1. Zwierciadlo.pl
  2. >
  3. Spotkania
  4. >
  5. „Nie mów do mnie »pokaż nóżkę«!”. Brytyjska gwiazda kontra seksistowskie zaczepki

„Nie mów do mnie »pokaż nóżkę«!”. Brytyjska gwiazda kontra seksistowskie zaczepki

Hannah Waddingham podczas gali Olivier Award w Londynie (Fot. Mike Marsland/Getty Images)
Hannah Waddingham podczas gali Olivier Award w Londynie (Fot. Mike Marsland/Getty Images)
Hannah Waddingham, aktorka i piosenkarka, dołożyła symboliczną cegiełkę do walki z przedmiotowym traktowaniem kobiet.

Do incydentu doszło przed wejściem do Royal Albert Hall, w którym odbywała się coroczna gala Olivier Award, podczas której zostają wręczone nagrody dla najlepszych przedstawień teatralnych wystawianych w Londynie, przyznawane przez Society of London Theatre. Na tego typu wydarzeniach pojawiają się nie tylko największe gwiazdy show-biznesu, ale również tłumy fotografów, którzy walczą o jak najlepsze – a czasem o najbardziej sensacyjne – ujęcia. Dokumentują nie tylko to, kto z kim przybył, ale również w jakiej kreacji wystąpił.

Hannah Waddingham podczas gali Olivier Award w Londynie (Fot. Gareth Cattermole/Getty Images) Hannah Waddingham podczas gali Olivier Award w Londynie (Fot. Gareth Cattermole/Getty Images)

Jeden z fotografów obecnych na tegorocznej gali Olivier Award zapamięta ten wieczór na długo. Podobnie jak wiele innych osób, które mają dość traktowania kobiet jako obiektów seksualnych. Przyczyniła się do tego prowadząca galę Hannah Waddingham, która zbyt „śmiałemu” fotoreporterowi utarła nosa. Gdy ten poprosił ją o odsłonięcie nogi, aktorka odparła: – Nigdy nie zwróciłbyś się tak do mężczyzny. Nie bądź dupkiem, […] nie mów do mnie „pokaż nóżkę”!

Reakcja na niewybredną zaczepkę ze strony fotografa została przyjęta aplauzem zgromadzonej publiczności, a nagranie z tego wydarzenia rozeszło się wiralowo po świecie. Hannah Waddingham odsłoniła nogę w rozcięciu posągowej kreacji, pozując później na ściance, ale zrobiła to na własnych zasadach.

Hannah Waddingham podczas gali Olivier Award w Londynie (Fot. Mike Marsland/Getty Images) Hannah Waddingham podczas gali Olivier Award w Londynie (Fot. Mike Marsland/Getty Images)

Można byłoby powiedzieć, że to drobny incydent, jednak można dostrzec w nim przejaw walki z seksizmem, którą kobiety mozolnie prowadzą na każdym kroku od lat. Szlaki przecierają znane nam kobiety, które doszły na szczyt, takie jak właśnie Hannah Waddingham. 49-letnia aktorka i piosenkarka jest najbardziej znana z roli w komedii Apple TV+ „Ted Lasso”, za którą otrzymała nagrody Emmy, Critics’ Choice Award i Screen Actors Guild Award. Gwiazda występowała także w „Grze o tron” i „Sex Education”, a ulubienicą fanów została, gdy prowadziła zeszłoroczny Konkurs Piosenki Eurowizji w Liverpoolu.

Źródło: Emma Saunders, „Hannah Waddingham: Oliviers host tells off photographer over »show leg« request”, bbc.com [dostęp: 16.04.2024]

Share on Facebook Send on Messenger Share by email
Autopromocja
Autopromocja

ZAMÓW

WYDANIE DRUKOWANE E-WYDANIE
  • Polecane
  • Popularne
  • Najnowsze