1. Zwierciadlo.pl
  2. >
  3. Spotkania
  4. >
  5. Amy Schumer cierpi na endometriozę. Aktorka odpowiedziała na hejterskie komentarze wymierzone w jej wygląd

Amy Schumer cierpi na endometriozę. Aktorka odpowiedziała na hejterskie komentarze wymierzone w jej wygląd

Amy Schumer (Fot. Jamie McCarthy/Getty Images)
Amy Schumer (Fot. Jamie McCarthy/Getty Images)
Amy Schumer ujawniła, że boryka się z endometriozą, która nie pozostaje bez wpływu na jej samopoczucie i wygląd. Niestety, 42-latka musi mierzyć się nie tylko z poważną chorobą, ale i złośliwą krytyką w sieci. Na aktorkę spadł hejt po tym, jak wystąpiła w show Jimmiego Fallona – internauci zauważyli, że jej twarz jest opuchnięta, co natychmiastowo wytknęli gwieździe. Amy nie pozostawiła krzywdzących komentarzy bez odpowiedzi.

Amy Schumer ofiarą hejtu po występie w „The Tonight Show”

Komiczka odniosła się do krytyki swojego wyglądu na Instagramie. Poczuła się wywołana do odpowiedzi po tym, gdy Internet zalała fala artykułów i komentarzy, w których wyszydzano jej opuchniętą twarz. Aktorka parę dni wcześniej była gościnią programów „The Tonight Show Starring Jimmy Fallon” i „The View”. Według internautów Amy wyglądała podczas obu występów inaczej niż zazwyczaj. W sieci zaroiło się od dywagacji, czy gwiazda przytyła, czy może postanowiła wypełnić zmarszczki, co spowodowało widoczny obrzęk. 42-latka stwierdziła, że nie będzie dalej tolerować insynuacji na swój temat.

Amy Schumer wyznała, że cierpi na endometriozę

Amy Schumer (Fot. Todd Owyoung/NBC via Getty Images) Amy Schumer (Fot. Todd Owyoung/NBC via Getty Images)

„Ogromnie dziękuję za wkład wszystkich zainteresowanych w opinie o mojej twarzy” – ironicznie rozpoczęła swój wpis gwiazda. „Tak jak wszystkie kobiety, od 20 lat doceniam feedback i rozważania na temat mojego wyglądu. I tak, macie rację, moja twarz jest bardziej opuchnięta niż zwykle” – bez ogródek przyznała aktorka.

Dalej Amy Schumer wytłumaczyła, że zmiany w jej wyglądzie mają związek z endometriozą, z którą prowadzi nierówną walkę. I istotnie – objawem tej choroby może być obrzęk niektórych części ciała. Podobne skutki uboczne wywołują leki stosowane w trakcie terapii.

„W moim organizmie toczą się pewne stany chorobowe i burze hormonalne, ale jest okay” – kontynuowała Schumer. „Sądzę, że kobieta nie musi dawać żadnych usprawiedliwień dla swojego wyglądu fizycznego i nie jest nikomu winna żadnych wyjaśnień. Chciałam jednak skorzystać z okazji i postawić się w roli propagatorki miłości do siebie oraz zachęcić do akceptacji własnego ciała”.

Na koniec gwiazda wyjawiła, że mimo dopadających ją czasem wątpliwości jest dumna z siebie i ze swoich osiągnięć na polu zawodowym. Uważa to za ważniejsze niż skupianie się tylko na jej wyglądzie.

„Jak każda inna kobieta/osoba czasami czuję się pewnie i dobrze jak diabli, a innym razem mam ochotę założyć torbę na głowę. Ale jednocześnie czuję się silna, piękna i bardzo dumna z programu telewizyjnego, który stworzyłam. Który napisałam. W którym zagrałam i który wyreżyserowałam. Może moglibyśmy trochę bardziej skupić się na nim?” – podsumowała Schumer.

Share on Facebook Send on Messenger Share by email
Autopromocja
Autopromocja

ZAMÓW

WYDANIE DRUKOWANE E-WYDANIE
  • Polecane
  • Popularne
  • Najnowsze