1. Zwierciadlo.pl
  2. >
  3. Uroda

65-letnia Sharon Stone nie ukrywa siwizny i debiutuje w srebrzystym pixie cut na pokazie Toma Forda

Sharon Stone (Fot. Vittorio Zunino Celotto/Getty Images)
Sharon Stone (Fot. Vittorio Zunino Celotto/Getty Images)
Sharon Stone pojawiła się w nowej fryzurze na pokazie Toma Forda w Mediolanie. Jej metamorfoza to najlepszy dowód na to, że trend positive aging trzyma się mocno i oficjalnie wkracza na czerwone dywany. 65-letnia Stone postanowiła wysłać jasny sygnał: siwe pasma nie są powodem do wstydu, mogą wyglądać cool i dopełniać wizerunek pewnej siebie, zmysłowej kobiety.

Siwy odrost na ekskluzywnym evencie pełnym gwiazd? Jeszcze parę lat temu nie do pomyślenia. No, chyba że mówimy o ekscentrycznej fryzurze na modelkach spacerujących po wybiegu. Ale Sharon Stone nie zamierza ulegać konwenansom i podczas trwającego fashion weeku w Mediolanie z dumą pokazuje swoją siwiznę. Gwiazda „Nagiego instynktu”, która 30 lat temu oswoiła nas z tematem kobiecej seksualności, dziś oswaja siwe włosy i zachęca, by śmiało je eksponować.

Sharon Stone debiutuje w pixie cut, nie kryjąc srebrnych odrostów

Sharon Stone na pokazie Toma Forda jesień–zima 2024/2025 (Fot. Daniele Venturelli/Getty Images) Sharon Stone na pokazie Toma Forda jesień–zima 2024/2025 (Fot. Daniele Venturelli/Getty Images)

Aktorka przybyła na mediolański pokaz Toma Forda w wyraźnie krótszych włosach, a jej wybór padł na pixie cut. Fryzura spopularyzowana przez Twiggy w latach 60. była symbolem rewolty wymierzonej w skostniałe, konserwatywne elity i ich mieszczańskie gusta – i wydaje się, że Stone poszła tym samym tropem. Zdecydowane cięcie z asymetryczną grzywką gwiazda potraktowała jako demonstrację kobiecej siły i dojrzałego seksapilu, które nie podlegają już społecznej ocenie. Sharon pozostawiła też srebrzysty odrost na lewej skroni – jawne nawiązanie do trendu Mallen Streak, siwego pasma, które odcina się na tle reszty włosów.

Sharon Stone, Amber Valetta i Alek Wek (Fot. Daniele Venturelli/Getty Images) Sharon Stone, Amber Valetta i Alek Wek (Fot. Daniele Venturelli/Getty Images)

– Idea, że bycie młodym to jedyna rzecz, którą można uznawać za piękną i atrakcyjną, jest zwyczajnie nieprawdą – powiedziała jakiś czas temu 65-letnia gwiazda. – Nie chcę być ikoną „piękna bez wieku”, chcę być kobietą, która wygląda świetnie w swoim wieku – wyznała aktorka.

Swój look Sharon Stone dopełniła, zakładając dopasowaną czarną sukienka z głębokim dekoltem i paskiem, którym podkreśliła talię. Do zestawu dobrała czarne sandałki na obcasie, biżuterię i małą torebkę. Na pokazie pozowała m.in. z ikoną modelingu lat 90. Amber Valettą, która w ostatnich latach regularnie chodzi po wybiegach obok znacznie młodszych, początkujących modelek.

Share on Facebook Send on Messenger Share by email
  • Polecane
  • Popularne
  • Najnowsze