1. Zwierciadlo.pl
  2. >
  3. Uroda

Trend alert: kosmetyki na bazie lawendy

Kosmetyki na bazie lawendy wpisują się także w inne aktualne trendy. (Fot. iStock)
Gdyby rośliny czuły zazdrość, to jej obiektem mogłaby być lawenda. Piękna, hojna w dzieleniu się swoim bogactwem i stale trendy. Kiedyś fioletowe pola kojarzyły się jednoznacznie z Prowansją, ale dziś lawendę uprawia się także w Polsce.

Bolonia szczyci się najstarszym uniwersytetem w Europie. Nic zatem dziwnego, że to stąd rozchodzą się po świecie informacje dotyczące innowacji kosmetycznych. Są one opisane w ogłaszanym na targach Cosmoprof w Bolonii raporcie CosmoTrends, defininiującym najważniejsze aktualne trendy oraz wskazującym produkty, które najlepiej te trendy odzwierciedlają. Tegoroczny wybór był podyktowany doświadczeniem pandemii, która wymusiła dwuletnią przerwę w bolońskiej imprezie. Eksperci podkreślali, że działanie kosmetyków przestało ograniczać się do powierzchni skóry. Dziś postrzegamy ich rolę dużo bardziej holistycznie – stawiamy na produkty, których użytkowanie będzie nam sprawiać przyjemność i przyczyni się do osiągnięcia równowagi wewnętrznej. Jednym z wiodących haseł jest: „MIND – BODY – SOUL” (umysł, ciało, dusza). W tej kategorii wyróżniono serię Lavender Lawendowe Pola polskiej firmy Floslek.

Śmiało można powiedzieć, że kosmetyki na bazie lawendy wpisują się także w inne aktualne trendy, takie jak „Lab-born naturals” – składniki naturalne w świetle nauki, czy „Tribute do ancestral” – odwołanie do dawnych rytuałów i ingredientów: prozdrowotne efekty rośliny znane są od starożytności. Używano jej m.in. do prania (działa bakteriobójczo), jako antidotum na bezsenność czy środek przeciwbólowy.

Share on Facebook Send on Messenger Share by email
  • Polecane
  • Popularne
  • Najnowsze