZAMÓW

WYDANIE DRUKOWANE E-WYDANIE
  • Polecane
  • Popularne
  • Najnowsze