1. Zwierciadlo.pl
  2. >
  3. Spotkania
  4. >
  5. Cher kończy 78 lat! Oto 10 cytatów legendarnej diwy, które dodadzą ci mocy i uleczą smutki

Cher kończy 78 lat! Oto 10 cytatów legendarnej diwy, które dodadzą ci mocy i uleczą smutki

Cher (Fot. Harry Langdon/Getty Images)
Cher (Fot. Harry Langdon/Getty Images)
20 maja Cher obchodzi 78. (sic!) urodziny. Z tej okazji przygotowałyśmy listę cytatów ikonicznej artystki popu, które motywują i dają nadzieję na pokonanie życiowych przeciwności.

Historia Cher pokazuje, że upór, pasja i optymizm naprawdę potrafią zaprowadzić na szczyt – nawet jeśli los raz po raz podstawia nam nogę. Bogini popu już na samym starcie nie miała łatwo. Urodzona w niezamożnej rodzinie, pozbawiona ojca dziewczyna (rodzice rozwiedli się, gdy malutka Cherilyn miała 10 miesięcy) od początku musiała walczyć o swoje. W młodości nie doświadczyła rodzinnego ciepła i przez jakiś czas mieszkała w domu dziecka. Jako 16-latka postawiła wszystko na jedną kartę i wyjechała szukać szczęścia do Los Angeles.

Cher w 1968 roku (Fot. Silver Screen Collection/Getty Images) Cher w 1968 roku (Fot. Silver Screen Collection/Getty Images)

Tam poznała Sonny’ego Bono, z którym stworzyła niezapomniany muzyczny duet Sonny & Cher. Artyści tworzyli kultowe przeboje i wyznaczali nowe trendy w modzie. Ich kariera trwała ponad dekadę, aż do rozwodu pary w 1976 roku. Do rozpadu ich związku mocno przyczyniła się niewierność Sonny’ego i związana z tym utrata wzajemnego zaufania. „Jedna czy pięć kobiet, zawsze było mu mało” – gorzko wyznała Cher w wywiadzie z 2010 roku.

Cher i Sonny w 1966 roku (Fot. Jeff Hochberg/Getty Images) Cher i Sonny w 1966 roku (Fot. Jeff Hochberg/Getty Images)

Po rozpadzie swojego pierwszego małżeństwa Cher jeszcze wielokrotnie się zakochiwała. Z kolejnym partnerem, Greggiem Allmanem, wzięła ślub zaledwie 3 dni po finalizacji rozwodu z Sonnym. Niestety, z powodu nałogów rockmana i ta relacja szybko się rozpadła. W kolejnych latach piosenkarka umawiała się m.in.: z aktorami Valem Kilmerem i Tomem Cruisem (tych dwoje miało przelotny romans w latach 80.), gitarzystą Richiem Samborą, a ostatnio z młodszym o 40 lat Alexandrem Edwardsem.

Cher z obecnym partnerem Alexandrem Edwardsem (Fot. Jeff Kravitz/FilmMagic/Getty Images) Cher z obecnym partnerem Alexandrem Edwardsem (Fot. Jeff Kravitz/FilmMagic/Getty Images)

Mimo bogatej historii randkowania Cher zawsze podkreślała, że nie należy uzależniać swojego poczucia szczęścia od relacji z mężczyzną. W wielu wywiadach dawała wyraz swoim feministycznym poglądom – zawsze jednak robiła to w sposób lekki i pozbawiony patosu. Dla 78-letniej ikony popu bycie niezależną, silną kobietą, która odważnie realizuje swoje pragnienia i nie ogląda się na zdanie innych, jest tak oczywiste jak oddychanie. W trakcie swojej długiej kariery wiele razy dała to do zrozumienia.

Oto najlepsze cytaty Cher, które dodają kobiecej siły i motywacji.

10 najlepszych cytatów Cher

1. „Kocham mężczyzn, uważam, że są wspaniali. Ale nie potrzebujesz ich do życia. Matka powiedziała mi parę lat temu: »Kochanie, ustatkuj się i wyjdź za mąż za bogatego mężczyznę«. Odpowiedziałam jej: »Mamo, to ja jestem bogatym mężczyzną«”.

2. „Jeśli nie jesteś gotowa, aby się wygłupić, nigdy nie staniesz się kimś wielkim”.

3. „Skoro trawa może przebić się przez cement, miłość może odnaleźć cię w każdym momencie twojego życia”.

4. „Jestem jak samochodzik w wesołym miasteczku. Jeśli uderzę w ścianę, wycofuję się i jadę w innym kierunku. Natrafiłam na mnóstwo ścian w swojej karierze. Ale nie zatrzymuję się. Myślę, że to chyba moja najlepsza cecha: nic mnie nie powstrzymuje”.

5. „Wszyscy wymyślamy siebie samych. Niektórzy z nas mają po prostu więcej wyobraźni”.

6. „Zawsze ryzykowałam i nigdy nie martwiłam się o to, co świat sobie o mnie pomyśli”.

7. „Dziewczyna może czekać, aż właściwy mężczyzna pojawi się na jej drodze. Ale nie znaczy to wcale, że nie może miło spędzać czasu z pozostałymi, niewłaściwymi chłopakami”.

8. „Każdy, kto dobrze całuje, jest w moim obszarze zainteresowań”.

9. „Aby być kompletną osobą, nie potrzebuję mężczyzny. To nie jest najważniejszy cel mojego życia”.

10. „Ludzie zawsze będą narzekać, niezależnie od tego, co zrobisz”.

Posłuchajcie więcej motywacyjnych cytatów Cher:

Czytaj także: Cytaty motywacyjne – sentencje, które zwiększą twoją wiarę w siebie

Share on Facebook Send on Messenger Share by email
Autopromocja
Autopromocja

ZAMÓW

WYDANIE DRUKOWANE E-WYDANIE
  • Polecane
  • Popularne
  • Najnowsze