1. Zwierciadlo.pl
  2. >
  3. Spotkania

„Konfrontacje Agaty”. Czy w nowym programie Agaty Młynarskiej będą latały iskry?

Agata Młynarska rusza z nowym programem w TVN Style. (Fot. Krzysztof Jarosz/Forum)
Agata Młynarska rusza z nowym programem w TVN Style. (Fot. Krzysztof Jarosz/Forum)
Program „Konfrontacje Agaty” będzie emitowany w TVN Style. Choć fani dziennikarki liczyli na jej powrót do TVP, Agata Młynarska na razie zostaje tam, gdzie – jak mówi – znalazła „serdeczne miejsce”.

W nowym programie Agaty Młynarskiej „Konfrontacje Agaty” przy jednym stole zasiądą osoby o różnych, często skrajnych, poglądach. Wymiana zdań ma być prowadzona w atmosferze wzajemnego szacunku. Jak napisała Agata Młynarska, zapowiadając program, liczą się ludzie i ich historie, które warto skonfrontować i o których warto nauczyć się rozmawiać.

Pomysł ciekawy, chwytliwy – spór, jak wiadomo, przyciąga uwagę. W zapowiedziach programu widać duży czarny stół i ciemną scenografię, które tworzą klimat do dyskusji, w której mogłyby latać iskry. Czy możemy spodziewać się zażartych sporów, czy eleganckiej wymiany zdań? To zależy od doboru tematów.

O ile można wyobrazić sobie spokojną konfrontację poglądów dotyczących związków, w których między partnerami jest duża różnica wieku (o tym ma być pierwszy odcinek programu „Konfrontacje Agaty”), o tyle trudno dostrzec dziś szansę na wyważoną dyskusję na tematy światopoglądowe, w których ścierają się wyznawane przez rozmówców wartości. Czy Agata Młynarska zaprosi do stołu osoby mające skrajne poglądy dotyczące LGBTQ+, pigułki „dzień po” lub imigrantów? Zapewne nie – nie ta stacja, nie ten format. A takie rozmowy w spolaryzowanym społeczeństwie bardzo by się przydały. Może jednak warto zacząć rozmawiać, konfrontować się i spierać na temat mniej ważkich problemów? Uczyć się szacunku i tolerancji krok po kroku, a raczej – w tym przypadku – słowo po słowie?

„Rozmowa z drugim człowiekiem w jakimś sensie ułatwia bycie sobą, ponieważ w tej konfrontacji dużo dowiadujemy się o sobie” – napisała jedna z osób komentujących zapowiedź programu na Instagramie Agaty Młynarskiej. Pozostaje nam liczyć na to, że i tak będzie tym razem.

Program „Konfrontacje Agaty” ma mieć 12 odcinków. Będzie nadawany w TVN Style w czwartki o 22.00, począwszy od 7 marca br. Drugi odcinek ma być poświęcony różnicy zdań na temat operacji plastycznych i poprawiania wyglądu.

Agata Młynarska w latach 90. była prezenterką telewizyjną w TVP2. Wraz z Jerzym Owsiakiem prowadziła program „Róbta, co chceta, czyli rockandrollowa jazda bez trzymanki”, a potem współprowadziła finały Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. Była gospodynią różnych programów rozrywkowych, zarówno w TVP, jak i w Polsacie, a ostatnio w stacji TVN. Szczególnie lubiany był jej program „Świat się kręci”, emitowany w TVP1 do 2016 roku. Jego emanacją internetową jest program „#agatasiekreci” publikowany na profilach Agaty Młynarskiej w serwisach Instagram i YouTube. Od kilku lat dziennikarka jest związana z grupą TVN Discovery Polska, gdzie prowadzi różne programy, między innymi: „Eks-tra zmiana”, „Bez tabu”, „Włącz zdrowie”, „Kobiety bez tabu”, „Stylowe taxi Agaty”.

Share on Facebook Send on Messenger Share by email
Autopromocja
Autopromocja

ZAMÓW

WYDANIE DRUKOWANE E-WYDANIE
  • Polecane
  • Popularne
  • Najnowsze